KİM KİMDİR FİRMA REHBERİ Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
07 Şubat 2023 Salı
3 °C Bulutlu

Zambak'tan bingöl'e kitap

Zambak Yayınları ve Coşku Yayınları, eğitim hizmetine katkı amacıyla Doğu ve Güneydoğu Anadolu'daki okullarda dağıtılmak üzere iki kamyon yardımcı ders kitabı gönderdi.

Zambak`tan bingöl`e kitap
17 ARALIK 2010 CUMA 23:25
0
1707
0
AA aa

Piyasa değeri 250 bin lirayı bulan kitaplar, Kimse Yok Mu Derneği İzmir Şubesi aracılığıyla gönderilerek Bingöl'de dağıtılmaya başlandı.
Zamba, Coşku, Değer ve Selt yayınlarının Bölge Temsilcisi Mehmet Akşit, "İlköğretim okullarına dağıtılacak kitaplar, Kimse Yok Mu Derneği'nin Kısıkköy'deki deposuna teslim edildi." dedi.
"Kanka" projesinden sonra böyle bir projeyle eğitime katkı sağlamak istediklerini belirten Akşit, "İlköğretimde 1 numara olan Zambak ve Coşku yayınları olarak, sosyal sorumluluk bilinci çerçevesinde eğitim hizmeti başlattık. Yaklaşık 100 bin adet yardımcı ders kitabı verdik. Bunlar, yardımcı kitap almaya gücü yetmeyen özelikle Güneydoğu ve Doğu Anadolu'daki okullarda ve İzmir'in bazı bölgelerinde dağıtılacak." dedi.
Kimse Yok Mu Derneği İzmir Şube Başkanı Ahmet Türkcan da kitapları, ihtiyaç sahibi öğrencilere ulaştırmak üzere teslim aldıklarını söyledi. Türkcan, ferdî başvuruların yanında okul yöneticilerinin de belirlediği öğrencilere ulaştırılacağını belirtti. Talepler üzerine kitapları Erzurum, Kars, Ardahan, Balıkesir, Konya, Bingöl ve Bitlis ile İzmir çevresinde dağıtmaya başladıklarını kaydetti 

 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
06.02.2023
18:45
Bingöl Üniversitesi de tatil edildi
Bingöl Üniversitesi de tatil edildi
Bingöl Üniversitesi'nde de eğitim öğretime ikinci bir duyuruya kadar ara verildiğini ifade eden Rektör Prof. Dr. İbrahim Çapak, KYK yurtlarının depremzedelere açıldığını, ayrıca evinden ötürü endişeli olanlar için de merkezi kafeteryayı, Kıraat Merkezi, Camiler ve Spor Bilimleri Fakültesini halka açtıklarını duyurdu.
06.02.2023
18:22
Depremden etkilenen illerde kamu ihaleleri ertelendi
Depremden etkilenen illerde kamu ihaleleri ertelendi
Kamu İhale Kurumu (KİK), Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen illerde 7-17 Şubat tarihlerinde yapılacak ihalelerin, ihale tarihinden itibaren 2 hafta sonra aynı saatte yapılmak üzere ertelendiğini bildirdi.
06.02.2023
17:58
Tüm Türkiye`de okullar bir hafta tatil edildi!
Tüm Türkiye'de okullar bir hafta tatil edildi!
Kahramanmaraş merkezli 77 ve 7.6 şiddetindeki depremlerin ardından Milli Eğitim Bakanı Özer, 'Tüm Türkiye'de okullarımızı 13 Şubat'a kadar 1 hafta tatil ediyoruz' açıklamasını yaptı.
06.02.2023
17:48
Asılsız ihbarlar çalışmaları zora sokuyor
Asılsız ihbarlar çalışmaları zora sokuyor
Köy yollarının açılması için çalışmalarını sürdüren Bingöl İl Özel İdaresi, asılsız ihbarlar nedeniyle büyük sıkıntı yaşıyor. Üçgül, asılsız ihbarda bulunanlarla ilgili gerekli şikayetlerin devreye alınacağını ve hukuki işlem başlattıracaklarını vurguladı.
06.02.2023
17:29
Bingöl`den kurtarma ekipleri deprem bölgesinde
Bingöl'den kurtarma ekipleri deprem bölgesinde
Bingöl'deki çok sayıda arama kurtarma ekibi deprem bölgelerindeki çalışmalara aktif olarak katıldı.
06.02.2023
16:48
Karla mücadele sürüyor
Karla mücadele sürüyor
Bingöl'de etkili olan ve kent merkezinde 1 metreye ulaşan kar, günlük yaşamı olumsuz etkiliyor. Sabaha doğru karla mücadele çalışmalarına başlayan Bingöl Belediyesi, ana arterler öncelikli olarak mahalle aralarında da kürem faaliyetlerini sürdürüyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın