KİM KİMDİR FİRMA REHBERİ Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
21 Haziran 2024 Cuma
°C

Yeni Rekorlara Hazırlık

2021'de birçok yatırımı hayata geçiren İl Özel İdaresi, yol hizmetlerinde rekorlara imza attı. Genel Sekreter Enes Üçgül, 2022'de de rekorları yineleyerek hizmet ihtiyaçlarını en ücra yerleşim birimlerine ulaştırmak için tüm gayretlerini sahaya yansıtacaklarını vurguladı.

Yeni Rekorlara Hazırlık
19 MAYIS 2022 PERŞEMBE 20:44
19
22005
9
AA aa

Son yıllarda yol, içme suyu, kanalizasyon, tarımsal sulama, yenilenebilir enerji sistemleri ile sosyal ve sportif hizmetlerde çığır açan Bingöl Valiliği İl Özel İdaresi, 2022 yatırımları için planlamalarını sürdürüyor. Geçtiğimiz yılın başarı çıtasını daha da yükseltmek için çalışan İl Özel İdaresi, yeni yılda da rekorları tazeleyerek hizmet akışını sürdürmeyi hedefliyor.

Yapılan çalışmalara dair detayları almak için konuk olduğumuz İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Enes Üçgül, kampüsten makine parkına, yol hizmetlerinden su ve kanal hizmetlerine, sosyal yatırımlarından sportif gelişmelere hemen her konudaki bilgileri Detay Dergisi'ne paylaştı.

KAMPUS

Bingöl merkez Saray Mahallesi sınırları içerisinde 58 Bin Metrekare alanda 331 personel (83 Memur, 230 işçi, 18 Sözleşmeli Personel) ile hizmet veren İl Özel İdaresi'nin, 880 metrekare alan üzerine kurulu bodrum + 3 kattan oluşan 3 Bin 551 metrekare inşaat alanına sahip yeni hizmet binası faaliyete alınmış olup,

Hizmet binasında; Valilik Makam Odası, Valilik Özel Kalem Müdürlüğü, Genel Sekreterlik, Mali Hizmetler Müdürlüğü, İnsan Kaynakları Müdürlüğü, İmar Müdürlüğü, Yazı İşleri Müdürlüğü, Encümen Müdürlüğü, İl Genel Meclis Başkanı Odası, Toplantı Salonu ve Siyasi Parti Grup Odaları bulunmaktadır.

Aynı yerleşke içerisinde eski hizmet binası ve Destek Hizmetleri Müdürlüğü idare binası da hizmet vermektedir.

Yerleşke içerisinde Kriz Merkezi ve Toplantı Salonu inşa edilmiş olup, modern teknolojiler ve cihazlar ile donatılan bu salon, Bingöl'e ait önemli toplantılara ev sahipliği yapmaktadır.

Yine yerleşke içerisinde kurumumuza ait bakım-onarım, tamirat ve benzeri işlerin yapıldığı atölyeler bulunmakta olup, kuruma ait araç ve gereçlerin bakım-onarım ve tamirat işleri çoğunlukla bu atölyelerde yapılmaktadır.

MAKİNA PARKI

13 milyon 720 Bin TL bedelle kurumumuz araç parkına kazandırılan 5 Adet Beko Loder 3 Adet Loder 3 Adet Greyder 2 Adet Ekskavatör 1 Adet Çöp Toplama Aracı 1 Adet Vidanjör,1 Adet Tır, 5 arazi aracı ve 4 hizmet aracından oluşan 16 adet yeni araçla birlikte kurumuza ait araç parkında toplam 182 aracımız bulunmaktadır.

(Beko Loder 14, Connet 5, Distrübütör 2, Dozer 5, Ekskavatör (Paletli) 8, Greyder 22, Kamyon (Damperli) 25, Kar Küreme 3, Kaynak Makinası (Seyyar) 2, Loder (Lastikli) 13, Minibüs 4, Otobüs 2, Otomobil 22, Pick – Up 28, Rotatif 2, Silindir 5, Tanker (Yakıt) 2, Çöp Aracı 7, Treyler 4, Vidanjör 2, Arazöz 3, Vinç 1, Traktör 1)

‘Hizmet Yılı' olarak addedilen 2021'de önemli başarılara imza atarak tüm zamanların rekorlarını kıran Bingöl İl Özel İdaresi, özellikle ulaşım hizmetlerinde çığır açtı.

ASFALT PLENTİ

Bingöl-Muş karayolu 13. kilometresinde kurulan asfalt plenti tesisinde yaklaşık 800 ile 1000 ton arası sıcak asfalt ve roadmix (yama) imalatının yanı sıra konkrasör ve elek ile birlikte yol imalatının temelini oluşturan elek altı malzeme üretimi yapılarak sağlam ve daha uzun ömürlü yollar yapılmaktadır.

YOL HİZMETLERİNDE REKOR KIRILDI

Yol standartlarındaki kalite artışı, bölge halkının da yüzünü güldürüyor. Özellikle Sıcak Asfalt uygulamasıyla dikkat çeken çalışmaların giderek artması, memnuniyeti de zirveye taşıyor.

2021 yılında 73 kilometre sıcak asfalt yapımını gerçekleştiren İl Özel İdaresi'nde hedef, grup köy yollarının tamamını bu standarda kavuşturmak ve uzun ömürlü yol ağlarıyla hizmet akışını diğer alanlarda da yoğunlaştırıyor.

Ulaşım hizmetleri kapsamında 180 kilometre Birinci Kat Asfalt yapımı gerçekleştirilirken, 235 kilometre de İkinci Kat Asfalt uygulaması hayata geçirildi. Ayrıca 63 köy yolunda 405 kilometre asfalt yama yapıldı.

2021 yılında 102 köy yolunda 488 kilometre asfalt yol ağını yenileyerek bir yılda en fazla yol ağı yenileme rekorunu kıran İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği, 2022'de yeni bir rekor için planlamalarını sürdürüyor.

SU VE KANAL HİZMETLERİ SEKTÖRÜNDE;

İçme suyu alanında da yenilikler kazandıran ve yenilenebilir enerji sistemleri kurarak köylerdeki vatandaşları her yıl büyük külfet oluşturan elektrik faturası yükünden kurtaran İl Özel İdaresi, kurulan güneş enerji panelleri sayesinde sondaj ve su pompası çalışmalarındaki enerji ihtiyaçlarını karşılıyor.

2021'de yaklaşık 14 Bin kişinin faydalanacağı 64 adet projeyi hayata geçiren İl Özel İdaresi, 17 projede de güneş enerji sistemini uygulamaya almıştır.

Atıksu sektöründe yaklaşık 14 Bin nüfusun faydalanacağı 10 adet Yeni Tesis, Tesis Geliştirme, Bakım Onarım projesinin hayata geçirildiği Bingöl İl Özel İdaresi Hizmet ağında, Tarımsal Sulama Sektöründe de 7 adet proje hayata geçirilmiştir. 22 kilometre uzunluğunda açık ve kapalı kanallarla 2 Bin 500 dekar alan can suyuna kavuşmuş olacak.

Hayvan İçe Suyu (HİS) Göleti Sektöründe ise 1 adet proje tamamlanmış olup, 0,36 Km² alan üzerinde brüt yaklaşık 10 Bin metreküp su toplama kapasitesine sahiptir. Bu proje sayesinde hayvan içme suyu ihtiyaçlarında önemli bir ihtiyaca cevap verilmiş olacaktır.

DİĞER İŞLER

2021 yılı yatımları kapsamında 22 adet menfez ve 1 adet köprü projesi hayata geçirilmiştir.

Ayrıca, sportif faaliyetlerin desteklenmesi ve gençlerin oyun alanlarının yapılması kapsamında yaklaşık 2 milyon 350 Bin TL TL maliyetle 7 adet köyümüze (Merkez Sarıçiçek, Erdemli, Sancaklı, Genç Yatansöğüt, Solhan Hazarşah, Karlıova Yiğitler, Kiğı Sırmaçek) çim yüzeyli sentetik halı saha ve okullarımıza 100 adet basketbol potası yapım işi devam etmektedir.

HEDEF, YENİ REKORLARA İMZA ATMAK

Maliyetlerdeki artışa rağmen özellikle yol hizmetlerinde rekora imza attıklarını ifade eden Üçgül: “Bir yılda 488 kilometre yol ağını yeniledik. Özellikle 73 kilometre sıcak asfalt yapımıyla köy yollarımızı çok önemli bir kaliteye kavuşturduk. Üstelik günümüz ekonomik şartlarına bağlı olarak katbe kat artan maliyetlere rağmen doğru planlama ve kaynakların etkin ve verimli kullanılmasını sağlayarak bunu başardık. Yine bu çalışmalar kapsamında birçok önemli sorunu da ortadan kaldırmış olup, halkımızın memnuniyetini zirveye taşımış olduk. Hedefimiz, tüm köy yollarımızdaki kaliteyi en üst seviyeye çıkarıp kırsaldaki vatandaşlarımızın ulaşımdaki sorunlarına köklü çözümler getirmektir. Bunu da başaracağımıza inanıyoruz” dedi.

Hizmet akışının nüfus, coğrafi şartlar ve maliyet önceliklerine göre sıralandığını kaydeden Üçgül, kalan yol ağlarının da 2022 içerisinde yenilenmesi için planlamalarının devam ettiğinin altını çizdi.

“BAŞARI EKİP İŞİDİR”          

İçme suyu, altyapı, tarım sulama ve hayvan içme suyu alanında da önemli hizmetleri hayata geçirdiklerini aktaran Üçgül: “Oldukça verimli bir sezon geçirdik ve yen bir sezonun daha açılışını yapıyoruz. Bu yıl için de daha iyi işlere imza atmak için çalışmalarımız sürüyor. Bu başarı bir ekip çalışmasının neticesidir. Mesai arkadaşlarıma emek ve gayretlerinden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR EDİYORUM

Gerek kaynak aktarımı, gerekse iş ve işlemlerdeki desteklerinden ötürü teşekkürlerini sunan Üçgül: “Her fırsatta daha fazla ve kaliteli hizmet üretiminde destek sunan TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Sayın Cevdet Yılmaz'a, Valimiz Sayın Kadir Ekinci'ye, Milletvekilimiz Sayın Feyzi Berdibek'e, Kaymakamlarımıza, İl Genel Meclis Başkanımız ve il genel meclis üyelerimize şükranlarımı sunuyorum” diye konuştu.

 

 

 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Misafir Kullanıcı (@Misafir_109865)
03 Haziran 2024 Pazartesi 08:24
Kibir ego ne ararsanız var...
Misafir Kullanıcı (@Misafir_109864)
03 Haziran 2024 Pazartesi 08:23
yandaşa kazandırma yöntemleriniz takdire şayan...
Misafir Kullanıc (@Misafir_103089)
02 Ağustos 2023 Çarşamba 14:28
önemli olan görüntü değil , iş yapmak, milletin hakkını üç beş adama yedirmeyeceksin. kibir insanı bitirir, Alçak gönüllü olacaksın. Zenginlerle değil, halk ile oturup kakacaksın. Kullar hesap sormasa da Allah hesap soracak. Koltuklar geçici, Ölüm hak.... İşi ehline vermek şart
Misafir Kullanıcı (@Misafir_97029)
26 Aralık 2022 Pazartesi 15:02
iş yapmaktan ziyade işin nasıl yapıldığı, kaynakların nasıl harcandığı önemli. Kim buna bakıyor acaba? Mütahit döşedi git mecburen teslim al, biz bunu bilmiyor, duymuyor muyuz acaba?
Misafir Kullanıcı (@Misafir_93845)
10 Temmuz 2022 Pazar 17:43
Önce köylerin su ihtiyacınıo yapın gardaş
Misafir Kullanıcı (@Misafir_93505)
21 Haziran 2022 Salı 10:55
Sen söylediğine inanmadan konuştuğun belli, önce liyakat ve devlet ciddiyeti gerek. Emanetçi olduğunu unutma. Millete miletin parasıyla hizmet edildiğini bil. Kaçtane köylüyü odanda veya köyünde ziyaret edip dinledin. Köylerin çoğunda içme suyu talebi olduğunu öğrenin lütfen
Misafir Kullanıcı (@Misafir_92492)
20 Mayıs 2022 Cuma 18:26
Bu rekorlarla şişli yi geride bırakırız (:
Misafir Kullanıcı (@Misafir_92484)
20 Mayıs 2022 Cuma 11:20
Yapılan yolların fazla değil bir yıl sonra bozulmalar olmuş eskisinden daha kötü durumda. Elek altı malzemenin ise ellenmeden çamur şeklinde yollara serildiği. Elek altı ve Bitüm alımında ciddi sıkıntıların olduğu.
Misafir Kullanıcı (@Misafir_92478)
20 Mayıs 2022 Cuma 08:18
Anlatıyorsunuz anlatıyorsunuz ama hala bakıyoruz sonuç yok. Yıllardır kanayan yaramız Genç Geyikdere grup yolunun asfaltı neden dökülmüyor. Mayıs ayı geldi hala köyümüze gidemiyoruz. Terörden ne çektiğimizi bilem bilir. Ama konu köylünün ihtiyacı olunca suspus kalınıyor. Bu da ağrımıza gidiyor. Lütfen acil çözüm.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın