Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
30 Temmuz 2021 Cuma
35 °C Kısmen güneşli

Yüzlerce vatandaş direniş meydanına toplandı

Bingöl'de 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle yüzlerce vatandaşlar, ellerinde Türk bayraklarıyla direniş meydanını doldurdu.

16 TEMMUZ 2021 CUMA 10:10
12
1128
0
AA aa
Yüzlerce vatandaş direniş meydanına toplandı

Türkiye genelinde olduğu gibi Bingöl'de de 15 Temmuz hain darbe girişiminin 5'inci yıl dönümünde program düzenlendi. Ellerinde Türk bayraklarıyla 15 Temmuz Direniş Meydanı'na gelen vatandaşlar, hem şehitleri andı, hem de hainlere lanet okudu.

Burada düzenlenen programa Vali Kadir Ekinci, Belediye Başkanı Erdal Arıkan, 49'uncu Komando Tugay Komutanı Vekili Albay Ercan Aygündüz, Cumhuriyet Başsavcısı Ümit Uslu, İl Jandarma Komutanı Abdurrahman Başbuğ, İl Emniyet Müdürü Ali Canpolat, Bingöl Şehit Aileleri Gazileri ve İnsan Hakları Derneği (BİŞHAK) Başkanı Naim Tan, 15 Temmuz gazileri Onur Asutay ve Mehmet Akif Özdemir, kurum amirleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Program Kuran-ı Kerim tilavetiyle başlarken, protokol konuşmalarıyla devam etti.

Burada konuşma yapan Vali Kadir Ekinci, 5 yıl önce bugün bu milletin geleceğine, hayallerine ve umutlarına hainler tarafından pranga vurulmak istendiğini anımsattı.

Vali Ekinci, “5 yıl önce bu milletin silahlarıyla silahlanmış FETÖ'cü bir grup hain, istiklal ve istikbalimize darbe vurmak, Türkiye'yi bölüp, parçalamak, ülkemizi terör örgütlerinin barınağı haline getirmek ve uluslararası müdahalelere müsait kılmak için darbe girişiminde bulunmuştu. O gece umutlarımıza, hayallerimize, özgürlüğümüze, geleceğimize pranga vurulmak istenmiş, milletimizin vergileriyle alınan tanklarımız, uçaklarımız ve helikopterlerimiz, kahraman ordumuzun şerefli üniformasını hak etmeyen asker görünümlü hainler tarafından halkımıza çevrilmişti. Belki de milli mücadele yıllarda dahi bu millete yapılmayan alçaklık, bizdenmiş gibi görünler eliyle aziz milletimize reva görülmüştü. Hamdolsun ki Cenab-ı Allah'ın lütfu ve Sayın Cumhurbaşkanımızın üstün liderliğiyle harekete geçen milletimiz, kadını erkeği, genci ve yaşlısıyla, tankın, uçağın ve helikopterlerin karşısına dikilmiş, FETÖ terör örgütünün hain darbe ve ülkeyi bölme girişimi, aziz milletimizin ölüme meydan okuyan kararlılığıyla engellenmiş, milletimiz o karanlık gecenin sabahını aydınlığa çevirmişti” dedi.

Vali Ekinci, “O gece Allah'ın yardımı, mazlum ve mağdurların duasıyla verdiğimiz mücadele, ezelden beri hür yaşayan ve hür olmayı karakter haline getiren milletimizin hiçbir vakit darbelere boyun eğmeyeceğinin, kesin ve net ifadesidir” şeklinde konuştu.

Başkan Arıkan, “milletimiz, bu ülkenin sahipsiz olmadığını bütün dünyaya göstermiş oldular”

O gece hainlerin bir tuzak bir oyun kurduklarını hatırlatan Bingöl Belediye Başkanı Erdal Arıkan, hainlerin Ömer Halis Demir'leri unuttuğunu söyledi.

Başkan Arıkan, “ Bugün çok önemli bir gün. Bir yandan milletimizin kazandığı zaferin sevincini yaşarken, diğer taraftan bu ülke için 15 Temmuz'da hayatını kaybeden şehitlerimizin üzüntüsünü yaşıyoruz. O gece içimizdeki hainlerin, dış destekçilerle birlikte başlattıkları ortak terör hareketi, ortak terör hareketiyle birlikte devletimizi yıkmak, vatanımızı işgal etmek amacıyla çok ciddi bir oyun bir tuzak kurdular. Çok farklı hesaplar yaptılar ama bu milletin ülkesi için kahraman şehitlerimizi, Ömer Halis Demir'leri hesap etmediler ve bunları bunu unuttular. Asker kıyafeti giymiş, içimizdeki vatan haini darbecilerin doğrulttukları tankların ve silahların karşısında dimdik duran milletimiz, bu ülkenin sahipsiz olmadığını bütün dünyaya göstermiş oldular” diye konuştu.

Gazi Onur Asutay, “Sen de erkeksen gel ülkene hesap ver”

15 Temmuz 2016'da Ankara'da Genelkurmay Başkanlığı önünde yaralanan ve gazi olan Onur Asutay ise “Pet şişeleriyle o gece G3 mermilerine karşı vatanımızı hainlerden geri aldık. Buradan sadece şunu söylemek istiyorum; Pelsinvanya'daki alçağa diyorum ki biz hala burada, bu meydandayız. Sen de erkeksen gel ülkene hesap ver” dedi.

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
29.07.2021
17:08
Merkez Bankası`ndan büyüme ve enflasyon açıklaması
Merkez Bankası'ndan büyüme ve enflasyon açıklaması
TCMB Başkanı Şahap Kavcıoğlu, 'Veriler ikinci çeyrekte büyümenin baz etkisiyle oldukça yüksek oranda gerçekleşeceğine işaret ediyor' dedi. Öte yandan Merkez Bankası, yılsonu enflasyon tahminini yüzde 12,2'den yüzde 14,1'e çıkardı.
29.07.2021
17:07
Trafiğe ilk 6 ayda 607 bin aracın kaydı yapıldı
Trafiğe ilk 6 ayda 607 bin aracın kaydı yapıldı
Haziran ayında trafiğe kaydı yapılan taşıt sayısı bir önceki aya göre yüzde 35,7 arttı. Bu araçların yüzde 54,3'ünü ise otomobiller oluşturarak ilk sırada yer aldı.
29.07.2021
17:06
2 ayda litre fiyatı 5 TL zamlandı! Yeni indirim için ilk açıklama
2 ayda litre fiyatı 5 TL zamlandı! Yeni indirim için ilk açıklama
Ayçiçeği üretiminde dünyada yüzde 10, Türkiye'de ise yüzde 15'e yakın artış öngörülüyor. Litre başına market fiyatı sadece mayıstan temmuza kadar yeniden 5-6 lira zam gören ayçiçek yağında fiyatların gevşemesi bekleniyor.
29.07.2021
17:05
Nöbetçi noterlik uygulaması tekrar başlıyor
Nöbetçi noterlik uygulaması tekrar başlıyor
Adalet Bakanlığı, korona virüs salgını nedeniyle ara verilen nöbetçi noterlik uygulamasının yeniden başladığını duyurdu.
29.07.2021
16:36
Türkiye`nin İlk `Millet Vadisi` İhaleye Çıkıyor
Türkiye'nin İlk 'Millet Vadisi' İhaleye Çıkıyor
Kamuoyunun yakından takip ettiği Çapakçur Vadisi Millet Bahçesi Projesi'nin Eylül ayında ihaleye çıkacağını müjdeleyen Başkan Arıkan: 'Uzun uğraşlar sonucu nihai sonuca ulaştırdığımız proje, vadi üzerinde harika görüntüsü ile yerini alacak. Kütüphane, spor tesisleri, eğlence alanlarıyla birlikte bu bölge yeni bir yaşam merkezi haline gelecek'
29.07.2021
16:35
Gündoğdu: `Vaka artışındaki sebep düğün ve taziyeler`
Gündoğdu: 'Vaka artışındaki sebep düğün ve taziyeler'
Vaka sayısının son bir ayda en çok artış gösterdiği illerden biri olan Bingöl'de, İl Sağlık Müdürü Uzman Doktor Mehmet Emin Gündoğdu, artışın sebebini açıkladı. Gündoğdu: 'Özellikle son bir ay içinde vakaların bu kadar hızlı artmasının sebebi olarak düğünler ve taziyeler olduğunu söyleyebiliriz' dedi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın