Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
21 Mayıs 2019 Salı
17.1 °C Parçalı Bulutlu

Yenisu köyünde bakım çalışması

Bingöl Fırat EDAŞ İl Müdürlüğü, Genç ilçesine bağlı Yenisu köyündeki bakım ve onarım çalışmalarının tamamlandığını açıkladı.

09 AĞUSTOS 2018 PERŞEMBE 19:28
1
707
0
AA aa
Yenisu köyünde bakım çalışması

Genç ilçesine bağlı Yenisu Köyündeki trafo eksikliği, ekonomik ömrünü dolduran ve mevcut hattın yetersizliğinden dolayı yaşanan sorunları ortadan kaldırmak için yapılan yatırım çalışması yaptıklarını açıklayan Fırat EDAŞ İl Müdürlüğü, çalışmaların tamamlandığını açıkladı.

Açıklamada; “Yatırım kapsamında Yenisu Köyü'nde artan enerji taleplerinin karşılanmasına yönelik mevcut trafoya ek olarak enerji verimliliğinin artırılması amacıyla ilave trafo da tesis edildi. Trafo tesislerinin yanı sıra iletken kesitinde gerekli bakım onarımları yapılırken deforme olan ağaç direklerin tamamı da galvanizli demir direklerle yenilendi. Yatırım kapsamında yapılan çalışmalarla can ve mal güvenliğini tehlikeye sokan hat güzergahının tamamı güvenli hale getirdi” denildi.

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın