KİM KİMDİR FİRMA REHBERİ Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
22 Temmuz 2024 Pazartesi
°C

Yılmaz:aleviliğin özünde insan var”

Devlet Bakanı Cevdet Yılmaz, Aleviliğin özünde insan olduğunu ifade ederek, &';Bu aslında bizim ortak değerimizdir” dedi.

Yılmaz:aleviliğin özünde insan var”
22 NİSAN 2011 CUMA 09:43
0
2655
1
AA aa

Bingöl Üniversitesi, ‘Aleviliğin Doğuşu' konulu bir konferans düzenledi. Dün saat 14.00'da üniversite konferans salonunda gerçekleşen konferansa Devlet Bakanı Cevdet Yılmaz, Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Gıyasettin Baydaş, Belediye Başkanı Serdar Atalay, AK Parti Bingöl milletvekili adayı Prof. Dr. Eşref Taş, Alevi Dedeleri Mehmet Yaman ve Hazır Ali Beyazyıldırım, öğretim görevlileri, kamu kurum müdürleri ve davetliler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan programın açılış konuşmasını yapan Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Gıyasettin Baydaş, daha önce üniversite olarak böyle bir etkinlik düzenlediklerini hatırlatarak, “Kimseyi ötekileştirmedik. Herkesi kucaklamak istiyoruz. Alevi kardeşlerimizin düşüncelerine saygı duyuyoruz. Bizim birbirimizle hoşgörü içerisinde bir ortam oluşturmak için gayret etmeliyiz” diye konuştu.
Daha önce bu tür konularda düzenlenen etkinliklere katıldığını söyleyen Devlet Bakanı Yılmaz, Aleviliğin özünde insan olduğunu kaydederek, “Bu aslında bizim ortak değerimizdir. Aynı değerleri paylaşıyoruz. Fakat bu değerleri farklı farklı ifade ediyoruz. Bu farklılıkların bilinmesi için bu tür etkinliklerin faydalı olacağını düşünüyorum. Bilinmezleri ne kadar anlatırsak, ön yargılar o kadar kırılır” şeklinde konuştu.
Yapılan konuşmaların ardından Alevi Dedesi Hazır Ali Beyazyıldırım, deyiş ve duazlerden kesitler sundu.
Daha sonra kürsüye çıkan Alevi Dedesi Mehmet Yaman ise, ‘Aleviliğin Doğuşu' konulu konferans verdi.
Konferans sonunda Devlet Bakanı Yılmaz, Alevi Dedesi Mehmet Yaman'a plaket takdim etti.
 
YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Ali ER (@Misafir_4144)
22 Nisan 2011 Cuma 16:00
Sayın Bakan Cevdet Yılmaz: Aleviliğin özünde insan vardır, diyerekten ne kast etmektedir. Diğer milletlerin Zaza, Kürt ve Yüce Türk Milletinin özünde VAHŞET mi? vardır. diye söylemek istemektedir. Kısacası Aleviliği sorun Yapan, Kürtçülüğü sorun yapan bunlardır. BÖLÜCÜLER.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın