KİM KİMDİR FİRMA REHBERİ Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
23 Haziran 2024 Pazar
°C

Yeni camide ilk namaz!

Karlıova'da 2015 yılında temeli atılan ve Karlıova'nın en büyük camisi olan Ulu Camii inşaatı biterek, kılınan namazla ibadete açıldı.

Yeni camide ilk namaz!
24 ARALIK 2017 PAZAR 20:34
0
3820
0
AA aa

2015 yılında temeli atılan ve hayırseverlerin yardımlarıyla iki yıl içinde bitme noktasına gelen ve aynı anda 2 bin kişinin saf tutacağı Ulu Camii Karlıovalılar tarafından yoğun ilgi gördü.

Son olarak halı döşemeleri ve ses sisteminin bitmesiyle beraber İstanbul'dan özel olarak getirtilen ışık sistemleri ile kubbe ve minareler led ışıklarıyla aydınlatıldı. Cami inşaatının zemin katında bulunan iş yerlerin bitmesiyle birlikte burada iş yerlerini kiralayan esnaflar da yeni yerlerine taşındılar, Ayrıca cami inşaatında büyük katkı sunan Kaymakam Levent Yetgin ve Belediye başkanı Veysi Bingöl'e katkılarından dolayı cami derneği adına birer plaket verildi.

Cami heyetinden Ali Sümbül, yaptığı açıklamada Kaymakam Levent Yetgin ve Belediye Başkanı Veysi Bingöl'ün büyük çabalarının olduğu ve onların göstermiş olduğu çabalardan dolayı kendilerinin de büyük bir azimle çalışmalarına yol açtığını söyleyerek, "Allah kaymakam bey ve belediye başkanımızdan razı olsun. Gece gündüz demeden cami inşaatının bitmesi için büyük çaba sarfettiler. İki yıl içinde camimizi çok hızlı bir şekilde bitirdik, tabi ki bu Karlıovalı hayırseverlerin sayesinde oldu. Dışarıdan da bize çok yardımlar yapıldı ve bugün camimizi ibadete açtık. Allah emeği geçen herkesten razı olsun " dedi. (İLKHA)

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın