Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
22 Temmuz 2018 Pazar
22.5 °C Açık

Kasaplar da dertli!

Et fiyatlarının yükselmesinden dolayı tüketici olan vatandaş kadar kasaplar da dertli durumda. Kasap esnafı, yüksek maliyetle aldığı eti yüksek fiyatta satmak zorunda kalınca ne satın alabiliyor ne de tüketebiliyor.

16 NİSAN 2018 PAZARTESİ 19:30
1
1293
1
AA aa
Kasaplar da dertli!

Et fiyatlarındaki artış vatandaşın cebini de sofrasını da vurdu. Fiyatların yüksekliğinden yakınan vatandaş 40-45 lira bandına yükselen et fiyatları nedeniyle dertli. Aynı durumundan şikayetçi olan kasaplar da hayvancılığın artması durumunda et fiyatlarında düşüşün yaşanacağını söyledi.

Bingöl'de kasap olan Mahmut Turgut, 40 TL aldığı eti 45 TL'ye satmak zorunda olduklarını belirterek, devletin bu konuda yardımcı olması gerektiğini söyledi.

Arpa ve yem fiyatlarının artışından dolayı et fiyatlarının da arttığını belirten Turgut, “Et fiyatları yüksek olduğu için satış yapamıyoruz. Kilosu 45 TL'ye et satıyoruz. Kimse hayvancılık ile uğraşmadığı için fiyatlar aldı başını gitti. Devlet bu konuda biraz daha yardımcı olmalıdır. Bu yılın oğlağı, keçisi aynı yıl içinde kesiliyor.  Bunun önlemi alınırsa iki yıl içinde et bollaşır ve ucuzlar. Arpa, yem ve saman fiyatları yüksek bundan dolayı et fiyatları etkileniyor ve yüksek” diye konuştu.

“Meralarımız, tarlamız her şeyimiz var ama vatandaş uğraşmıyor”

Devletin sürekli olarak hayvancılık teşviklerini verdiğini kaydeden Turgut, vatandaşın bu teşvikleri değerlendirmesi gerektiğini söyledi.

Turgut, “Devletin verdiği teşvikleri vatandaşlarımız değerlendirirse et daha çok ucuzlar ve herkes memnun kalır. Devletimiz teşviklerle yardımcı oluyor vatandaşımız da bu konuda duyarlı olursa işi yürütelim. İthal et dışardan getireceğimize eti biz dışarıya ithal edelim. Biz bölge olarak müsait bir bölgedeyiz. Meralarımız, tarlamız her şeyimiz var ama vatandaş uğraşmıyor. Bunu yapmak lazım” şeklinde konuştu.

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Misafir Kullanıcı (@Misafir_24714)
17 Nisan 2018 Salı 01:04
Hayvanciligi öldüren zihniyete Bunlari anlatin
Et ithal Eden bir memleket olduk siyasilerin cani sag olsun
Millet koyun oldukca cileside böyle oluyor
Beğendim (2) Beğenmedim (0)Cevapla
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın