Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
19 Şubat 2018 Pazartesi
12 °C Açık

5 milyon avroluk imza atıldı

Bingöl'de 5 milyon euro değerindeki iş geliştirme merkezi (işgem) projesinin şirket kuruluş imzaları atıldı.

10 EKİM 2017 SALI 23:41
0
1299
0
AA aa
5 milyon avroluk imza atıldı

Türkiye ve Avrupa Birliği tarafından finanse edilen, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının uyguladığı Rekabetçi Sektörler Programı kapsamında, Fırat Kalkınma Ajansı tarafından, Bingöl İl Özel idaresi, Belediyesi ve Ticaret ve Sanayi Odası ortaklığıyla hayata geçirilen Bingöl İş Geliştirme Merkezi (İŞGEM) projesi kapsamında şirket kuruluş işlemleri tamamlandı.

Kurulan İŞGEM Limited Şirketinde, Bingöl İl Özel İdaresi yüzde 70, Belediye yüzde 20 ve Ticaret ve Sanayi Odası yüzde 10 ortaklık payına sahip olurken, Fırat Kalkınma Ajansı’nın ise söz konusu şirkette pay sahibi olmadan yönetimde yer alacağı belirtildi.

İŞGEM kapsamındaki 22 adet atölyenin, iş fikirleri değerlendirilerek girişimcilerin kullanımına sunulacağı öğrenilirken, İŞGEM içerisinde kiracı olmak için başvuruların 20 Ekim 2017 tarihine kadar yapılması uyarısında bulunuldu.

İŞGEM’in farklı destekler ile yatırımcılara kapı açtığını belirten Vali Ali Mantı, “İŞGEM’ler, birçok işletmenin en kırılgan oldukları 'iş kurma aşamasında' girişimcilere farklı destekler sağlamasının yanı sıra işletmelerin sürdürülebilir ve rekabet edebilir seviyeye gelmelerine katkıda bulunuyor. İŞGEM’de yer alacak işletmelere düşük kira maliyeti, danışmanlık ve eğitim desteği gibi çeşitli imkânlar sunulacak” dedi.

Bingöl Valiliği toplantı salonunda gerçekleşen 5 Milyon Euro değerindeki İŞGEM projesi imza törenine, Vali Ali Mantı, Belediye Başkanı Yücel Barakazi, TSO Başkanı Mahmut Ayas, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Işık, FKA Bingöl Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü İsa Telimen, Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü M. Mesut İlhan, KOSGEB İl Müdürü Naci Özdemir ve TSO Genel Sekreteri Cemal Yılmaz katıldı.

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın