Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
19 Şubat 2018 Pazartesi
12 °C Açık

Kbrn farkındalık ve şüpheli posta eğitimi

Yaklaşık 80 personelin katıldığı eğitimde teorik ve uygulamalı aktivitelerin yanı sıra kimyasal, biyolojik, radyoaktif ve nükleer tehditler ve şüpheli posta hakkında bilgi verildi.

11 AĞUSTOS 2017 CUMA 05:14
0
462
0
AA aa
Kbrn farkındalık ve şüpheli posta eğitimi

Diyarbakır Afet ve Acil Durum Müdürlüğü Kimyasal, Biyolojik, Radyasyon ve Nükleer (KBRN) uzmanları tarafından Bingöl Belediye Kültür Merkezi’nde kamu kurum ve kuruluşlarının KBRN ile ilgili görevi bulunan veya bu olaylarla karşılaşma potansiyeli yüksek olan (evrak kayıt personeli, güvenlik personeli vb.) personeline KBRN farkındalık ve şüpheli posta eğitimi ile KBRN Hizmet Grubu Planlarında görevli personeline yönelik eğitim sunumu gerçekleştirildi.

Eğitim programının açılış konuşmasını yapan AFAD İl Müdür Vekili Mehmet Emin TAŞ, gelişen teknolojiyle birlikte KBRN silahlarının teşkil ettiği tehdit ve tehlikelerin hızla arttığına işaret etti.

İyi yapılmış hazırlıkların kayıpları azaltacağına, afet ve acil durumlarda iyileştirme çalışmalarının hızlandırılabileceğine işaret eden Aysu, 80 personele eğitim verildiğini belirtti.

Taş; “Eğitime katılanlar kurumların posta, evrak kayıt ve evrak işleme birimlerinde çalışan personelden oluşuyor. Şüpheli postaların kamu, kurum ya da kuruluşuna ulaşma ve ilk giriş noktası olması nedeniyle eğitime bu alanlarda görev yapan personelin katılması hedeflendi" dedi.

Eğitim süresince teorik ve uygulamalı aktiviteler yapılacağını vurgulayan Taş, kimyasal, biyolojik, radyoaktif ve nükleer tehditler ve şüpheli posta hakkında bilgi verileceğini sözlerine ekledi.

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın