Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
16 Ekim 2021 Cumartesi
14 °C Güneşli

Zazaca için koşturuyorlar

Bingöl Üniversitesi Zaza Dili ve Edebiyatı Bölümü Öğretim Görevlileri ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü Zazaca Öğretmenleri, okul okul dolaşıp Zazaca seçmeli ders tercihinin önemine dikkat çekiyorlar.

17 ŞUBAT 2018 CUMARTESİ 00:45
5
11588
0
AA aa
Zazaca için koşturuyorlar

2018-2019 Eğitim ve Öğretim yılında Zazaca'nın seçmeli ders olarak tercih edilmesi için okullarda çalışmalarını sürdüren Bingöl Üniversitesi Zaza Dili ve Edebiyatı Bölümü Öğretim Görevlileri ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü Zazaca Öğretmenleri, Bingöl Merkez, Genç ve Solhan ilçelerinde okulları ziyaret edip Zazaca dersinin tanıtımını gerçekleştiriyorlar.

Bingöl Merkez ve Genç ilçesinde yürütülen okul ziyaretleri kapsamında Solhan'da Atatürk Ortaokulu, Şehit Kaymakam Ersin Ateş Ortaokulu, Öğretmen Veli Tuğa Ortaokulu, Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu ve Dilektepe Ortaokulu'nda Zazaca Seçmeli dersinin tanıtımı yapıldı.

Çeşitli materyallerle yaptıkları tanıtımlar sonunda 2018-2019 eğitim öğretim sezonunda Zazaca seçmeli dersinin tercih edilmesini isteyen öğretmenler, Zazaca'nın yaşatılmasında bu tercihin büyük önem taşıdığına dikkat çekip ailelerin de bu anlamda hassasiyet göstermesi çağrısında bulundular.

 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
16.10.2021
10:37
Benzin ve motorine zam
Benzin ve motorine zam
Bu gece yarısından itibaren geçerli olacak şekilde benzine 14, motorine 41 kuruş zam yapıldı.
16.10.2021
10:36
Kimlik kartlarında yeni dönem! Vatandaşa kolaylık sağlayacak!
Kimlik kartlarında yeni dönem! Vatandaşa kolaylık sağlayacak!
Kimlik karlarıyla ilgili bir son dakika gelişmesi yaşandı. Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, vatandaşlara kolaylık sağlayacak yeni düzenlemeyi duyurdu.
16.10.2021
10:35
Suudi Arabistan duyurdu! Tam kapasite ibadete açılıyor
Suudi Arabistan duyurdu! Tam kapasite ibadete açılıyor
Suudi Arabistan, koronavirüs kısıtlamalarını hafifletme adımlarının bir parçası olarak Mescid-i Haram ve Mescid-i Nebevi'nin tam kapasiteyle ibadete açılmasına izin vereceğini duyurdu.
15.10.2021
17:46
Bingöl`de tuzaklamış EYP imha edildi
Bingöl'de tuzaklamış EYP imha edildi
Bingöl'de toprağa gömülü vaziyette metal teneke içerisinde 5 kilo plastik El Yapımı Patlayıcı madde (EYP), jandarma ekiplerince imha edildi.
15.10.2021
17:45
Vali Kadir Ekinci`nin `Mevlid Kandili` Mesajı
Vali Kadir Ekinci'nin 'Mevlid Kandili' Mesajı
Bingöl Valisi Kadir Ekinci, Mevlid kandili nedeniyle bir mesaj yayımladı. Vali Ekinci mesajında: 'Peygamber efendimizi anma ve anlama vesilesiyle kendimize dönük muhasebeler de yapmalıyız. Maneviyatımızı, birlik ve berberliğimizi, yardımlaşma ve dayanışmamızı risalet kurumu ve evrensel örneklik dolayımında yeniden gözden geçirmeliyiz.'
15.10.2021
17:05
`Engelli Tuvaletinin Olmayışı Yerel Yönetimlerin Eksikliğidir`
'Engelli Tuvaletinin Olmayışı Yerel Yönetimlerin Eksikliğidir'
Altı Nokta Körler Derneği Bingöl Şube Başkanı Mücahit Korkutata: 'Bingöl'de engelli tuvaletinin olmayışı bizim değil yerel yönetimlerin eksikliğidir.'
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın