Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
24 Haziran 2018 Pazar
23.9 °C Açık

Tufanoğlu sorunları dinledi

Bayındır memur-sen genel başkanı soner can tufanoğlu, bingöl'de teşkilarla bir araya gelerek, üyelerin sorunlarını dinledi.

22 KASIM 2017 ÇARŞAMBA 22:18
0
797
0
AA aa
Tufanoğlu sorunları dinledi

Bayındır Memur-Sen Genel Başkanı Soner Can Tufanoğlu, Memur Sen Konfederasyonu’nun ‘üye ve insan’ odaklı sendikacılık anlayışı doğrultusunda, 4. Dönem Toplu Sözleşmesi’nde genele ve hizmet kollarına yönelik elde edilen önemli kazanımları teşkilata anlatmak ve sahadaki yeni talepleri dinlemek amacıyla Bingöl’e geldi.

TOPLU SÖZLEŞME KAZANIMLARI

Toplu sözleşme masasının yetkilisi Memur Sen’in kamu personelinin mali ve sosyal hakları için çalıştığını dile getiren Genel Başkan Tufanoğlu, elde edilen genele ve hizmet kollarına yönelik kazanımların tüm memurun hakkı olduğunu söyledi.

Pazarlık masasından kümülatif yüzde 17,54’lük zam alarak kalktıklarını anımsatan Tufanoğlu; “Tapuda 11 bin 500 kişi için aylık 150 lira fazla mesai ücreti aldık. Yüzdelik dilime vurulduğunda artı yüzde 5,5 gibi bir zam oluyor. Kadastro çalışanlarımız için yaklaşık 300 ile 400 lira kadastro tazminatı elde ettik. AFAD çalışanlarımız için aylık 50 saati geçmeyecek şekilde yaklaşık 300 liraya tekabül eden fazla çalışma ücreti aldık. Karayolları ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı çalışanları için 3 bin liranın üstüne çıkan Koruyucu Giyim Yardımı elde ettik. Bunlarla birlikte değerlendirildiğinde ilaveten yüzde 4-5 gibi bir zam elde etmiş olduk. Toplama bakılırsa oran yüzde 22-23’e tekabül ediyor” dedi.

YENİ HEDEFLER

Önemli bir toplu sözleşmeye imza attıklarını önümüzdeki dönem gerçekleştirilecek toplu sözleşme için şimdiden çalışmalara başladıklarını aktaran Tufanoğlu; “Bir sonraki toplu sözleşmede daha iyisini yapacağız. Bunun için illeri gezip teşkilatımızla fikir alış-verişi yapıyoruz. Bizzat sahada memurlarımızın sıkıntılarını, sorunlarını dinleyip önerilerini not ediyorum. Bir havuz oluşturup genel talepleri belirlemek için çabalıyoruz. Önceliğimiz tapu çalışanlarına yeni unvan kazanmak. Kalıcı bir çözüm için Tapu müdürlüğünde çalışan arkadaşlarımıza yeni kadronun ihtisas ettirilmesi lazım. ‘Tapu Muhafaza Memuru’, ‘Tapu Sicil Muhafaza Memuru’ veya ‘Tapu Uzmanı’ şeklinde spesifik tanımlamalarla özlük haklarını geliştirmek ve böylece maaşlarının arttırılmasını hedefliyoruz. Ayrıca medeni kanunun 1007. maddesindeki süre sınırlamasını daha da aşağı çekmek için çabalayacağız. Tüm memurlarımızın yüzünü güldürecek yeni birçok kazanım için çalışıyoruz.2019’daki toplu sözleşme masasına bunları getireceğiz” dedi.

“MEMURUN ALIN TERİ MEMUR SEN’İN NAMUSUDUR”

Bingöl teşkilatının bu yolda önemli bir mihenk taşı olduğunu vurgulayan Tufanoğlu; “Sahadan gelen talepler doğrultusunda rotamızı belirliyoruz. Teşkilatlarımız ne kadar çalışırsa biz o denli güçlü oluruz. Bingöl’deki yol arkadaşlarımızla sendika faaliyetlerimiz hakkında çeşitli değerlendirmeler yaptık. Memur Sen emeğin yılmayan bekçisidir. Türkiye’nin dört bir yanında görev yapan memurlarımızın sorumluluğunu üzerimizde taşıyoruz. Onların huzuru ve rahatı için uğraş veriyoruz. Memurun alın teri Memur Sen’in namusudur ” şeklinde konuştu.

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
23.06.2018
17:57
İhracatçıya yeni nesil destek
İhracatçıya yeni nesil destek
Türkiye'de ilk olarak Ekonomi Bakanlığı bünyesinde kurulan davranışsal kamu politikaları birimi, çalışmalarına yeni oluşturulan daire başkanlığı çatısı altında devam ederek ihracat desteklerine ilişkin mevzuatın kolay anlaşılması ve bürokratik işlemlerdeki sıkıntıların giderilmesine katkı sunacak.
23.06.2018
17:55
Maaşlara gösterge artışı
Maaşlara gösterge artışı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı polis, öğretmen, hemşire, din görevlisi ve diğer idarecilerin (şube müdürü) emeklilik ek göstergelerinin 3600'e çıkarılacağı müjdesi, yaklaşık 1.5 milyon memurun ve memur emeklisinin gelirini artıracak.
23.06.2018
17:53
Emeklilere avans müjdesi!
Emeklilere avans müjdesi!
Yeni emekli olanlara sağlanan avans imkanının kapsamı genişletilecek. Düzenleme hayata geçerse, tüm emekliler asgari ücretin 3 katı kadar faizsiz avans alabilecek.
23.06.2018
17:52
Yaşlıya her ay 533 TL
Yaşlıya her ay 533 TL
65 yaş aylığı Temmuz'da artacak. Tahminlere göre aylık 533 liraya yükselecek. Eylül'de de 3 aylık yerine aylık ödemeye geçilecek...
23.06.2018
16:37
Sözen Müşavir, Engin Kadrolu Oldu
Sözen Müşavir, Engin Kadrolu Oldu
Resmi Gazetede, üst düzey kadrolara yönelik 28 sayfalık atama kararı yayımlandı. Atamalar kapsamında Ziya Sözen Milli Savunma Bakanlığı'na müşavir olarak atanırken, İl Milli Eğitim Müdürü Kadri Engin'in de kadrolu olarak ataması gerçekleştirildi.
23.06.2018
00:36
25 Bin Tl Maaş Verecek!
25 Bin Tl Maaş Verecek!
Türk Hava Yolları (THY) Genel Müdür Yardımcısı Abdulkerim Çay, İstanbul Yeni Havalimanı'na geçtiklerinde büyüme oranı ve kapasitede artışlar olacağını belirterek, Bu nedenle ihtiyacımızı karşılamak üzere bin pilot şu andaki hedefimiz. dedi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın