Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
17 Ekim 2019 Perşembe
°C

Amacımız farkındalık yaratmak

Öğrencilerle birlikte çevre temizliği yapan Binçevder Başkanı Karaaslan: 'Gönüllü olarak bu çalışmalarımız devam edecektir. Amacımız kirletmeme konusunda farkındalık yaratmaktır.'

08 EKİM 2019 SALI 17:04
5
621
3
AA aa
Amacımız farkındalık yaratmak

Bingöl'ün Doğal varlıklarına ve çevresel değerlerine dikkat çekmek için Binçevder Bingöl gönüllüleri tarafından başlatılan çevre temizliği devam ediyor.

Binçevder üyeleri ve B.Ü Sosyal hizmetler öğrencileri, daha önce temizlik yaptıkları alanda 11 büyük poşetlik çöpleri toplayarak çöp konteynırına taşıdı.

Başkan Cuma Karaaralan, Çevre duyarlığının oluşmasının ana unsurunun kirletmemek olduğunu belirterek, çevre ve toprağa saygı faaliyetine katılan Bingöl Çevre gönüllüleri duyarlılık çağrısı yaptılar.

Etkinliklerin bir farkındalık oluşturmak adına yapıldığını belirten Karaarslan; Bingöl'de başta insan faktörü olmak üzere, kirliliğin başlamasına neden olan ve insandan kaynaklanan sebeplerin ortadan kaldırılması, yerelde yaşayan yol ve doğayı kullanan her kesimin membada evrensel-erdemli davranışları geliştirmesi gerektiğine vurgu yaptı.

Karaaslan; “Toplumsal satıh ve sınırların başlangıcı erdemsel değerlerdir. Kirletmemek en doğrusu ama bu alanlarda oluşan kirliliğin önlenmesi topyekûn ve ortak bir çaba olmalı. İnsanlar başta olmak üzere, kamu ve diğer kesimlerin ortak çözümler üretmeleri, bu alanda bir sevgi seferberliği ile  hareket edilmesi gereklidir. Yoldan geçen araçların, piknikçilerin ortak kirlettiği alanlar cana mala toprağa suya zarar vermektedir. İnsanların arabalardan attığı ve dünyanın hiçbir yerinde olmayan bu davranış psikolojik bir incelemeye değer. İnsanların atıklarını kendi kullandıkları alanlara atmaları anlaşılmaz bir şey” dedi.

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Misafir Kullanıcı (@Misafir_51375)
09 Ekim 2019 Çarşamba 11:49
Haberde Binçevder diye bir dernek geçiyor. Hakkında bilgi edinebileceğimiz, belki katkı sunabileceğimiz bir adresi, sitesi, e-postası vs. var mı?
Beğendim (0) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_51372)
09 Ekim 2019 Çarşamba 10:40
onca medyayi saran cirkef haberler icersinde böylesine güzel haberleri okumak gönlümüze su serpiyor. iyi insanlar var oldukca kötüler kazanamiyacak belki cok büyük bir sey degilmis gibi görünebilir ama kürletilmeye calisan dünyayi elleri ile kan ter icersinde temizlemeye calisan o güzel yürekler ve eller cok degerli
Beğendim (2) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_51338)
08 Ekim 2019 Salı 17:31
Fotoğrafta iyi çıkmışsın abee
Beğendim (0) Beğenmedim (1)Cevapla
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın