Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
22 Şubat 2018 Perşembe
6 °C Çok Bulutlu

Şehrin elektrik sorunu çözülecek

AK Parti İl Başkanı Güler; Yıl içerisinde şehirde elektrik sorunu yaşayan 44 bölgede yatırım yapılacak, 200 köyde aydınlatma ve direkler onarılacak

07 ŞUBAT 2018 ÇARŞAMBA 19:15
4
1368
7
AA aa
Şehrin elektrik sorunu çözülecek

Geçtiğimiz günlerde şehirde yaşanan kar yağışı, rüzgâr ve tipi nedeniyle elektrik direkleri devrilmiş, birçok köyde günlerce süren elektrik kesintileri yaşanmıştı.

Vatandaşların yoğun şikâyet ve önerileri üzerine harekete geçen AK Parti İl Başkanı M.Hanefi Güler, Aksa Elektrik yetkilileriyle görüştü. Yapılan görüşmeler sonucunda elektrik şirketi acil yatırım yapılacak 44 bölgeyi 2018 yatırım programına aldı.

Firma ayrıca yıl içerisinde 200 köyde küçük çapta aydınlatma, eğik direk düzeltme gibi bakım onarım çalışması yapacağını açıkladı.

2018'de yapılacak çalışmalar

Elektrik Dağıtım Şirketi yıl içerisinde Simani, Bahçelievler, Yenişehir ve Recep Tayyip Erdoğan Mahallesi'ne yeni şebeke ve trafo kuracak.

Karlıova Turgut Özal Mahallesi'ne trafo, Kanitaht Mahallesi'ne şehir şebekesi kurulacak.

Dilektaşı, Yelkaya, Harmancık, Elmagünü, Şehitköy, Serpmekaya Yalnızhan mezrası, Aşağı Yağmurlu, Direkli, Yatansöğüt, Sırmalıova, Ericek, Doludere, Büyükçağ, Çanakçı köy ve mezraları, Çevirme Tal mezrası, Sancak Arıcılar Köyü, Aşağı Ağaçeli, Sudüğünü Merkez, Barman ve Esenler mezraları, Çiçekdere, Keklikdere Onbaşı mezrası, Emtağ, Ket, Yenisu, Güzeldere ve Büyükçağ köklü mezralarında köy şebekesi ve elektrik tesisi kurulacak.

Bunların dışında küçük çapta 200 iş planlandı. İl genelinde Aksa Elektrik personelleri marifetiyle yaz döneminde 200 civarı köyde bakım onarım faaliyetleri kapsamında aydınlatma, eğik direk düzelme gibi küçük çapta onarım işleri yapılacak.

Aksa Elektrik Şirketi'ne teşekkür

İş sezonunda yapılacak yatırımlarla şehirde elektrik sorunun büyük ölçüde giderileceğini söyleyen AK Parti İl Başkanı M. Hanefi Güler; “Kar ve tipi nedeniyle özellikle Sancak, Emtağ, Karlıova bölgesinde elektrik direkleri devrildi. Şehir merkezinde yeni binaların yapılmasıyla bazı mahallelerde elektrik enerjileri düşük kaldı ve yeni trafo ihtiyaçları meydana geldi. Aksa Elektrik şirketi ile yaptığımız görüşmeler sonucunda acil yatırım bekleyen bölgeleri belirledik ve yatırım programına aldık. Vatandaşların sorunlarına duyarsız kalmayan özellikle muhtarlarla sürekli iletişim halinde olan ve görevine kısa süre önce başlayan AKSA Fırat EDAŞ İl Müdürü Fatih Balta'ya teşekkür ediyorum. Yoğun bir iş dönemi geçirmeyi hedefleyen şirket personellerine çalışmalarında başarılar diledi. Yatırım projelerinin hayata geçirilmesiyle şehrin en önemli eksiklerinden olan elektrik sorunu büyük ölçüde çözülmüş olacak” dedi.

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Misafir Kullanıcı (@Misafir_22580)
09 Şubat 2018 Cuma 14:55
Malla Hanefi'nin vaatleri başımı döndürmeye başladı, takip etmekte zorlanıyorum.!
Beğendim (0) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_22552)
08 Şubat 2018 Perşembe 12:11
Bina ve meskenlere dışardan panodan bina ve mesken girişlerine kadar yeraltı ve havadan döşenen kablo ve arızaları yapmaları gerekirken kanunen vatandaşa kendin yap kendin kaz 50 metreyi kendin al kabloyu biz karışmayız sadece elektrik verip kesiyoruz işimiz bu diyen bir Aksa'ya mı teşekkür ediyorsun ondan sonra uydukente kendi trafo yeraltı kabloların bakır olması gerekirken taşeron müteahhitlere ucuz diye alüminyum kablo döşetiren en ufak bir ısınmada odun gibi kül olup saatlerce elektriksiz kalmasını sağlayan bir Aksa ya teşekkür etmek gerekir tabiki hehalde
Beğendim (3) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_22550)
08 Şubat 2018 Perşembe 11:19
Sende inandın hemen Aksa ya yaw he he
Beğendim (5) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_22543)
08 Şubat 2018 Perşembe 09:59
hilal başkan çok şık yalnız dikatimi birşey çekti fotoğraf çektiği mekandaki ampulün ışığı bayağı bir sönüktü
Beğendim (5) Beğenmedim (1)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_22542)
08 Şubat 2018 Perşembe 09:56
altaylı başkanın bugün eli havadfa değil bu iyiye işaret ne aklıma geldi biliyormusunuz chp nin tek parti dönemi ilbaşkanları ilin valisi yargıcı emniyet amiri kısaca devlet kademelerinin tek sorumlusuydular bir il başkanı bağlı bulunduğu siyasi partiyi temsil eder buyetkiler nereden
Beğendim (4) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_22540)
08 Şubat 2018 Perşembe 09:06
sayın başkan 40 yıldır il özel idarelerin lojmanları hep aynı kişiler tarafından kulanılmaktadır birde hepsinin evleri dışarı kiracaılara kiralanmıştır oturanların hiç biride devlete bağımlı değildir bunu çözzmenizi bekliyoruz
Beğendim (4) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_22526)
07 Şubat 2018 Çarşamba 21:06
2040 yılına kadar su sorunumuz yokmuş.yaza görürüz
Beğendim (6) Beğenmedim (0)Cevapla
22.02.2018
07:03
Türkiye`de kuruluyor!
Türkiye'de kuruluyor!
2011 yılında gündeme gelen ve 47 ülkedeki 880 milyon insanı doğrudan ilgilendiren Teknoloji Bankası'nda sona gelindi. Birleşmiş Milletler'in öncülüğünde Türkiye'nin ise ev sahipliğinde Gebze'de bu yıl içerisinde kurulması planlanan banka pek çok açıdan dokunulmaz olacak.
22.02.2018
07:02
27 ülke, Türkiye için gayri resmi toplanacak
27 ülke, Türkiye için gayri resmi toplanacak
Avrupa Birliği'nin (AB) 27 üye ülkesinin liderlerinin 23 Şubat'ta yapılacak gayri resmi zirvede, Türkiye'nin Akdeniz'deki eylemlerini ele alacağı belirtildi.
22.02.2018
07:00
Uzaktan Komutalı Tanksavar Kulesi
Uzaktan Komutalı Tanksavar Kulesi
Yerli imkanlarla geliştirilen Uzaktan Komutalı Tanksavar Kulesi (UKTK), tekerlekli ve paletli zırhlı araçlara entegre edilebiliyor. Kule, Kornet veya Mızrak tanksavar füzelerinin kullanımına göre iki ayrı konfigürasyonda sunulmakta.
22.02.2018
06:57
Türkiye`ye tahsis edilmişti! Hedef 5 milyon
Türkiye'ye tahsis edilmişti! Hedef 5 milyon
Sudan hükümetinin, Türkiye'nin Sevakin Adası'nı restore etmesinin ardından ülkeye gelecek turist sayısını yıllık 5 milyona çıkarmayı hedeflediğini duyurdu
21.02.2018
23:07
Bere ve boyunluk ördüler!
Bere ve boyunluk ördüler!
Bingöl'de kadınlar, Afrin'e yönelik düzenlenen Zeytin Dalı Harekatı'na katılan Mehmetçik için bere ve boyunluk ördü.
21.02.2018
23:06
Sizin için ettiğim dualar içinizi ısıtsın
Sizin için ettiğim dualar içinizi ısıtsın
Bingöl'de ilkokul öğrencileri, Afrin'de terör örgütlerine yönelik yürütülen operasyonda görev alan Mehmetçik için mektup yazdı. İlkokul 4. sınıf öğrencisi Cemre Yalçın'ın mektubundaki (O soğuklarda üşürken, sizin için ettiğim dualar içinizi ısıtsın) sözleri protokolü duygulandırdı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın