Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
24 Haziran 2018 Pazar
23.9 °C Açık

Cami kapatma kararını kınıyoruz

Diyanet Bir-Sen Genel Başkanı Hasan Türüt, Avusturya'nın Türk İslam Birliğine ait camilerin kapatılmasını kınadıklarını söyledi.

11 HAZİRAN 2018 PAZARTESİ 21:14
0
660
0
AA aa
Cami kapatma kararını kınıyoruz

Avusturya Kültür Dairesi ve İçişleri Bakanlığı tarafından bazı cami ve derneklere yönelik soruşturma kapsamında 7 caminin kapatılması kararının Haçlı zihniyetinin bir sonucu olduğunu belirten Hasan Türüt, durumu sert bir şekilde kınadıklarını söyledi.

Türüt, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “7 caminin kapatılması kararı ile Avrupa'nın İslam'a hangi gözle baktığı anlaşılmıştır. Müslümanları kışkırtmaya yönelik bu kararı ve Avusturya Hükümetinin bu tutumunu şiddetle kınıyoruz. Mesele şu ki her fırsatta düşünce, vicdan ve din özgürlüğünü savunan Avrupa devletlerinin başka milletlerin vatandaşları için aynı düşünce için de olmadıkları görülüyor. Avusturya'nın insan hak ve özgürlüklerini kısıtlamaya yönelik uluslararası sözleşmelere aykırı olan bu kararını destekleyen bazı Avrupa devletleri, Avrupa da yaşayan soydaşlarımızın hak ve hukukunu gözetmedikleri, onlara adeta köle gözüyle baktıkları bir kez daha anlaşılmıştır. İslam'ı terörle eşit gören bu zihniyetin bir an önce kendine gelmesini istiyoruz. İslam barış ve kardeşlik dinidir. Mensubu olmaktan şeref duyduğumuz İslam'ın mensubu olarak, dünyanın jandarmalığına soyunan emperyalist devletlerin Ortadoğu da terörü finanse ederek ortaya çıkardığını ve İslam'ı terör dini gibi göstermeye çalışarak Müslümanlar üzerinde nasıl bir oyun oynadıklarını hepimiz biliyoruz, Avusturya'nın ve onu destekleyen Avrupa ülkelerinin de bunları görmesini istiyoruz.”

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
23.06.2018
17:57
İhracatçıya yeni nesil destek
İhracatçıya yeni nesil destek
Türkiye'de ilk olarak Ekonomi Bakanlığı bünyesinde kurulan davranışsal kamu politikaları birimi, çalışmalarına yeni oluşturulan daire başkanlığı çatısı altında devam ederek ihracat desteklerine ilişkin mevzuatın kolay anlaşılması ve bürokratik işlemlerdeki sıkıntıların giderilmesine katkı sunacak.
23.06.2018
17:55
Maaşlara gösterge artışı
Maaşlara gösterge artışı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı polis, öğretmen, hemşire, din görevlisi ve diğer idarecilerin (şube müdürü) emeklilik ek göstergelerinin 3600'e çıkarılacağı müjdesi, yaklaşık 1.5 milyon memurun ve memur emeklisinin gelirini artıracak.
23.06.2018
17:53
Emeklilere avans müjdesi!
Emeklilere avans müjdesi!
Yeni emekli olanlara sağlanan avans imkanının kapsamı genişletilecek. Düzenleme hayata geçerse, tüm emekliler asgari ücretin 3 katı kadar faizsiz avans alabilecek.
23.06.2018
17:52
Yaşlıya her ay 533 TL
Yaşlıya her ay 533 TL
65 yaş aylığı Temmuz'da artacak. Tahminlere göre aylık 533 liraya yükselecek. Eylül'de de 3 aylık yerine aylık ödemeye geçilecek...
23.06.2018
16:37
Sözen Müşavir, Engin Kadrolu Oldu
Sözen Müşavir, Engin Kadrolu Oldu
Resmi Gazetede, üst düzey kadrolara yönelik 28 sayfalık atama kararı yayımlandı. Atamalar kapsamında Ziya Sözen Milli Savunma Bakanlığı'na müşavir olarak atanırken, İl Milli Eğitim Müdürü Kadri Engin'in de kadrolu olarak ataması gerçekleştirildi.
23.06.2018
00:36
25 Bin Tl Maaş Verecek!
25 Bin Tl Maaş Verecek!
Türk Hava Yolları (THY) Genel Müdür Yardımcısı Abdulkerim Çay, İstanbul Yeni Havalimanı'na geçtiklerinde büyüme oranı ve kapasitede artışlar olacağını belirterek, Bu nedenle ihtiyacımızı karşılamak üzere bin pilot şu andaki hedefimiz. dedi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın