Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
07 Temmuz 2020 Salı
°C

Yatırım ve istihdam için çalışacaklar

Belediye, kamu kurumları ve özel sektör temsilcileri işbirliğiyle 'İl Proje, İnovasyon ve Girişimcilik Koordinasyon Kurulu' oluşturuldu. Kurul, kentteki istihdam ve yatırım alanlarının arttırılması için çalışmalar yürütecek.

12 OCAK 2020 PAZAR 16:12
13
1288
6
AA aa
Yatırım ve istihdam için çalışacaklar

Bingöl'deki istihdam olanakları ve girişimciliğin arttırılması, ildeki kamu ve özel sektör yatırımlarının arttırılması, ilgili bütün kurumların işbirliği içinde çalışması ve birlikte sonuç alması amacıyla oluşturulan İl Proje, İnovasyon Ve Girişimcilik Koordinasyon Kurulu toplantısı Belediye Başkanı Erdal Arıkan başkanlığında üçüncü toplantısını gerçekleştirdi.

Toplantıda konuşan Başkan Arıkan, belediye, kamu kurumları ve iş dünyası temsilcilerinin işbirliğiyle oluşturulan kurul ile kentteki yatırım ve istihdam alanlarının iyileştirilerek genişletileceğini söyledi.

Başkan Arıkan, “üçüncüsünü gerçekleştirdiğimiz kurul toplantısının hayırlara vesile olmasını diliyorum. Kurulumuzun amacı, ilimizdeki istihdam, yatırım projeleri, girişimcilik, kamu ve özel sektör yatırımlarının koordinasyonu, yeni projelerin geliştirilmesi, girişimcilik kültürünün yaygınlaştırılması gibi pek çok alanı kapsamaktadır. Burada alınacak kararlar ve işbirliğinin getirdiği sinerji, ilimizin gelişimine, istihdam alanlarının iyileştirilmesine büyük katkı sağlayacaktır.” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından kurul gündemine geçildi. Toplantıda, İlimizde kooperatifleşmenin geliştirilmesi amacıyla ile başlatılacak çalışmalar kapsamında İzmir'in Tire ilçesine yapılacak ziyaret programının tarih ve içeriği, kooperatifleşme için pilot bölge belirlenmesi, Teknokent kapsamında kurulacak kuluçka merkezi ve ön kuluçka merkezinin değerlendirmesi, kuluçka merkezi için Hacettepe Teknokente yapılacak ziyaret ile kurulun kurumsal yapısı görüşülerek değerlendirildi.

İl Proje, İnovasyon ve Girişimcilik Koordinasyon Kurulu Üyeleri; Bingöl Belediye Başkanı Erdal Arıkan, Bingöl Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mahmut Ayas, Tarım ve Orman Müdürü Burhan Bahadır, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Mehmet Mesut İlhan, Fırat Kalkınma Ajansı Bingöl Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü İsa Telimen, KOSGEB İl Müdürü Naci Özdemir, Orman İşletme Müdürü İbrahim Börü,  Bingöl Üniversitesi Proje Birim Müdürü Usame Demir, TOBB GGK Doğu Anadolu Bölge Başkanı ve TOBB Üst Kurul üyesi Faysal Açıkbaş ve BİNTSO Başkanvekili Mehmet Ekin'den oluşuyor.

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Misafir Kullanıcı (@Misafir_54432)
13 Ocak 2020 Pazartesi 12:01
Hep aynı terane. Toplantılardan başka bişey yok. Birde Avrupalarda, Amerikalarda, Dubailerde gezip tozmalar. İşte Mevlam yürü ya kulum demiş bikere
Beğendim (4) Beğenmedim (3)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_54427)
13 Ocak 2020 Pazartesi 09:16
Tarım müdürünü tanımıyorum ama kendisine güveniyorum. kısa sürede çok büyük işler başardı ve bir mücadele veriyor adam. diğer arkadaşlara da başarılar diliyorum. umarım muvaffak olurlar. Dürüst bir şekilde çalıştıkları sürece Allah yardımcıları olsun.
Beğendim (3) Beğenmedim (4)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_54424)
13 Ocak 2020 Pazartesi 08:29
Yapın bakalım siz deniz getirdiniz bizmi yüzmedik ama lafda kalmasın
Beğendim (4) Beğenmedim (3)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_54399)
12 Ocak 2020 Pazar 20:12
İçi boş gösteriş projesi bunlar insanları kandırmayın boşyere
Beğendim (4) Beğenmedim (6)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_54397)
12 Ocak 2020 Pazar 18:54
Hep toplantı hep hayal hep umud hergün yeni bi gündem kooperatif hemen al kur ne sahada top ceviriyorsunuz yok gidip izmire bakıp gelecekler siyasilerde her gün gelip Bingoldeki boğaz köprüsün den bakıp bizleri hayel alemine bırakıp gidiyorlar bizde saf saf bekliyoruz ne zaman deniz gelecek allah aşkına yeter
Beğendim (5) Beğenmedim (5)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_54395)
12 Ocak 2020 Pazar 17:21
Orman işletme, tarım birde genç girişimciler başkanı dışında boş bir ekip. Bir beklentim yok sizlerden. Korkum bubsaydiklarimi da kendinize benzetip boşa çıkartacaksınız
Beğendim (13) Beğenmedim (12)Cevapla
07.07.2020
17:59
Deprem bölgesinde yaralar sarılmaya devam ediyor
Deprem bölgesinde yaralar sarılmaya devam ediyor
Bingöl'de 14 Haziran'da meydana gelen depremin ardından, devlet tarafından depremzedelerin yaraları sarılmaya devam ediyor. Deprem bölgesinde enkaz kaldırma çalışmalarının ardından konteynerler da kuruldu.
07.07.2020
17:58
Sondaj vuruldu, saniyede 16 litre su elde edildi
Sondaj vuruldu, saniyede 16 litre su elde edildi
Bingöl'de bir köyde araştırma amaçlı vurulan sondajda saniyede 16 litre su elde edildiği bildirildi.
07.07.2020
17:57
Solmaz, Dünyanın En Etkili Bilim İnsanları Arasında
Solmaz, Dünyanın En Etkili Bilim İnsanları Arasında
Bingöl Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi İş Sağlığı ve Güvenliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ramazan Solmaz, Dünyanın En Etkili Bilim İnsanları arasına girdi. Solmaz'ın Türkiye de ilk 100'de yer aldığı listede Türkiye'den toplam 196 öğretim elemanı yer aldı.
07.07.2020
17:56
Fedaş`tan Merkez Köylere Yatırım
Fedaş'tan Merkez Köylere Yatırım
Fırat Elektrik Dağıtım A.Ş., merkez köylerde yatırım çalışmalarına başladı.
07.07.2020
17:55
6 Ayda 1.474 Aileye Umut Oldular
6 Ayda 1.474 Aileye Umut Oldular
Bingöl Umut Kervanı İnsani Yardım ve Eğitim Kültür Derneği (Bingöl Umut Kervanı), Ocak, Şubat, Mart, Nisan, Mayıs ve Haziran ayında olmak üzere 6 aylık çalışma ile 1474 aileye 280 bin 133 TL değerinde ayni ve nakdi yardımında bulundu.
06.07.2020
18:04
`1000 lirayı kiraya mı verecek, faturaları mı ödeyecek?`
'1000 lirayı kiraya mı verecek, faturaları mı ödeyecek?'
Pandemi sürecinde vatandaşlara verilen bin liralık desteğin yetersiz kaldığını söyleyen İYİ Parti İl Başkanı Kızılboğa: 'Devlet olarak vatandaşın yarasına derman olmak gerekiyor. Bingöl ne yazık ki bundan pay almadı. Bazı insanlara 1000 TL destek sağlandı. Bu süreçte çalışmayan biri 1000 lirayı kiraya mı verecek, faturaları mı ödeyecek?'
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın