KİM KİMDİR FİRMA REHBERİ Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
07 Şubat 2023 Salı
3 °C Bulutlu

Yardım elini bekliyor

Uydukent Mahallesinde zor şartlar altında yaşam mücadelesi veren bir çocuk annesi olan Fatma Baraç (24) kendisine uzatılacak yardım elini bekliyor.

Yardım elini bekliyor
23 ARALIK 2010 PERŞEMBE 08:27
0
1895
0
AA aa

Akciğer kanseri ve aynı zamanda beyninde ur olduğunu öğrenen Fatma Baraç, radyo terapi ve ışın tedavisi gördüğü için, ameliyat olamıyor. Beynindeki urdan kurtulmayan Fatma, hem çocuğu ile ilgileniyor hem de yoksullukla boğuşuyor.

Fatma'ya yardım eli uzatılmalı
Önceki gün Fatma Baraç'ı evinde ziyaret eden Bingöl Toplum ve Eğitim Gönüllüsü Semiramis Karaarslan, giyim yardımında bulundu. Semiramis Karaarslan, kız kardeşi Ceyda Dinçbaş ve arkadaşı Nilüfer İmen'in katkıları ile giyim malzemesi temin ettiklerini belirterek, gözyaşlarına hâkim olamadı. Fatma'nın çok zor şartlarda yaşam mücadelesi verdiğini belirten Karaarslan, iki hastalıkla mücadele eden kadına mutlaka yardım eli uzatılmalıdır dedi. Fatma'nın eşinin işsiz olduğunu ve köye gidip geri dönmediğini ifade eden Karaarslan, hastalığım pençesinde olan bu kadının sahipsiz bırakılmaması gerektiğini vurguladı.

Aylardır kirasını veremiyor
Hastalık yüzünden ayağa kalkamayacak durumda olan Baraç'ı en çok ekonomik şartlar olumsuz etkiliyor. 3–4 aydır ev kirasını ödeyemeyen Baraç'ı korkutan ise kış ayları. Kışın nasıl yaşayacağını bilmediğini belirten Baraç, çocuğu ile yaşama tutunmaya çalışıyor.

Hastalığa müdahale edilemiyor
Fatma Baraç 17 yaşındayken ailesi evlenmesine karşı çıkınca, sevdiği gence kaçıyor ve bir çocuk sahibi oluyor. Doğumdan sonra ağrıları son bulmayınca doktora giden Fatma, yapılan tahliller sonucunda akciğer kanseri olduğunu öğreniyor. Daha sonra görme sorunu yaşayan Fatma, bir de beyninde ur olduğunu da öğreniyor. İki hastalıkla karşı karşıya kalan çaresiz kadın, kemoterapi ve ışın tedavisi aldığı için doktorlar ura da müdahale edemiyor.

 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
06.02.2023
18:45
Bingöl Üniversitesi de tatil edildi
Bingöl Üniversitesi de tatil edildi
Bingöl Üniversitesi'nde de eğitim öğretime ikinci bir duyuruya kadar ara verildiğini ifade eden Rektör Prof. Dr. İbrahim Çapak, KYK yurtlarının depremzedelere açıldığını, ayrıca evinden ötürü endişeli olanlar için de merkezi kafeteryayı, Kıraat Merkezi, Camiler ve Spor Bilimleri Fakültesini halka açtıklarını duyurdu.
06.02.2023
18:22
Depremden etkilenen illerde kamu ihaleleri ertelendi
Depremden etkilenen illerde kamu ihaleleri ertelendi
Kamu İhale Kurumu (KİK), Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen illerde 7-17 Şubat tarihlerinde yapılacak ihalelerin, ihale tarihinden itibaren 2 hafta sonra aynı saatte yapılmak üzere ertelendiğini bildirdi.
06.02.2023
17:58
Tüm Türkiye`de okullar bir hafta tatil edildi!
Tüm Türkiye'de okullar bir hafta tatil edildi!
Kahramanmaraş merkezli 77 ve 7.6 şiddetindeki depremlerin ardından Milli Eğitim Bakanı Özer, 'Tüm Türkiye'de okullarımızı 13 Şubat'a kadar 1 hafta tatil ediyoruz' açıklamasını yaptı.
06.02.2023
17:48
Asılsız ihbarlar çalışmaları zora sokuyor
Asılsız ihbarlar çalışmaları zora sokuyor
Köy yollarının açılması için çalışmalarını sürdüren Bingöl İl Özel İdaresi, asılsız ihbarlar nedeniyle büyük sıkıntı yaşıyor. Üçgül, asılsız ihbarda bulunanlarla ilgili gerekli şikayetlerin devreye alınacağını ve hukuki işlem başlattıracaklarını vurguladı.
06.02.2023
17:29
Bingöl`den kurtarma ekipleri deprem bölgesinde
Bingöl'den kurtarma ekipleri deprem bölgesinde
Bingöl'deki çok sayıda arama kurtarma ekibi deprem bölgelerindeki çalışmalara aktif olarak katıldı.
06.02.2023
16:48
Karla mücadele sürüyor
Karla mücadele sürüyor
Bingöl'de etkili olan ve kent merkezinde 1 metreye ulaşan kar, günlük yaşamı olumsuz etkiliyor. Sabaha doğru karla mücadele çalışmalarına başlayan Bingöl Belediyesi, ana arterler öncelikli olarak mahalle aralarında da kürem faaliyetlerini sürdürüyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın