KİM KİMDİR FİRMA REHBERİ Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
27 Şubat 2024 Salı
7 °C Güneşli

Yüzen ada, avrupa birliği'ne yüzüyor

&';İllerimiz AB'ye Hazırlanıyor Programı” kapsamında Bingöl Valiliği, Avrupa Birliği Proje Koordinasyon Merkezi'nin hazırladığı &';Yüzen Ada Kenti Avrupa Birliğine Doğru Yüzüyor” projesi de destek almaya hak kazandı.

Yüzen ada, avrupa birliği`ne yüzüyor
02 TEMMUZ 2011 CUMARTESİ 01:18
0
1887
0
AA aa

Avrupa Birliği Genel Sekreterliği (ABGS), valiliklerin AB birimlerinin projeye dönüşmüş çalışma ve gayretlerini “İllerimiz AB'ye Hazırlanıyor Programı” çerçevesinde ödüllendirecek.

 
 “İllerimiz Avrupa Birliğine Hazırlanıyor Programı” ile 81 ilde valilikler bünyesinde aktif hale getirilmiş olan “Valilik AB Birimleri”nin teknik kapasitesinin desteklenmesi hedefleniyor. Çok yıllı olarak tasarlanmış olan program kapsamında sunulan birbirinden iddialı 79 projenin idari ve teknik değerlendirmesi sonucu, 2011 yılı için ayrılan bütçe çerçevesinde 25 valiliğin projesi destek almaya hak kazandı. Bu kapsamda 25 projeye toplam 1.250.000 TL destek sağlanacak
 
“İllerimiz AB'ye Hazırlanıyor Programı” kapsamında, Bingöl Valiliği Avrupa Birliği Proje Koordinasyon Merkezi'nin hazırladığı “Yüzen Ada Kenti Avrupa Birliğine Doğru Yüzüyor” projesi de destek almaya hak kazandı.
 
"İllerimiz AB'ye Hazırlanıyor Programı" kapsamında desteklenecek yirmi beş öncü proje için ilk imzalar 21 Haziran 2011 Salı günü İçişleri Bakanı Osman Güneş, Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Avrupa Birliği Genel Sekreter V. Büyükelçi M. Haluk Ilıcak, Bingöl Valisi Mustafa Hakan Güvençer'in de hazır bulunduğu kazanan illerden gelen valilerin katılımı ile Ankara Vali Galip Demirel Vilayetler Evi'nde tarihinde katılımı ile atıldı.
 
Proje kapsamında, Bingöl Valiliği Avrupa Birliği Proje Koordinasyon Merkezi, Bingöl İl Özel İdaresi ile işbirliği içinde proje faaliyetlerini gerçekleştirecek.
 
6 ay süreyle uygulanacak faaliyetlerle, Bingöl Valiliği Avrupa Birliği Proje Koordinasyon Merkezi çalışanları ile il ve ilçelerdeki kamu kurumları, sivil toplum kuruluşları temsilcilerine, lise ve üniversitede öğrenim gören gençler ile tarımsal amaçlı kooperatifler ve üretici birlikleri temsilcilerine yönelik AB ile ilgili eğitim ve seminerler düzenlenecek. Eğitimlerin amacı Bingöl ilindeki kurumların AB müktesebatı konusundaki bilgi düzeyini yükseltmek, AB konusundaki faaliyetleri artırmak ve ilde hazırlanacak yenilikçi ve özgün projelere zemin hazırlanacak.
 
Projenin faaliyetleri açılış toplantısı ile başlayacak ve proje kapsamında öncelikle Bingöl Valiliği Avrupa Birliği Proje Koordinasyon Merkezi çalışanlarına yönelik olarak “Proje Döngüsü Yönetimi Eğitimi” ve “Eğiticilerin Eğitimi” düzenlenecek. İldeki potansiyel hibe faydalanıcılarına yönelik olarak “Proje Döngüsü Yönetimi ve Proje Hazırlama Eğitimi” verilecek. Ayrıca hâlihazırda bir proje yürüten ve/veya daha önce yürütmüş kişi ve kuruluşlara yönelik “Proje Uygulama ve Raporlama Eğitimi” düzenlenecek.
 
Bingöl Valiliği Avrupa Birliği Proje Koordinasyon Merkezi çalışanları AB sürecini yürüten merkezi kuruluşları tanımak ve yürütülen faaliyetleri yerinde incelemek amacıyla Ankara'da Avrupa Birliği Genel Sekreterliği, Merkezi Finans ve İhale Birimi, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu ve İstanbul'da Valilik Proje Koordinasyon Merkezi'ne çalışma ziyaretleri gerçekleştirilecek.
 
 
“Yüzen Ada Kenti Avrupa Birliğine Doğru Yüzüyor” projesi kapsamında “AB Mali Yardımları”, “AB'nin Gençlere Sunduğu Fırsatlar” ve “AB'de Tarım ve Kırsal Kalkınma” konularında üç adet seminer düzenlenecek. Seminerlerde anlatılan konuların yer aldığı broşürler hazırlanacak ve dağıtılacak.
 
Proje kapsamında Bingöl Valiliği Avrupa Birliği Proje Koordinasyon Merkezi'nin teknik altyapısının güçlendirilmesi amacıyla ekipman ve malzeme desteği sağlanacak.
 
Proje sonunda, proje faaliyetlerinin çıktılarının paylaşılacağı bir kapanış toplantısının da gerçekleştirileceği kaydedildi.
 
 
YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
27.02.2024
15:34
Genç Muratspor`dan flaş karar;
Genç Muratspor'dan flaş karar; 'Ligden çekiliyoruz'
Verilen destek sözlerinin yerine getirilmemesi üzerine ligden çekilme kararı alan Yeni Genç Muratspor; 'Kulüp gelir gider tablosunu da Bingöl'ün ve Genç'in birçok noktasına asacağız. Kamuoyu tüm gerçekleri bilecek!'
27.02.2024
14:12
Vali Usta:
Vali Usta: 'Mafyavari yapılanmalara müsaade etmeyeceğiz'
Bingöl'de farklı tarihlerde meydana gelen ve birbirleriyle bağlantılı olduğu düşünülen silahlı saldırılara ilişkin açıklama yapan Vali Ahmet Hamdi Usta, 650 saatlik kamera görüntüsünün incelendiğini belirtti. Vali Usta, '12 şüpheli şahıs hakkında işlem başlatılmıştır. Soruşturma çok yönlü devam etmektedir. Bingöl Valiliği olarak ilimizde bu şekilde organize suç örgütü niteliği taşıyan mafyavari yapılanmalara kesinlikle müsaade etmeyeceğimizi kararlılıkla ifade ediyoruz' dedi.
27.02.2024
01:08
Bakan Işıkhan`dan kademeli emeklilik açıklaması!
Bakan Işıkhan'dan kademeli emeklilik açıklaması!
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, milyonlarca çalışanın merakla beklediği staj ve kademeli emeklilik hakkında herhangi bir çalışmalarının olmadığını söyledi. Bakan Işıkhan yaptığı açıklamada, 'Gündemimizde yok' dedi.
27.02.2024
00:42
TOKİ Bingöl`de 800 konut inşa edecek
TOKİ Bingöl'de 800 konut inşa edecek
İhale tarihi ve yapılacak alan açıklandı. İtiraz ve olası bir aksilik bulunmaması durumunda ihale tarihinden yaklaşık 40 gün sonra yer teslimi yapılıp inşaata başlanacak.
26.02.2024
23:11
Kavşak ışıklandırma çalışmaları başlıyor
Kavşak ışıklandırma çalışmaları başlıyor
Bingöl merkez Düzağaç Kavşağı'ndaki ışıklandırma çalışmalarının başlayacağını belirten Karayolları 8. Bölge Müdürlüğü yetkilileri, dün akşam yaşanan kazayla ilgili de net konuştular; 'Projeden veya uygulamadan kaynaklı bir kusur yok'
26.02.2024
17:28
Bingöl`de 10 kilo esrar ele geçirildi
Bingöl'de 10 kilo esrar ele geçirildi
Bingöl'de Jandarma ve emniyet ekiplerince Genç İlçesi'nde yapılan iki ayrı çalışmada 10 kilo esrar maddesi ele geçirildi, 2 kişi gözaltına alındı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın