Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
24 Mart 2018 Cumartesi
16.6 °C Çok Bulutlu

Tufanoğlu sorunları dinledi

Bayındır memur-sen genel başkanı soner can tufanoğlu, bingöl'de teşkilarla bir araya gelerek, üyelerin sorunlarını dinledi.

22 KASIM 2017 ÇARŞAMBA 22:18
0
643
0
AA aa
Tufanoğlu sorunları dinledi

Bayındır Memur-Sen Genel Başkanı Soner Can Tufanoğlu, Memur Sen Konfederasyonu’nun ‘üye ve insan’ odaklı sendikacılık anlayışı doğrultusunda, 4. Dönem Toplu Sözleşmesi’nde genele ve hizmet kollarına yönelik elde edilen önemli kazanımları teşkilata anlatmak ve sahadaki yeni talepleri dinlemek amacıyla Bingöl’e geldi.

TOPLU SÖZLEŞME KAZANIMLARI

Toplu sözleşme masasının yetkilisi Memur Sen’in kamu personelinin mali ve sosyal hakları için çalıştığını dile getiren Genel Başkan Tufanoğlu, elde edilen genele ve hizmet kollarına yönelik kazanımların tüm memurun hakkı olduğunu söyledi.

Pazarlık masasından kümülatif yüzde 17,54’lük zam alarak kalktıklarını anımsatan Tufanoğlu; “Tapuda 11 bin 500 kişi için aylık 150 lira fazla mesai ücreti aldık. Yüzdelik dilime vurulduğunda artı yüzde 5,5 gibi bir zam oluyor. Kadastro çalışanlarımız için yaklaşık 300 ile 400 lira kadastro tazminatı elde ettik. AFAD çalışanlarımız için aylık 50 saati geçmeyecek şekilde yaklaşık 300 liraya tekabül eden fazla çalışma ücreti aldık. Karayolları ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı çalışanları için 3 bin liranın üstüne çıkan Koruyucu Giyim Yardımı elde ettik. Bunlarla birlikte değerlendirildiğinde ilaveten yüzde 4-5 gibi bir zam elde etmiş olduk. Toplama bakılırsa oran yüzde 22-23’e tekabül ediyor” dedi.

YENİ HEDEFLER

Önemli bir toplu sözleşmeye imza attıklarını önümüzdeki dönem gerçekleştirilecek toplu sözleşme için şimdiden çalışmalara başladıklarını aktaran Tufanoğlu; “Bir sonraki toplu sözleşmede daha iyisini yapacağız. Bunun için illeri gezip teşkilatımızla fikir alış-verişi yapıyoruz. Bizzat sahada memurlarımızın sıkıntılarını, sorunlarını dinleyip önerilerini not ediyorum. Bir havuz oluşturup genel talepleri belirlemek için çabalıyoruz. Önceliğimiz tapu çalışanlarına yeni unvan kazanmak. Kalıcı bir çözüm için Tapu müdürlüğünde çalışan arkadaşlarımıza yeni kadronun ihtisas ettirilmesi lazım. ‘Tapu Muhafaza Memuru’, ‘Tapu Sicil Muhafaza Memuru’ veya ‘Tapu Uzmanı’ şeklinde spesifik tanımlamalarla özlük haklarını geliştirmek ve böylece maaşlarının arttırılmasını hedefliyoruz. Ayrıca medeni kanunun 1007. maddesindeki süre sınırlamasını daha da aşağı çekmek için çabalayacağız. Tüm memurlarımızın yüzünü güldürecek yeni birçok kazanım için çalışıyoruz.2019’daki toplu sözleşme masasına bunları getireceğiz” dedi.

“MEMURUN ALIN TERİ MEMUR SEN’İN NAMUSUDUR”

Bingöl teşkilatının bu yolda önemli bir mihenk taşı olduğunu vurgulayan Tufanoğlu; “Sahadan gelen talepler doğrultusunda rotamızı belirliyoruz. Teşkilatlarımız ne kadar çalışırsa biz o denli güçlü oluruz. Bingöl’deki yol arkadaşlarımızla sendika faaliyetlerimiz hakkında çeşitli değerlendirmeler yaptık. Memur Sen emeğin yılmayan bekçisidir. Türkiye’nin dört bir yanında görev yapan memurlarımızın sorumluluğunu üzerimizde taşıyoruz. Onların huzuru ve rahatı için uğraş veriyoruz. Memurun alın teri Memur Sen’in namusudur ” şeklinde konuştu.

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
24.03.2018
05:13
Emine Erdoğan:Bu konuda hukuki yaptırımlar artmalı
Emine Erdoğan:Bu konuda hukuki yaptırımlar artmalı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, çocuklara yönelik ihmal ve istismar sorununu eğitim, sağlık, hukuk gibi çok yönlü bir bakışla ve elbirliğiyle çözülmesi gerektiğini belirterek önemli açıklamalarda bulundu.
24.03.2018
00:04
30 bin kişi kadroya alınacak
30 bin kişi kadroya alınacak
4 Aralık 2017 itibariyle kamuda görev yaptığı belirtilen yaklaşık 30 bin 4C'linin 3 Nisan itibariyle sınavsız olarak kadroya alınacağı kaydedildi.
24.03.2018
00:03
Kalkınma Planı için toplandılar
Kalkınma Planı için toplandılar
On Birinci Kalkınma Planı Doğu Anadolu Bölgesi İstişare Toplantısı'nda konuşan Bakan Elvan, terörle mücadelesini kararlılıkla sürdüren Türkiye'nin, diğer yandan da ekonomiyi güçlendirme yönünde yoğun çaba sarf ettiklerini söyledi.
24.03.2018
00:02
Kadınlar tarımla buluşacak
Kadınlar tarımla buluşacak
Bingöl İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, kadınların tarım alanında aktif rol üstlenmeleri için Tarımda Kadın Girişimciliğinin Güçlendirilmesi Programı'nın başladığını duyurdu.
24.03.2018
00:01
Değerlendirme süreci başladı
Değerlendirme süreci başladı
Arı ve Arı ürünleri ile Ekonomik Değeri Yüksek Bitkilerin Tespiti ve Değerlendirilmesi kapsamında üniversiteye aktarılan 2017 bütçesi çerçevesinde iki ana başlık altında 13 alt başlıkta proje başvuruları alınmıştı.
24.03.2018
00:00
Gençlere destek veriyoruz
Gençlere destek veriyoruz
Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, gençlerle bir araya gelerek belediye hizmetlerini anlattı. Barakazi; Bingöl Belediyesi olarak gençlerimize yönelik yapılacak her türlü proje ve etkinliğin içerisinde yer almaya gayret ediyoruz diye konuştu.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın