Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
02 Haziran 2020 Salı
°C

Zazaca'yı Okul Duvarlarına Taşıdı

Genç Mevlana Ortaokulu Zazaca Öğretmeni Mahmut Kaya, Zazaca dilinin öğrenciler ve velilerde farkındalık oluşturması için okul duvarlarına Zazaca görseller ve çizimler yaptı.

13 MAYIS 2019 PAZARTESİ 19:12
12
11396
2
AA aa
Zazaca`yı Okul Duvarlarına Taşıdı

Mevlana Ortaokulu Zazaca öğretmeni Mahmut Kaya ve öğrencileri, UNESCO tarafından yok olmaya yüz tutan diller arasında yer alan Zazaca'nın yaşatılması adına okul duvarlarına Zazaca eğitici bilgiler resmederek yok olmaya yüz tutan dili yaşatmak için örnek bir çalışmaya imza attı.

AMACIMIZ ZAZACA'YI YAŞATMAK

Tek amaçlarının Zazaca dilinin yaşatılması olduğunu belirten öğretmen Mahmut Kaya; “hem çocuklarımızın el becerilerini geliştirmek hem de Zazaca'yı yaşatmak tek temennimizdir. Bu çalışmaları da öğrencilerimizin katılımlarıyla yaptık. Bizim tek temennimiz Zazaca sadece evde konuşulan bir dil olmasın. Her platformda konuşulan bir dil olsun istiyoruz” şeklinde konuştu.

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın