Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
21 Ekim 2018 Pazar
12.5 °C Hafif Sağnak Y.

REVİZE EDİLECEK!

Karayolları 8'inci Bölge Müdürü Ahmet Gülşen; Sitemleri dikkate alıyoruz ancak amacımız güzergâh şu veya bu köyden geçsin değil. Nihayetinde bu çalışmalar teknik esaslara dayandırılır. Yüksek eğimlerden kaçınacağız. Bu kapsamda revize yapılacak dedi. Gülşen, Çapakçur aydınlatma çalışmasının da haftaya başlayacağını belirtti.

10 NİSAN 2018 SALI 23:33
3
1850
9
AA aa
REVİZE EDİLECEK!

Bingöl Valiliği'nde 2. Dönem İl Koordinasyon Toplantısı gerçekleştirildi. Gerçekleşen toplantıya Vali Ali Mantı, Vali Yardımcısı Tunahan Çil, Belediye Başkan Vekili Halim Sugü, bölge müdürleri ve kurum amirleri katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Vali Mantı, kurumların anlayışlı ve öz verili bir şekilde çalıştığını aktardı.

Vali Mantı; “Biz buradaki alınan kararları belirli bir süre içerisinde kurumlarımız uyguluyor. Destek gereken durumlar varsa birbirleriyle istişare ediyorlar. Değerlendirme yapıyorlar. Şuana kadar yaptığımız koordinasyonlarda dile getirilen hususlarda herhangi bir sıkıntımız olmuyor. Kurumlarımız gayet anlayışlı bir şekilde taahhüt ettiği hizmetleri yerine getiriyor. Bu konuda herhangi bir sıkıntımız yok” dedi.

Karayolları 8'inci Bölge Müdürü Ahmet Gülşen, Bingöl-Sancak yolunun yapım işinin kamuoyunda çıkan değerlendirmelere binaen, gazetemiz Bingöl Online'ye yapmış olduğu yazılı açıklamayı 2. Dönem İl Koordinasyon Toplantısı'nda yineleyerek, şunları söyledi;

“Yüksek Planlama Kurulunun 06.09.2017 tarih ve 2017/27 sayılı Kararına istinaden Karayolları Genel Müdürlüğü 2017 Yılı Yatırım Programında yer alan “Öncelikli Projeler (GAP) (DAP)” kapsamına 1. Sınıf Devlet Yolu statüsünde alınmıştır. Projenin statüsünde gerçekleşen değişiklik sonrasında; mevcut onaylı projenin uygulanabilirliği incelenmiş ve pek çok kesimde güzergâhı terk etme zorunluluğu olacağı görülmüştür. Karayolları Geometrik Standartlarına göre 1. Sınıf Devlet Yolu standardındaki bir yolun sahip olması gereken 12 m platform genişliği ve 100 km/s maksimum proje hızı gibi özellikler dikkate alınarak mevcut projede iyileştirme sağlanacaktır. Ancak, bu kriterlere göre şerit genişletmesi ile yol standardı düzelmeyeceğinden, güzergâhta kısmi değişiklik yapılarak projenin revize edilmesi gerekmektedir. Ayrıca, mevcut onaylı projede yer alan Bingöl Üniversitesi yerleşkesi kampüs alanından geçen kesim de trafik güvenliği göz önünde bulundurularak revize edilecektir.”

Zemin yapısı, heyelan durumu ve proje standartlarıyla birlikte değerlendirmelerin devam ettiğine işaret eden Gülşen; “Bizim çalışmalarımız ve amacımız şu veya bu köyden geçsin değil. Açıkçası doğru arazide standarttı yakalamak amacıyla bizim çalışmalarımız yapılır. Vatandaşlarımız bazen sitem eder ama biz sitemlerini de dikkate alıyoruz. Nihayetinde bu çalışmalar teknik esaslara dayandırılır. Aynı zamanda yüksek eğimlerden kaçınacağız” diye konuştu.

Bingöl-Sancak yolunun özel bir nedenden dolayı 1. Sınıf Devlet Yolu statüsüne alındığını aktaran Gülşen, projede revize çalışmasının olacağını anımsattı.

ÇAPAKÇUR AYDINLANIYOR

Öte yandan yapımı tamamlanan Çapakçur Köprüsü'nün ışıklandırma çalışmalarının önümüzdeki hafta başlayacağını aktaran Gülşen, Ramazan Bayramı'na kadar aydınlatma çalışmasının tamamlanacağını söyledi.

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Misafir Kullanıcı (@Misafir_24647)
12 Nisan 2018 Perşembe 12:53
Kartal yolunda değişim yoksa , bu proje yüz de yüz değişikliğe uğramış demektir. ilk etüt olan kartal köyünün güneyi çiçekdere köyü bölgesinden geçmeli. bu cephe buzda tutmuyor, eğimi de az....
Beğendim (1) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_24640)
11 Nisan 2018 Çarşamba 21:02
_ Neden Solhan yolunu standartlara göre yapmıyorsunuz.
_Yollar zikzaklı. Bir yol düz olur.
_ Daha önce Kuzey ilçeleri üvey evlattı şimdi Solhan üvey evlat oldu.
Beğendim (2) Beğenmedim (1)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_24639)
11 Nisan 2018 Çarşamba 20:47
_ Teknik standartlara göre yapilmasi.
_Egim ve Meyilden olabildiğince kaçınılması.
_ Virajlardan kaçınmak.
_ Bingöl'ün gelmiş geçmiş en güzel projesi. Çapakçur Köprüsü, Devlet Hastanesi ve Bingöl Üniversitesi'dir. Doğru yolda ve helal çerçevesinde emeği geçenlerden Allah-u Teala razı olsun.
Beğendim (3) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_24633)
11 Nisan 2018 Çarşamba 16:59
Halkın sesi halkın tepkisi ses getirdi emeği geçen herkese tesekur ediyorum inşallah güzel şeyler olacak
Beğendim (3) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_24620)
11 Nisan 2018 Çarşamba 09:53
Kesinlikle teknik sartlar ile yapılmalı özel kriter değil genel fayda esas alınmalı
Beğendim (5) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_24618)
11 Nisan 2018 Çarşamba 09:44
inşallah yılardır ihmal edilen kuzey ilçeleri hakettiği hizmeti alır. Şu anki yol ve güzergahı tam bir facia insanların gidip gelmekten nefret ettiği bir yol.
Beğendim (7) Beğenmedim (1)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_24616)
11 Nisan 2018 Çarşamba 02:06
Eğimlerin revize edilmesi sevindirici(kurtarın bizi kartal tepesinden ordan aşağı inerken yuvarlanacam diye hep selavatla geçiyorum
Beğendim (7) Beğenmedim (1)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_24648)
12 Nisan 2018 Perşembe 12:54
@Misafir Kullanıcı YÜZDE YÜZ HAKLISIN...
Beğendim (1) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_24615)
11 Nisan 2018 Çarşamba 01:57
Yüksek eğimlerden kaçınılması güvenliğimiz açısından önemli,eğimlerden dolayı yakınlarımızı kaybettik ne yazıkki
Beğendim (5) Beğenmedim (0)Cevapla
21.10.2018
06:21
Ticaret Bakanlığı`ndan milyonlara abonelik uyarısı
Ticaret Bakanlığı'ndan milyonlara abonelik uyarısı
Ticaret Bakanlığınca, tüketicilerin, telefon hatları üzerinden gerçekleştirilen internet aboneliği kampanyası tanıtımlarıyla karşılaşmaları durumunda, tekliflere hemen onaylıyorum şeklinde cevap vermemeleri ve devam eden aboneliklerinin taahhüt sürelerini takip etmeleri uyarısında bulunuldu.
21.10.2018
06:20
Katar`ı Türkiye koruyacak! Dev anlaşma imzalandı
Katar'ı Türkiye koruyacak! Dev anlaşma imzalandı
HAVELSAN, Katar'ın önde gelen kurumlarından Al Mesned Holding ile siber güvenlik alanında iş birliği anlaşması imzaladı. Anlaşma doğrultusunda Katar'ın siber güvenlik alanındaki ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik bir şirket kurulacak. HAVELSAN'ın son dönemde geliştirdiği ürünler arasında Gözcü, Bariyer ve Kalkan var
21.10.2018
06:19
Taşıt alımları yarıya iniyor
Taşıt alımları yarıya iniyor
2019 yılı bütçesine tasarruf da damga vurdu. Meclis'e sunulan bütçe teklifine göre 2019'da kamuya sadece 2 bin 304 taşıt alınacak. 2018 bütçesinde bu rakam 4 bin 772 idi. Bütçede özel tüketim vergisi gelirleri ise 164 milyar lira olarak yer aldı.
21.10.2018
06:18
Sigortasız işçiye çifte tazminat
Sigortasız işçiye çifte tazminat
Kayıtdışı çalıştırılanlar SGK'ya ya da mahkemeye başvurarak hem eksik primlerini hem de hak ettiği tazminatları yasal faiziyle alabilir.
19.10.2018
23:46
Başkan açıkladı! İndirim bugün bitiyor
Başkan açıkladı! İndirim bugün bitiyor
Toplu Konut İdaresi'nin (TOKİ) borcunu ödeyip tapusunu almak isteyen konut ve iş yeri alıcıları için düzenlediği yüzde 24 indirim kampanyasına başvurular bugün son bulacak.
19.10.2018
23:46
Saldırılara rağmen Türkiye büyümeye devam ediyor
Saldırılara rağmen Türkiye büyümeye devam ediyor
Türkiye ekonomik saldırılara rağmen dünya listelerinde üst sıralara tırmanmaya devam ediyor. Uzmanların raporlarına göre ise 2050 yılında İngiltere, İtalya, ve Fransa ilk 20'nin altına gerilerken Türkiye üst sıralara tırmanmaya devam edecek.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın