Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
23 Eylül 2018 Pazar
20.7 °C Parçalı Bulutlu

Vatandaşa Açık Kapı

Vali Mantı; Milletin kapısı olarak ifade edilen Açık Kapı Projesiyle vatandaşla en üst düzeyde iletişimin kurulması, taleplerinin etkin ve hızlı bir şekilde alınarak takip edilmesi ve sonuçlandırılmasının hedeflenmektedir. Amacımız kamu imkânlarını vatandaşa en hızlı ve en doğru şekilde ulaştırmaktır.

14 MART 2018 ÇARŞAMBA 00:01
12
1221
3
AA aa
Vatandaşa Açık Kapı

İçişleri Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı tarafından ülke genelinde hayata geçirilecek olan vatandaş odaklı ‘Açık Kapı Projesi' tanıtım toplantısı Vali Ali Mantı başkanlığında yapıldı.

Valilik Toplantı Salonunda yapılan toplantıya Belediye Başkanı Yücel Barakazi, Vali Yardımcısı Tunahan Çil, İlçe Kaymakamları, kurum amirleri ve projede görevlendirilen kamu kurum ve kuruluş yetkilileri katıldı.

Program, Açık Kapı Projesi personeli Sosyal Çalışmacı Sümeyra Sevinç'in yaptığı tanıtım içerikli sunum ile başladı.

Sevinç sunumunda şu hususlara dikkat çekti: “İlk olarak 15 pilot ilde uygulanmaya başlanan ve daha sonra ilimizin de dâhil olmasıyla birçok ilde hayata geçirilen proje vatandaş odaklı olacaktır.  Projenin amacının ‘İlk Temas Noktası' olarak; vatandaş odaklı bir yaklaşım benimseyerek taleplere hızlı ve doğru çözümler üretilmesi ve İçişleri Bakanlığı'na bağlı kurumlar, yerel yönetimler ve diğer ilgili kurum ve kuruluşlarla işbirliği halinde mümkün olan en fazla konuda hizmet verilmesini sağlamaktır.”

Daha sonra proje ile ilgili bir değerlendirme konuşması yapan Vali Mantı, “İçişleri Bakanlığımızın üzerinde önemle durduğu ‘Açık Kapı Projesi' kapsamında toplanmış bulunuyoruz. Başta valilik birimlerimiz ve ilçe kaymakamlıklarımız olmak üzere tüm birimlerin projeyi sahiplenmesi ve en güzel şekilde uygulaması gerekiyor. Milletin Kapısı olarak ifade edilen Açık Kapı Projesiyle vatandaşla en üst düzeyde iletişimin kurulması, taleplerinin etkin ve hızlı bir şekilde alınarak takip edilmesi ve sonuçlandırılmasının hedeflenmektedir. İnşallah Açık Kapı projesini kuruluş amacına uygun olarak daha etkili bir şekilde uygularız. Vatandaşımız bir şekilde derdini anlatmak için gelecektir. İnşallah bu uygulama sayesinde kurum ve kuruluşlarımız arasında zaman ve mesafe problemini ortadan kaldırılacağız. Vatandaşlarımızın şikâyeti en uygun ve doğru yere gidecek” diye konuştu.

Proje amacının kamu imkânlarını vatandaşa en hızlı ve en doğru şekilde ulaşmak olduğunu ifade eden Vali Mantı, “Sorumluluktan kaçmayalım. Sorumluğumuzun gereğini yerine getirelim. Bu proje ile güzel sonuçlar alacağımıza inanıyorum” dedi.

Açık Kapı Projesinde kapsamında toplamda 5 personel (1 Sosyolog, 1 Sosyal Hizmet Uzmanı,1 Sosyal İnceleme Uzmanı, 1 Halkla İlişkiler Personeli, 1 İş ve Meslek Danışmanı) görev alacak.

Toplamda 52 ilde hizmette olan proje ilimizde 15 Mart 2018 tarihi ile başlayacak ve 3. Etapta hizmet verecek.

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Misafir Kullanıcı (@Misafir_24058)
15 Mart 2018 Perşembe 15:33
daha açılmamış
Beğendim (0) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_24018)
14 Mart 2018 Çarşamba 17:35
öncelikle sehir içi aht minübüslerinin soförlerine bi egetim verilsin.İnsanlara hakaret ederek rencide etmeleri.Rekabetin olmamasi belediye zaten duyarsiz kaç defa sikayet edildi oralı olan yok belediye otobüsü olmayan tek il heralde..sayın valimiz umarım ilgilenir
Beğendim (12) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_24023)
14 Mart 2018 Çarşamba 23:24
@Misafir Kullanıcı Yücel Barakazi görevden alınana kadar yada seçim gelene kadar sabır edeceğiz kardeşim. Malesef başka çaremiz yok. Yeni gelecek insan hizmet ehli olacak inşallah. İl yönetimi kararlı bu konuda.
Beğendim (8) Beğenmedim (1)Cevapla
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın