Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
20 Şubat 2019 Çarşamba
6.7 °C Açık

Şehrin elektrik sorunu çözülecek

AK Parti İl Başkanı Güler; Yıl içerisinde şehirde elektrik sorunu yaşayan 44 bölgede yatırım yapılacak, 200 köyde aydınlatma ve direkler onarılacak

07 ŞUBAT 2018 ÇARŞAMBA 20:15
4
1843
7
AA aa
Şehrin elektrik sorunu çözülecek

Geçtiğimiz günlerde şehirde yaşanan kar yağışı, rüzgâr ve tipi nedeniyle elektrik direkleri devrilmiş, birçok köyde günlerce süren elektrik kesintileri yaşanmıştı.

Vatandaşların yoğun şikâyet ve önerileri üzerine harekete geçen AK Parti İl Başkanı M.Hanefi Güler, Aksa Elektrik yetkilileriyle görüştü. Yapılan görüşmeler sonucunda elektrik şirketi acil yatırım yapılacak 44 bölgeyi 2018 yatırım programına aldı.

Firma ayrıca yıl içerisinde 200 köyde küçük çapta aydınlatma, eğik direk düzeltme gibi bakım onarım çalışması yapacağını açıkladı.

2018'de yapılacak çalışmalar

Elektrik Dağıtım Şirketi yıl içerisinde Simani, Bahçelievler, Yenişehir ve Recep Tayyip Erdoğan Mahallesi'ne yeni şebeke ve trafo kuracak.

Karlıova Turgut Özal Mahallesi'ne trafo, Kanitaht Mahallesi'ne şehir şebekesi kurulacak.

Dilektaşı, Yelkaya, Harmancık, Elmagünü, Şehitköy, Serpmekaya Yalnızhan mezrası, Aşağı Yağmurlu, Direkli, Yatansöğüt, Sırmalıova, Ericek, Doludere, Büyükçağ, Çanakçı köy ve mezraları, Çevirme Tal mezrası, Sancak Arıcılar Köyü, Aşağı Ağaçeli, Sudüğünü Merkez, Barman ve Esenler mezraları, Çiçekdere, Keklikdere Onbaşı mezrası, Emtağ, Ket, Yenisu, Güzeldere ve Büyükçağ köklü mezralarında köy şebekesi ve elektrik tesisi kurulacak.

Bunların dışında küçük çapta 200 iş planlandı. İl genelinde Aksa Elektrik personelleri marifetiyle yaz döneminde 200 civarı köyde bakım onarım faaliyetleri kapsamında aydınlatma, eğik direk düzelme gibi küçük çapta onarım işleri yapılacak.

Aksa Elektrik Şirketi'ne teşekkür

İş sezonunda yapılacak yatırımlarla şehirde elektrik sorunun büyük ölçüde giderileceğini söyleyen AK Parti İl Başkanı M. Hanefi Güler; “Kar ve tipi nedeniyle özellikle Sancak, Emtağ, Karlıova bölgesinde elektrik direkleri devrildi. Şehir merkezinde yeni binaların yapılmasıyla bazı mahallelerde elektrik enerjileri düşük kaldı ve yeni trafo ihtiyaçları meydana geldi. Aksa Elektrik şirketi ile yaptığımız görüşmeler sonucunda acil yatırım bekleyen bölgeleri belirledik ve yatırım programına aldık. Vatandaşların sorunlarına duyarsız kalmayan özellikle muhtarlarla sürekli iletişim halinde olan ve görevine kısa süre önce başlayan AKSA Fırat EDAŞ İl Müdürü Fatih Balta'ya teşekkür ediyorum. Yoğun bir iş dönemi geçirmeyi hedefleyen şirket personellerine çalışmalarında başarılar diledi. Yatırım projelerinin hayata geçirilmesiyle şehrin en önemli eksiklerinden olan elektrik sorunu büyük ölçüde çözülmüş olacak” dedi.

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Misafir Kullanıcı (@Misafir_22580)
09 Şubat 2018 Cuma 15:55
Malla Hanefi'nin vaatleri başımı döndürmeye başladı, takip etmekte zorlanıyorum.!
Beğendim (0) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_22552)
08 Şubat 2018 Perşembe 13:11
Bina ve meskenlere dışardan panodan bina ve mesken girişlerine kadar yeraltı ve havadan döşenen kablo ve arızaları yapmaları gerekirken kanunen vatandaşa kendin yap kendin kaz 50 metreyi kendin al kabloyu biz karışmayız sadece elektrik verip kesiyoruz işimiz bu diyen bir Aksa'ya mı teşekkür ediyorsun ondan sonra uydukente kendi trafo yeraltı kabloların bakır olması gerekirken taşeron müteahhitlere ucuz diye alüminyum kablo döşetiren en ufak bir ısınmada odun gibi kül olup saatlerce elektriksiz kalmasını sağlayan bir Aksa ya teşekkür etmek gerekir tabiki hehalde
Beğendim (3) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_22550)
08 Şubat 2018 Perşembe 12:19
Sende inandın hemen Aksa ya yaw he he
Beğendim (5) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_22543)
08 Şubat 2018 Perşembe 10:59
hilal başkan çok şık yalnız dikatimi birşey çekti fotoğraf çektiği mekandaki ampulün ışığı bayağı bir sönüktü
Beğendim (5) Beğenmedim (1)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_22542)
08 Şubat 2018 Perşembe 10:56
altaylı başkanın bugün eli havadfa değil bu iyiye işaret ne aklıma geldi biliyormusunuz chp nin tek parti dönemi ilbaşkanları ilin valisi yargıcı emniyet amiri kısaca devlet kademelerinin tek sorumlusuydular bir il başkanı bağlı bulunduğu siyasi partiyi temsil eder buyetkiler nereden
Beğendim (4) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_22540)
08 Şubat 2018 Perşembe 10:06
sayın başkan 40 yıldır il özel idarelerin lojmanları hep aynı kişiler tarafından kulanılmaktadır birde hepsinin evleri dışarı kiracaılara kiralanmıştır oturanların hiç biride devlete bağımlı değildir bunu çözzmenizi bekliyoruz
Beğendim (4) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_22526)
07 Şubat 2018 Çarşamba 22:06
2040 yılına kadar su sorunumuz yokmuş.yaza görürüz
Beğendim (6) Beğenmedim (0)Cevapla
20.02.2019
05:54
Gıda israfına milli çözüm
Gıda israfına milli çözüm
Ülkemizde yıllık gıda israfı 214 milyar lirayı aşıyor. Yaşanan bu durum alanla ilgili çok acil olarak önlem alınmasını zorunlu kılıyor. Türkiye'de üretime başlayan SRST firması tamamı yerli imkanlarla üretilen ve 300 kg gıda atığını, 24 saat gibi kısa bir sürede geri dönüşüme kazandırıyor. Besin kalitesi yüksek sulama suyu ve organik içerikli gübre olarak sağlanan dönüşümle, çöplerin taşınma maliyeti ve depolama sorunu da ortadan kalkıyor.
20.02.2019
05:53
Kredi alacaklar dikkat! Bugünden itibaren değişti
Kredi alacaklar dikkat! Bugünden itibaren değişti
Bankalar, 500 milyon lira ve üzerindeki miktarlarda kredi alan müşterilerinden isteyecekleri belgelere ek yapıldı.
20.02.2019
05:52
Yargıtay`dan doktorlarla ilgili emsal olacak karar
Yargıtay'dan doktorlarla ilgili emsal olacak karar
Yargıtay 15. Hukuk Dairesi, İzmir'de genel cerrahi uzmanı tarafından gerçekleştirilen burun estetiği ameliyatının ardından iyileşmeyen hastanın şikayetini haklı bularak, ilgili doktoru ve hastaneyi sorumlu tuttu.
20.02.2019
05:51
Dolardaki dalgalanmaya emeklilik freni
Dolardaki dalgalanmaya emeklilik freni
Katılım Emeklilik Genel Müdürü Ayhan Sincek, emeklilik fon büyüklüğünün 95 milyar liradan 300 milyar liraya çıkarılmasıyla döviz kurlarındaki dalgalanmanın azalacağını belirtti. Sincek, Sermaye piyasalarımıza derinlik gelecek. Altyapı yatırımları ve girişim sermayelerine emeklilik fonlarımız yatırım yapacak dedi.
19.02.2019
20:45
Hayvanların Telef Olmasına Vicdanımız El Vermiyor
Hayvanların Telef Olmasına Vicdanımız El Vermiyor
Karlıova ilçesinde yıllardır kangren haline gelen sahipsiz hayvanlar meselesi kaymakamın desteğiyle çözüme kavuşuyor.
19.02.2019
20:45
Hepimizi gururlandırdı
Hepimizi gururlandırdı
Milli Eğitim Müdürü Kadri Engin; Öğrencilerimizin Ulusal çapta elde ettikleri sportif başarılar bizi son derece memnun etmekte ve gururlandırmaktadır.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın