Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
15 Ağustos 2020 Cumartesi
°C

Yol sorunu ticari ilişkileri etkilemiş

İkinci Kalkınma Çalıştayının Yayladere ilçesinde düzenlenen toplantısında sunum yapan Tavz-Der Başkanı Soysal, Yayladere'nin Bingöl ile ticari ilişkilerindeki zayıflığının ana temelini, bağlantı yolundaki sorunlar olduğunu söyledi.

27 HAZİRAN 2014 CUMA 07:33
0
4342
0
AA aa
Yol sorunu ticari ilişkileri etkilemiş

Bingöl Tavz Kültür Sanat ve Kalkınma Derneği tarafından başlatılan ve Bingöl genelini kapsayan II.Bingöl “Kalkınma Çalıştayı; Solhan, Genç, Karlıova, Yedisu ve Kığı ilçelerinden sonra 24.06.2014 Salı günü Yayladere İlçesinde düzenlendi.

Yayladere Özel İdare toplantı salonunda düzenlenen çalıştaya Yayladere Belediye Başkanı Sabri Akyürek, il genel meclisi encümenleri, köy ve merkez mahalle muhtarları katıldı. Çalıştay; Tavz-Der Yönetim Kurulu Başkanı Murat Soysal’ın sunumu ile başladı.

Yayladere ilçesinin fiziki ve coğrafi mekân olarak Bingöl’e bağlı olsa da, alışveriş ve ticari işlerde Elazığ’ın Karakoçan ilçesi ile bağ kurduğuna dikkat çeken Soysal: “Bunda en büyük pay hiç kuşku yok ki, ilçenin merkezle bağlantısını sağlayan ana yoldur. Söz konusu ulaşım yolu genişletilip asfaltlandığı takdirde Sadece Yayladere değil Kığı ve Adaklı ilçelerinin de hayat damarı Karakoçan yerine Bingöl olur. Dolayısıyla buralarda yaşayan vatandaşlarımız alışverişlerini ve ticari faaliyetlerini Elazığ’ın ilçesi yerine bağlı oldukları il ile yapacaklardır ki, buda ciddi bir ekonomik canlılığa vesile olur ilimiz için” dedi.

II.Bingöl “Kalkınma Çalıştayının” asıl amacının Bingöl ilinin ekonomik kalkınmışlığını köylerden başlayarak hızlandırmak olduğunu vurgulayan Soysal; “Bir-iki ilçenin gelişmesi ve kalkınmasıyla bir il kalkınamaz diyen Tavz-Der başkanı Soysal; her ilçe için ayrı ayrı düşünerek onların kalkınma bileceği projeler ve yatırımlara yapılarak Bingöl topyekûn kalkındırılmalıdır” şeklinde konuştu.

Çalıştay’da söz alan Yayladere Belediye Başkanı Sabri Akyürek; derneğin bu çalışmasını önemsediğini dile getirerek Yayladere ilçesinin henüz koca bir köy konumunda olduğunu, bunun için de ciddi manada hizmete ve yatırıma ihtiyaç duyulduğunu vurgulayarak Tavz-Der’e teşekkür etti.

Çalıştay; Formların doldurulmasına yönelik yapılan sunumun ardından son buldu. 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
14.08.2020
16:40
Solhanspor için birlik zamanı!
Solhanspor için birlik zamanı!
Gösterdikleri başarılı performansın ardından voleybolda Efeler Ligi'ne yükselerek Galatasaray, Fenerbahçe gibi büyük takımları ağırlayacak olan Solhanspor teknik heyeti ve yönetimi, siyasi, bürokrasi, yerel yönetimi ve kentteki büyük yatırımcıları, maddi ve manevi destek vermeye davet etti.
14.08.2020
16:39
Basketbol oynamak için tahta ve hortumdan pota yaptılar
Basketbol oynamak için tahta ve hortumdan pota yaptılar
Bingöl'de evlerinin arka kısmında bulunan boş alanda tahta ve hortumdan pota yaparak basketbol oynayan 3 kardeş, yetkililerden mahalleye basketbol alanı yapılmasını istiyor.
14.08.2020
16:38
Doğu`da 246 hektar alan yandı
Doğu'da 246 hektar alan yandı
Doğu Anadolu Bölgesi'nde son 8 ay içerisinde 58 yangının çıktığını belirten Elazığ Orman Bölge Müdürü Muhammed Salih Çetiner, 50'si orman ve 8'i ziraat alanında çıkan yangınlarda 246 hektar alanın yanarak zarar gördüğü söyledi.
14.08.2020
16:37
İŞKUR alımları geçici olarak durduruldu
İŞKUR alımları geçici olarak durduruldu
Bingöl İŞKUR İl Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün imzaladığı protokol gereği, 9 aylık alınacak personel alımları geçici süreliğine durduruldu.
14.08.2020
16:36
Keskin, İMO İl Temsilcisi Oldu
Keskin, İMO İl Temsilcisi Oldu
İnşaat Mühendisleri Odası Bingöl İl Temsilciliğine Ayetullah Keskin atandı.
14.08.2020
16:35
Şehit başkanın isminin yaşatılmasını talep ediyoruz
Şehit başkanın isminin yaşatılmasını talep ediyoruz
Önceki dönem MHP Bingöl Belediye Başkan Adayı Buyankara: 'Teröristler tarafından Şehit edilen Belediye Başkanımız Hikmet Tekin'in isminin Bingöl Havalimanı verilerek yaşatılmasını talep ediyoruz.'
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın