KİM KİMDİR FİRMA REHBERİ Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
30 Mayıs 2024 Perşembe
°C

'Zamlı maaşlar ilk aydan enflasyona ezdirildi'

Eğitim Gücü Sen Bingöl İl Temsilciliği; 'Öğretmenlerimizi sefalete mahkûm eden enflasyon verileri karşısında öğretmen ve emekli öğretmenlerimizin maaşlarına en az %50 oranında zam yapılması en elzem ihtiyaçtır.'

`Zamlı maaşlar ilk aydan enflasyona ezdirildi`
03 ŞUBAT 2023 CUMA 16:44
5
858
7
AA aa

Enflasyon Araştırma Grubu ENAG'a göre Ocak ayı enflasyonu %9.26, yıllık enflasyon ise %121,62; TÜİK'e göre Ocak ayı enflasyonu %6.65, yıllık enflasyon ise %57.68 oldu. Eğitim Gücü Sen Bingöl İl Temsilciliğinden ENAG'ın enflasyon sonuçlarına ilişkin yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Hesaplanan bu olsa da hissedilen kesemize, bütçemize, market sepetine yansıyan reel enflasyon bu değil. Cebimize girmeden eriyen ücret artışları enflasyon karşısında günbegün tükenirken, cüzdandaki paranın, taksit atlatılan kredi kartlarının ödemeye yetip yetmeyeceğinin korkusuyla kasaya yanaşır olduk. Alışveriş denen sistemin ‘Alamayışa' evirildiği günümüz ekonomisinde; peynir ve süt reyonunu pas geçiyor, taneyle aldığımız meyvenin, pişirmesem de olur deyip en aza düşürdüğümüz sebze çeşidinin yarısını doldurduğu poşet ve yaşadığımız hayal kırıklığıyla eve döner olduk.

Eğitim camiasının belini büken, öğretmenlerimizi sefalete mahkûm eden enflasyon verileri karşısında öğretmen ve emekli öğretmenlerimizin maaşlarına en az %50 oranında zam yapılması en elzem ihtiyaçtır. Öğretmenlik gibi kutsal olan bu mesleğin saygınlığı daha fazla ayaklar altına alınmasın, değerli öğretmenlerimiz gündüz okulda, akşam mesai saati bitiminde ise ek işlerde dirsek çürütmesin, daha fazla incitilmesin istiyoruz. Sesimizi sadece enflasyon verileri açıklandığında duyurmak istemiyoruz. Yoksulluk sınırında yaşamaya mecbur edilen öğretmenlerimizin hal-i pür melali ortadadır ve maaşlarına artış kaçınılmazdır.”

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Misafir Kullanıcı (@Misafir_97937)
05 Şubat 2023 Pazar 20:52
Bordro üzerinde öğretmen ama gel gör ki. Eğitimin hakkını veremeyen zavallılar. Boşsunuz
Misafir Kullanıcı (@Misafir_97931)
05 Şubat 2023 Pazar 12:10
Türkiye'de sadece memur olarak öğretmen yok. Uzman öğretmenlik, başöğretmenlik, 3600... Daha ne istiyorsunuz? Enflasyon tüm çalışanların maaşını eritiyor sadece kendini dünyanın sahibi sanan öğretmenlerinkini değil. Önce aldığınızın hakkını dört dörtlük verin de ondan sonra ek talepte bulunun.
Misafir Kullanıcı (@Misafir_97929)
05 Şubat 2023 Pazar 11:47
İnşallah sadece bu egitimci kesimi hem devalüasyon hem enflasyon hemde dolar ve euronun altında ezilirsiniz
Misafir Kullanıcı (@Misafir_97911)
04 Şubat 2023 Cumartesi 21:34
Simdiki eğitimciler üzerine varınızı yokunuzu verin evlatlarinizda eğitim konusunda geri kalıp dizinizi döversiniz. Eğitimciye insan bel bağlar mı
Misafir Kullanıcı (@Misafir_97906)
04 Şubat 2023 Cumartesi 09:11
Sen ve senin zihniyetinde olan sadece eğitimci kesimini düşünen geriye kalan çalışanları gözardı eden sendikalar için tek dileğim enflasyon altında inşallah ezilirsiniz
Misafir Kullanıcı (@Misafir_97897)
03 Şubat 2023 Cuma 19:28
Öğretmen en azında öğreci ile uğraşıyor emek veriyor rehber öğretmen salla başı al maaşı memleket kimlere kalmış
Misafir Kullanıcı (@Misafir_97895)
03 Şubat 2023 Cuma 19:08
Öğretmenlerimizi sefalete sürükleyen. Kelimeye bak Allah aşkına. Sen bunu söylerken ne içiyorsun başkan. Eğitimin gücü sendika ismine bak. Bir tek siz mi sefalettesiniz. Allah sizi doyura. Bedava para alıyorsunuz
30.05.2024
13:24
Sağlıkta ‘yıllık reçete dönemi` başlıyor!
Sağlıkta 'yıllık reçete dönemi' başlıyor!
Raporlu ilaç kullananlarla ilgili yeni düzenleme geliyor. Sağlık Bakanlığı'nın üzerinde çalıştığı düzenlemeye göre aile hekimlerine arık raporlu ilaç yazabilme yetkisi verilecek. Böylelikle raporlu olarak düzenli şekilde ilaç alanların hastaneye gitmesine gerek kalmayacak. Söz konusu uygulama ile yıllık reçete dönemi de başlayacak. Hastalar 3 ayda bir sadece eczaneye gidip ilacını alabilecek.
30.05.2024
13:15
Bingöl Belediyesi`nden uyarı! Yarın son gün!
Bingöl Belediyesi'nden uyarı! Yarın son gün!
Geciken taksit tutarı için ödemenin geciktiği her ay ve kesri için yüzde 4,5 gecikme zammı uygulanacak.
29.05.2024
22:51
Muharrem Yılmaz`a Fahri Doktora Belgesi
Muharrem Yılmaz'a Fahri Doktora Belgesi
Fahri Doktora Belgesi tevdi edilen Sütaş Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Yılmaz; 'Evvela sözünün eri, güvenilen insan olmak kaderinizi ve geleceğinizi belirlemekte çok önemlidir. İyi iz bırakanlar, kendisi marka olanlar hatırlanacak. Her zaman iyi olarak hatırlanır. Biz de buna inanarak bu yola çıktık ve markamızı kurduk, arkasında durduk' dedi.
29.05.2024
22:50
Bingöl Üniversitesi`nde `Kanlı Önlüklü` İsrail Protestosu!
Bingöl Üniversitesi'nde 'Kanlı Önlüklü' İsrail Protestosu!
Filistin'de yaşanan soykırımı kanlı önlükler giyerek protesto eden Bingöl Üniversitesi öğrencileri; 'Orada insanlığın onuru çiğnenirken biz burada onurlu bir yaşam planı yapamayız' dediler.
29.05.2024
22:47
BLUESKY AWARDS 2024
BLUESKY AWARDS 2024 'Uluslararası Havacılık Ödülleri' Başvuruları Başladı
Ödüllerin, havacılık endüstrisinin çeşitli yönlerini yansıtan farklı kategorilerde sunulacağını belirten Kışlakçı: 'Bu ödüller, havacılığın geleceğini şekillendiren olağanüstü katkıları ve yenilikleri tanımak için bir platform görevi görüyor' dedi.
29.05.2024
22:46
Bingöl Üniversitesi`nde yöresel kahvaltı imkânı
Bingöl Üniversitesi'nde yöresel kahvaltı imkânı
Bingöl Üniversitesi bünyesinde geçtiğimiz aylarda hizmete açılan Arı Ürünleri Tanıtım Ofisinde hem Bingöl balının satışları yapılıyor hem de vatandaşlara yöresel kahvaltı imkânı sunuluyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın