KİM KİMDİR FİRMA REHBERİ Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
04 Mart 2024 Pazartesi
-2 °C Kısmen güneşli

Yılmaz: hizmeti ihtiyaca göre belirliyoruz

Adaklı ilçesi Afet Konutları Mahallesi Muhtarı Tuncay Direk’in, “Sesini yükseltene hizmet vermiyoruz” iddiasına cevap veren Bakan Yılmaz, azarlamanın söz konusu olmadığını belirterek: “Aksine ‘hizmette önceliklerimizi, sesi yüksek çıkana göre değil, ihtiyaca göre belirliyoruz’ ifadesini kullandım” dedi.

Yılmaz: hizmeti ihtiyaca göre belirliyoruz
04 AĞUSTOS 2014 PAZARTESİ 21:05
0
7646
0
AA aa

Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Bingöl'ün Adaklı ilçesinde bulunan 170 Afet Konutunda yaşanan susuzluk ve Mahalle Muhtarı Tuncay Direk'in azar iddialarına yönelik yazılı basın açıklaması yaptı.

Adaklı Ziyarettepesi afet konutları mahallesi konutlarının içmesuyunun 2009 yılında yatırım programına alındığını, ancak su kaynağının bulunduğu bölgenin İller Bankasınca projelendirilmesine rağmen Güngörsün Mahallesinin ihtilafları nedeniyle bir türlü ihalesi yapılamadığını, bu nedenle içmesuyu sondaj kuyusu açıldığını ve ENH nakil hattının tamamlanarak hizmete sunulduğunu ifade eden Bakan Yılmaz, ayrıca 2013 yılı yatırım programı kapsamında söz konusu afet konutlarının ada içi yol ve istinat duvarları için 390 bin TL ödenek harcandığını, bu süreçte Adaklı Belediyesi tarafından su kaynağının bulunduğu bölgenin kamulaştırma işlemlerinin büyük zorluklarla aşılarak İller Bankası Elazığ Bölge Müdürlüğü tarafından işin projesinin onaylandığını, Adaklı Ziyarettepesi afet konutları mahallesi içmesuyu işinin İller Bankası Genel Müdürlüğünde ihale aşamasında olduğunu belirtti.

Yıllardan beri ihmal edilmiş Adaklıya hizmet götürme yarışında birinci olduklarını ifade eden Bakan Yılmaz, vatandaşı yanıltıcı ifadelerde bulunmaktan kaçınmak gerektiğinin altını çizerek, Adaklı Afet Konutları Mahallesi muhtarının yapmış olduğu gerçeği tam olarak yansıtmayan açıklamalarından duymuş olduğu üzüntüyü ifade etti.

MUHTARA CEVAP

Adaklı ilçesini ziyareti sırasında, Adaklı Afet Konutları Mahallesi Muhtarının sesini yükselterek konuşmasına rağmen kendisini samimiyetle dinlediğini, kendisini azarlama gibi bir şeyin söz konusu olmadığını ifade eden Bakan Yılmaz, ‘sesini yükseltene hizmet vermiyoruz' gibi bir açıklamada bulunmadığını, aksine “hizmette önceliklerimizi, sesi yüksek çıkana göre değil, ihtiyaca göre belirliyoruz” şeklinde ifadede bulunduğunu belirtti.

Bakan Yılmaz açıklamasında ayrıca: “bundan önce yaptığımız gibi bundan sonrada bütün köylerimize ve mahallelerimize, önceliklere göre bu mahallemize de hizmet etmeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı. 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
03.03.2024
18:05
Deprem gerçeğine dikkat çektiler
Deprem gerçeğine dikkat çektiler
Bingöl'de 1-7 Mart deprem haftası nedeniyle etkinlik düzenleyen Şehit Zafer Kurt Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, öğrenci ve öğretmenlerin yaptıkları temel, kolon ve zemin çalışmalarıyla binalarda yapılan hatalara dikkat çekti.
03.03.2024
18:03
Bingöl`de 57 kilo uyuşturucu ele geçirildi
Bingöl'de 57 kilo uyuşturucu ele geçirildi
Bingöl İl Jandarma Komutanlığı tarafından Genç ilçesinde yapılan operasyonda 57 kilo 500 gram esrar maddesi ele geçirildi.
03.03.2024
18:03
Böğürtlen, kalp krizine karşı ilaç olacak
Böğürtlen, kalp krizine karşı ilaç olacak
Bingöl Üniversitesi'nce yapılan ve Fırat ile Marmara üniversitelerinden araştırmacıların da dahil olduğu 'Böğürtlen Bitkisinin Kalp Krizine Karşı İlaç Olma Potansiyeli' ile ilgili çalışma, TÜBİTAK 1001 Projeleri kapsamında destek almaya hak kazandı.
03.03.2024
18:02
Hesarek`e 5 haftada 40 bin ziyaretçi
Hesarek'e 5 haftada 40 bin ziyaretçi
Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nin gözde tesisleri arasında yer alan Bingöl'deki Hesarek Kayak Merkezi'ni, 5 haftada yaklaşık 40 bin kişi ziyaret etti.
03.03.2024
18:00
Hasarlar yapay zekayla tespit edilecek
Hasarlar yapay zekayla tespit edilecek
'Güneş Enerji Panellerindeki Hücre Hasar ve Türlerinin Yapay Zekâ ile Tespit Edilmesi' projesi, TÜBİTAK 1001 Projeleri kapsamında destek almaya hak kazandı.
03.03.2024
17:40
Bingöl Umut Kervanı`ndan 239 aileye yardım
Bingöl Umut Kervanı'ndan 239 aileye yardım
Bingöl Umut Kervanı Derneği, 2024 yılı şubat ayında 239 aileye 170 bin 254 TL değerinde ayni ve nakdi yardımında bulundu. Yardım derneği ayrıca Filistin için 742 Bin TL nakdi yardım yatı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın