KİM KİMDİR FİRMA REHBERİ Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
04 Aralık 2023 Pazartesi
5 °C Güneşli

Yılmaz: &';torba kanun'da af yok”

Devlet Bakanı Cevdet Yılmaz, ''Torba Tasarı'' olarak adlandırılan bazı kanunlarda değişiklik öngören yasa tasarısındaki düzenlemelerde herhangi bir affın söz konusu olmadığını; düzenlemenin, borçlarını ve vergilerini ödeyen vatandaşların cezalandırılması anlamına gelmediğini belirtti.

Yılmaz: &`;torba kanun`da af yok”
18 OCAK 2011 SALI 09:38
0
1933
0
AA aa

Gazetecilerin Torba Tasarı'ya ilişkin sorularını yanıtlayan Yılmaz, bir çok alanda düzenleme içeren bu yasanın, işletmelerin ödeme kolaylığı elde etmesini ve vatandaşların rahatlamasını sağlayan düzenlemeler içerdiğini bildirdi.

Yılmaz, şunları söyledi: ''Tabi, burada bir af söz konusu değil. Geçmişte ödenmemiş birtakım cezalar ve borçların enflasyon oranıyla yapılandırılması ve taksitlendirilmesiyle ödeme kolaylığı getiren bir düzenleme. Dolayısıyla borçlarını, vergilerini ödeyen vatandaşlarımızı cezalandıran bir mahiyette değil ama bir şekilde sıkıntı yaşamış, ödeme yapamamış, bu yüzden yüksek ceza ve faizlerle karşılaşmış vatandaşlarımızı ve işletmelerimizi rahatlatan bir düzenleme. Özellikle kriz sonrası dönemde daha da bir rahatlama sağlayacağını düşünüyoruz. Mecliste epey müzakere edildi, alt ve üst komisyonlarda çalışmalar bitti. Önümüzdeki hafta meclis tatilde, ondan sonraki hafta Genel Kurul'da ele alınacak. Yasalaştığı zaman insanımızda ekonomik açıdan rahatlama sağlayacak. Kamuda bize de ilave gelirler sağlamış olacak. Gerek merkezi idare, gerekse belediyelerimiz bundan payını alacak. Tahsilat imkanı artacak. Buradan gelecek gelirle de yine insanımıza hizmet edeceğiz. Biz buradan gelecek gelirleri bütçeye yazmadık. Ne kadar gelir elde edeceğimiz belli olmadığı için, son halini meclis verecek ve bu nedenle kapsamı tam olarak net olmadığı için bütçede yer vermedik. Yasa çıktıktan sonra da kısmen borçlarımızı azaltmada, kısmen sosyal harcamalarda ve kamu yatırımlarında kullanacağız. Bunlar bir seferlik elde edilen gelirler. Harcama olarak da tek seferlik harcamalara tahsis etmek de daha anlamlı. İnşallah, bu sayede kamu yatırımlarına ek ödenek tahsis etmemiz mümkün olabilecek.''

Türkiye'nin artık iddialı bir ülke olduğunu ve 2023 yılında Cumhuriyetin 100. yaşında dünyanın en büyük 10 ekonomisi arasına girmeyi hedeflediğini ifade eden Yılmaz, bunun için sadece Ankara'da çalışmanın yeterli olmadığını, ülkenin her yerinde topyekün kalkınma seferberliği başlatılması gerektiğini belirtti.

Kalkınmanın gerçekleştirilmesi için kalkınma ajanslarının hayata geçirildiğini anımsatan Yılmaz, kısa sürede yapılanmalarını tamamlayan kalkınma ajanslarının, önce yerel potansiyelleri tespit edeceğini ve daha sonra bunları kalkınmaya dönüştüreceğini dile getirdi.
 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
04.12.2023
12:53
AK Partili Yavuz;
AK Partili Yavuz; 'MHP ile kararın netleştiği noktadayız'
AK Parti Seçim İşleri Başkanı Ali İhsan Yavuz, yerel seçimlere ilişkin partisinin son çalışmalarını CNN Türk canlı yayınında aktardı. Yavuz, 'MHP ile kararın netleştiği noktadayız. Kampanya sürecindeki duruma bakarak yeni durum değerlendirmesi yapılabilir. Bütün büyükşehirleri paket olarak düşündük. Daha sonra 51 şehri konuştuk.' dedi.
03.12.2023
17:01
Bingöl`de kış lastiği denetimleri başladı
Bingöl'de kış lastiği denetimleri başladı
Zorunlu olduğu halde araçlarına kış lastiği taktırmayan işletmelere 2023 yılı için 2 bin 568 lira ceza uygulanıyor. Bu ceza, 1 Ocak itibariyle 4 bin 69 TL olacak.
03.12.2023
16:27
Hakkında hapis cezası bulunan firari şahıs yakalandı
Hakkında hapis cezası bulunan firari şahıs yakalandı
Bingöl'de jandarma ekiplerince yapılan operasyonda, hakkında 8 yıl kesinleşmiş hapis cezası bulunan ve 3 yıldır firari olan şahıs yakalandı.
03.12.2023
16:26
Özel öğrencilerle özel çalışma
Özel öğrencilerle özel çalışma
Bingöl'de 3 Aralık Dünya Engelliler Günü etkinlikleri çerçevesinde öğretmenler, özel öğrencilerle birlikte farkındalık oluşturmak amaçlı 'Özel Eğitim için Söyle' adlı video müzik çalışması yaptı.
03.12.2023
16:24
Lider affetmedi! 3 golle 3 puanı kaptı
Lider affetmedi! 3 golle 3 puanı kaptı
Hakem kararlarına yüksek sesli itirazların ve tepkilerin ortaya konulduğu geçen haftaki deplasman maçında 1 puan alan 12Bingölspor, bu hafta konuk ettiği Erzincan temsilcisi Ulalarspor'u 3 golle geçti.
03.12.2023
16:23
Yeni Genç Muratspor deplasmanda kaybetti
Yeni Genç Muratspor deplasmanda kaybetti
Bingöl'ün Bölgesel Amatör Lig'deki temsilcilerinden Yeni Genç Muratspor, Elâzığ temsilcisi Rüstempaşaspor karşısında 2-0 kaybetti.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın