Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
24 Mart 2019 Pazar
2.1 °C Hafif Kar Yağışlı

Cami kapatma kararını kınıyoruz

Diyanet Bir-Sen Genel Başkanı Hasan Türüt, Avusturya'nın Türk İslam Birliğine ait camilerin kapatılmasını kınadıklarını söyledi.

11 HAZİRAN 2018 PAZARTESİ 21:14
0
948
0
AA aa
Cami kapatma kararını kınıyoruz

Avusturya Kültür Dairesi ve İçişleri Bakanlığı tarafından bazı cami ve derneklere yönelik soruşturma kapsamında 7 caminin kapatılması kararının Haçlı zihniyetinin bir sonucu olduğunu belirten Hasan Türüt, durumu sert bir şekilde kınadıklarını söyledi.

Türüt, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “7 caminin kapatılması kararı ile Avrupa'nın İslam'a hangi gözle baktığı anlaşılmıştır. Müslümanları kışkırtmaya yönelik bu kararı ve Avusturya Hükümetinin bu tutumunu şiddetle kınıyoruz. Mesele şu ki her fırsatta düşünce, vicdan ve din özgürlüğünü savunan Avrupa devletlerinin başka milletlerin vatandaşları için aynı düşünce için de olmadıkları görülüyor. Avusturya'nın insan hak ve özgürlüklerini kısıtlamaya yönelik uluslararası sözleşmelere aykırı olan bu kararını destekleyen bazı Avrupa devletleri, Avrupa da yaşayan soydaşlarımızın hak ve hukukunu gözetmedikleri, onlara adeta köle gözüyle baktıkları bir kez daha anlaşılmıştır. İslam'ı terörle eşit gören bu zihniyetin bir an önce kendine gelmesini istiyoruz. İslam barış ve kardeşlik dinidir. Mensubu olmaktan şeref duyduğumuz İslam'ın mensubu olarak, dünyanın jandarmalığına soyunan emperyalist devletlerin Ortadoğu da terörü finanse ederek ortaya çıkardığını ve İslam'ı terör dini gibi göstermeye çalışarak Müslümanlar üzerinde nasıl bir oyun oynadıklarını hepimiz biliyoruz, Avusturya'nın ve onu destekleyen Avrupa ülkelerinin de bunları görmesini istiyoruz.”

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın