KİM KİMDİR FİRMA REHBERİ Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
23 Haziran 2024 Pazar
°C

'Zenginlerden çok yoksullara yaradı bizim iktidarımız”

Kalkınma Bakanı Dr. Cevdet Yılmaz, 'Zenginler de daha zengin hale geliyor ama AK Parti dönemine baktığımızda zenginlerden çok yoksullara yaradı bizim iktidarımız' dedi.

`Zenginlerden çok yoksullara yaradı bizim iktidarımız”
13 AĞUSTOS 2011 CUMARTESİ 06:21
0
1412
0
AA aa

Kalkınma Bakanı Dr. Cevdet Yılmaz, Esnaf ve Sanatkarlar Derneği (ESDER) Genel Başkanı Mahmut Çelikus ve beraberindeki yönetim kurulu üyelerini makamında kabul etti.

Kabulde konuşan Bakan Yılmaz, kalkınmanın sadece büyümek veya zenginleşmek anlamına gelmediğini, gelir dağılımının daha dengeli bir şekilde dağılmasının da kalkınmanın olmazsa olmaz unsuru olduğunu, dengesiz şekilde dağılan zenginliğe kalkınma denilemeyeceğini söyledi.

AK Parti hükümetleri döneminde sadece ekonomi ve demokrasi alanında gelişmeler sağlanmadığını, yoksullukla mücadelede de çok ciddi mesafeler katedildiğini anlatan Bakan Yılmaz, şunları söyledi:

"Uluslararası hesaplara göre, bugün dünyada günlük bir dolar gelirin altında bir milyardan fazla insan yaşıyor. Türkiye'de bu, 2005 sonrasında sıfırlandı. Günlük 2,15 doların altında gelirle yaşayan nüfus 2003 sonrasında yüzde 3'ler civarındaydı, 2009 itibarıyla binde 20'lere indi. Yani bu da neredeyse sıfırlandı. Günlük 4,30 doların altında yaşayan nüfusumuz 2002'de yüzde 30'un üzerindeydi, bu da 20 milyondan fazla insana tekabül ediyordu. Bugün bu rakam da yüzde 4-5'lere inmiş durumda. Biz AK Parti olarak başından beri sosyal konulara çok önem verdik. Zenginler de daha zengin hale geliyor ama AK Parti döneminde baktığımızda zenginlerden çok yoksullara yaradı bizim iktidarımız."

Dünyada yaşanan ekonomik krize de değinen Bakan Yılmaz, Türkiye'de güçlü bir siyasi istikrar, sağlam ekonomik ve sosyal yapı bulunduğunu vurgulayarak, "Türkiye bu süreçten nispi gücünü artırmış olarak çıkacak" dedi.
 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın