Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
23 Temmuz 2019 Salı
°C

Papaza Sayın seçmene Varoş

Bingöl'de kendi parti binalarında basın açıklaması yapan CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım Amerikalı papaza Sayın diye hitap ederken, Parti Meclis Üyesi Yüksel Taşkın ise AK Parti seçmeni için varoş tabirini kullandı.

13 EYLÜL 2018 PERŞEMBE 22:08
8
3080
6
AA aa
Papaza Sayın seçmene Varoş

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Uşak Milletvekili Özkan Yalın ile Parti Meclis Üyesi Yüksel Taşkın, bir takım temaslarda bulunmak için Bingöl'e geldi. Partilerinin İl Başkanlığı'nda yaptıkları temasların ardından basın açıklaması düzenlendi.

“TÜKETİYORUZ, ÜRETMİYORUZ”

Partililerin ve İl Başkanının katıldığı toplantıda konuşan Uşak Milletvekili Özkan Yalın: “24 Haziran seçimlerinden sonra ülkemizde çok anormal gelişmeler oldu. Özellikle Amerikalı bir papazın tutuklu bulunmasının ekonomiye yansımalarıyla ilgili AK Parti'nin bazı açıklamaları var. Bu işin sadece Sayın Brunson ile alakalı olduğunun kanaatinde değiliz. Ekonomik sıkıntı yaklaşık 3-4 yıldır var. Amerika tabii ki suçlu ancak esas sıkıntı üretememektir. Artık tüketiyoruz, ihracatımız ithalatımızdan daha az. Her ay 20 milyar dolarlık ihracat, yani satış yapıyoruz ülke dışına. Bunun yanında 25 milyar dolarlık ithalat yapıyoruz, yani mal alıyoruz. Her ay 5 milyar dolar bütçemiz açık veriyor. Bu rakam yılda 60 milyar dolar yapıyor. 3 yılda 180 milyar dolarlık dış borcumuz var. Bu yıl ödememiz gereken rakam 185 milyar dolardır. Bu rakam ödenmediğinde veya geç kaldığında nelerin başımıza geldiğini 3 ayda gördük. Bir anda döviz yüzde 30 civarında yükselişe gitti. Dolarda yüzde 40 civarında bir devalüasyon oldu. Sıkıntılar sadece dış güçlerden değil, yapmadığımız ihracatlardan da kaynaklandı” dedi.

“ÇİN'E NİYE OPERASYON ÇEKİLEMİYOR?”

Parti Meclis Üyesi Yüksel Taşkın ise, açıklamasında şunları söyledi:

“Ver papazı al papazı şeklinde konuşursanız, piyasalarınız çöker. Yargı bağımsız ise bu tarz konuşursanız, yargınızın bağımsız olmadığını diğer ülkeler görür. Demokrasi ve hukukun üstünlüğü boş laflar gibi gelmesin. Bu krizde hukukun canına okumamızın etkileri daha da açık olacaktır. Bir kriz paranızın yüzde 28'inin değer kaybetmesine neden oluyorsa, o dış güçten çok ekonominizin ne kadar kırılgan olduğunu düşünmeniz lazım. Meksika'ya duvar örme kararı almıştı Amerika Başkanı Trump, Meksika'nın yüzde 6 paraları değer kaybetti. Bizim ekonomimiz güçlü olsaydı, yüzde 28 değer kaybetmezdik. Dış güçler meselesi belli bir yere kadar ancak ekonominiz güçlü olsaydı size operasyon çekilemezdi. Niye Çin'e operasyon çekilemiyor?”

“AKP, VAROŞLARDAN OY ALDIĞI İÇİN ANLAŞILMAK İSTENMİYOR”

“Vatandaşa dolar bozdurun diye popülist bir yaklaşım var. Bütün bunlar insanlarla krizin sorumluluğunu ortak paylaşmak zorunda kalan insanlarla dalga geçmek gibi bir şey. Siz belirli firmalara dolarla ödeme yapıp halka dolar boz derseniz, açıktan sermaye kesiminin, küçük biri grubun iktidarıyız demektir. İhaleyi dolarla yap, vatandaşa yastık altındaki doları boz de. Böyle bir israf görülmüş değil Bazen böyle bir espri yapıyorum, bunu başka bir parti yapsa acaba hesap sorulmaz mıydı? AKP biraz da varoşlardan oy aldığı için anlaşılmak istemiyor. Ben Rizeliyim, orada akrabalarımla bazen polemik yaparım. Bu israfı önce görmüyorlardı. Hiçbir devlet bu kadar israfla vatandaşın sırtına bilemez.”

 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Misafir Kullanıcı (@Misafir_31269)
16 Eylül 2018 Pazar 20:38
ŞİŞLİ'den, ÇANKAYA'dan, KONAK'tan oy alıp da 'SOSYAL DEMOKRAT' parti olduğunu iddia etmek de bu 'BEKÇİ'lere has bir durumdur.
Beğendim (0) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_31255)
15 Eylül 2018 Cumartesi 06:45
Ektiğin saçlar ın kökleri Trampın saçları mı ...
Beğendim (1) Beğenmedim (2)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_31246)
14 Eylül 2018 Cuma 10:50
sen varoşa kurban ol.sizin gibilerin zihniyetinden başka ne beklenirki
Beğendim (5) Beğenmedim (3)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_31259)
15 Eylül 2018 Cumartesi 14:07
@Misafir Kullanıcı Evet varoşken şimdi zenginler kulübündesiniz.
Beğendim (0) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_31238)
14 Eylül 2018 Cuma 08:01
Bakın siz 90 yıldır bu halkın sırtından geçindiniz sizin bu devlete bir dikili ağacınız yok insanlara verdiğiniz bir şeyde yok sizi hiç ciddiye almıyoruz size inanmıyoruz partinizin yaptıkları katliamlar enüz hafızalarda duruyor kurduğunuz dar ağaçları henüz canlı duruyor sizi siz olun her şeyden önce adam olun
Beğendim (5) Beğenmedim (3)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_31260)
15 Eylül 2018 Cumartesi 14:09
@Misafir Kullanıcı DP .AP .DYP.ANAP .MHP. AKP bu partiler nereyi yönetti.Sen önce git Türkiye tarihini öğren
Beğendim (0) Beğenmedim (0)Cevapla
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın