KİM KİMDİR FİRMA REHBERİ Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
24 Temmuz 2024 Çarşamba
°C

Yılmaz: &';torba kanun'da af yok”

Devlet Bakanı Cevdet Yılmaz, ''Torba Tasarı'' olarak adlandırılan bazı kanunlarda değişiklik öngören yasa tasarısındaki düzenlemelerde herhangi bir affın söz konusu olmadığını; düzenlemenin, borçlarını ve vergilerini ödeyen vatandaşların cezalandırılması anlamına gelmediğini belirtti.

Yılmaz: &`;torba kanun`da af yok”
18 OCAK 2011 SALI 09:38
0
2064
0
AA aa

Gazetecilerin Torba Tasarı'ya ilişkin sorularını yanıtlayan Yılmaz, bir çok alanda düzenleme içeren bu yasanın, işletmelerin ödeme kolaylığı elde etmesini ve vatandaşların rahatlamasını sağlayan düzenlemeler içerdiğini bildirdi.

Yılmaz, şunları söyledi: ''Tabi, burada bir af söz konusu değil. Geçmişte ödenmemiş birtakım cezalar ve borçların enflasyon oranıyla yapılandırılması ve taksitlendirilmesiyle ödeme kolaylığı getiren bir düzenleme. Dolayısıyla borçlarını, vergilerini ödeyen vatandaşlarımızı cezalandıran bir mahiyette değil ama bir şekilde sıkıntı yaşamış, ödeme yapamamış, bu yüzden yüksek ceza ve faizlerle karşılaşmış vatandaşlarımızı ve işletmelerimizi rahatlatan bir düzenleme. Özellikle kriz sonrası dönemde daha da bir rahatlama sağlayacağını düşünüyoruz. Mecliste epey müzakere edildi, alt ve üst komisyonlarda çalışmalar bitti. Önümüzdeki hafta meclis tatilde, ondan sonraki hafta Genel Kurul'da ele alınacak. Yasalaştığı zaman insanımızda ekonomik açıdan rahatlama sağlayacak. Kamuda bize de ilave gelirler sağlamış olacak. Gerek merkezi idare, gerekse belediyelerimiz bundan payını alacak. Tahsilat imkanı artacak. Buradan gelecek gelirle de yine insanımıza hizmet edeceğiz. Biz buradan gelecek gelirleri bütçeye yazmadık. Ne kadar gelir elde edeceğimiz belli olmadığı için, son halini meclis verecek ve bu nedenle kapsamı tam olarak net olmadığı için bütçede yer vermedik. Yasa çıktıktan sonra da kısmen borçlarımızı azaltmada, kısmen sosyal harcamalarda ve kamu yatırımlarında kullanacağız. Bunlar bir seferlik elde edilen gelirler. Harcama olarak da tek seferlik harcamalara tahsis etmek de daha anlamlı. İnşallah, bu sayede kamu yatırımlarına ek ödenek tahsis etmemiz mümkün olabilecek.''

Türkiye'nin artık iddialı bir ülke olduğunu ve 2023 yılında Cumhuriyetin 100. yaşında dünyanın en büyük 10 ekonomisi arasına girmeyi hedeflediğini ifade eden Yılmaz, bunun için sadece Ankara'da çalışmanın yeterli olmadığını, ülkenin her yerinde topyekün kalkınma seferberliği başlatılması gerektiğini belirtti.

Kalkınmanın gerçekleştirilmesi için kalkınma ajanslarının hayata geçirildiğini anımsatan Yılmaz, kısa sürede yapılanmalarını tamamlayan kalkınma ajanslarının, önce yerel potansiyelleri tespit edeceğini ve daha sonra bunları kalkınmaya dönüştüreceğini dile getirdi.
 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
23.07.2024
16:50
Bingöl`de aranması bulunan şahıs polis ekiplerince yakalandı
Bingöl'de aranması bulunan şahıs polis ekiplerince yakalandı
Bingöl'de 4 ayrı suçtan 5 yıl 10 ay hapis cezası bulunan şahıs, İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerince yakalandı.
23.07.2024
16:39
'TBMM bu teklifi acilen onaylayıp yasalaştırmalı'
Türkiye vatandaşlığı ve pasaportu bulunup Filistin'de Müslümanları katleden Siyonist soykırımcıların vatandaşlıklarının kaldırılması yönünde verilen ve TBMM'de kabul edilen kanunun teklifinin Meclis tatili öncesi yasalaştırılması çağrısında bulunan Hüdapar Bingöl İl Başkanı Alpaya: 'Orada gidip Siyonistler adına savaşanların içimizde olmalarının hiçbir izahı olamaz' dedi.
23.07.2024
15:16
Sahte rapor operasyonu: 17 araca el konuldu
Sahte rapor operasyonu: 17 araca el konuldu
Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Müdürlüğü'nce, aralarında Bingöl'ün de 6 il ve 3 ilçede 104 adrese düzenlenen sahte sağlık raporu operasyonunda 22 kişi gözaltına alınırken, 17 araca ise el konuldu.
23.07.2024
15:15
Bingöl`de çıkan orman yangını söndürüldü
Bingöl'de çıkan orman yangını söndürüldü
Bingöl'ün Genç ilçesinde bir köyde çıkan orman yangını, ekiplerin yoğun çalışmaları sonucunda söndürüldü.
23.07.2024
15:13
Kızıl şahin tedavisinin ardından doğaya salındı
Kızıl şahin tedavisinin ardından doğaya salındı
Bingöl'ün Solhan ilçesinde vatandaşlar tarafından bitkin halde bulunan yavru kızıl şahin, doğa koruma ekiplerince tedavi edildikten sonra yeniden doğaya salındı.
22.07.2024
18:44
Bingöl`ün İki Haftalık Asayiş Raporu Paylaşıldı
Bingöl'ün İki Haftalık Asayiş Raporu Paylaşıldı
Bingöl Valisi Ahmet Hamdi Usta, Bingöl'de 8-22 Temmuz 2024 tarihleri arasında emniyet ve jandarma unsurlarınca yürütülen faaliyetlerin sonuçlarını paylaştı. İşte suçlar ve yakalananlar…
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın