KİM KİMDİR FİRMA REHBERİ Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
23 Haziran 2024 Pazar
°C

12Bingölspor'dan taraftara 'Gazze' çağrısı

Kulüp yönetiminden yapılan açıklamada; '1 Haziran 2024 Cumartesi günü saat 15:00'te Bingöl merkez Ulu Camii önünden Kentpark'a yapılacak 'Gazze Barış Yürüyüşü'ne de kulüp olarak katılacağımızı bildirerek, tüm Bingöl halkını ve taraftarlarımızı bu onurlu yürüyüşe katılmaya davet ediyoruz.'

12Bingölspor`dan taraftara ‘Gazze` çağrısı
28 MAYIS 2024 SALI 14:24
9
1027
2
AA aa

Hazırlıkları devam eden ve büyük bir miting havasında gerçekleşmesi beklenen ‘Gazze Barış Yürüyüşü' organizasyonuna ilk destek açıklaması 12Bingölspor'dan geldi. Yürüyüş programına katılacaklarını bildiren kulüp yönetimi, halkı ve taraftarlarına da yürüyüşe katılım çağrısı yaptılar.

Bingölstore'nin 2 aylık tüm satışlarının Gazze'ye bağışlanacağını da ilan eden kulüp yönetimi, yaptığı yazılı açıklamada, şu görüş ve ifadelere yer verdi;

Sevgili Bingölsporlular

Bildiğiniz gibi İsrail savaş uçakları 26 Mayıs tarihinde Gazze Şeridinin güneyindeki Refah kentinde yerinden edilmiş; çadır kentlerde yaşamlarını sürdüren sivil Filistin halkına karşı eşi benzeri görülmemiş bir katliam gerçekleştirmiştir. Yüzlerce masum çocuğun, kadının ve yaşlının uykularındayken böyle bir vahşete uğraması kalplerimizde derin bir yara açmıştır.

Filistin'de yaşayan ailelerin her gün karşı karşıya kaldığı zorlukları bir an olsun düşünür isek, Çatışmaların ortasında büyüyen çocuklar, sağlık hizmetlerine erişim sağlayamayan hastalar, yeterli gıdaya ulaşamayan aileler... Bu zor şartlarda yaşam mücadelesi veren Filistin halkı bizim desteğimize her zamankinden daha fazla ihtiyaç duymaktadır.

Katil İsrail devletinin yapmış olduğu adeta bu soykırım sebebi ile Filistin'deki kardeşlerimiz, zorlu yaşam koşulları altında mücadele ederken, sevdiklerini kaybediyor ve temel insan haklarından mahrum kalıyorlar. Bu zorlu süreçte onlara destek olmak, elimizden geleni yapmak bizim için kaçınılmazdır.

Unutmayalım ki, insani yardım sadece maddi destekle sınırlı değildir. Aynı zamanda zülme uğrayanların sesini duyurmak, onların haklarını savunmak ve yaşadıkları zorlukları dünya kamuoyuna aktarmak da bizim sorumluluğumuzdur.

Bu anlamda Bingölspor olarak öncelikle Bingölstore'nin 2 aylık tüm satışlarının Gazze'ye bağışlanacağını, bu vesileyle de tüm halkımızın kulübümüzün ürünlerini alarak desteklerini göstermelerini bekliyoruz.

Kulüp yönetimi olarak da bundan sonraki süreçte elimizden gelen her türlü maddi manevi yardımın tarafımızca yapılacağını belirtir, 1 Haziran cumartesi günü saat 15;00 te Bingöl merkez Ulucami önünden Kentpark'a yapılacak ‘Gazze Barış Yürüyüşü'ne de kulüp olarak katılacağımızı bildirerek, tüm Bingöl halkını ve taraftarlarımızı bu onurlu yürüyüşe katılmaya davet ediyoruz.

Kamuoyuna Saygılarımızla

12 Bingölspor

 

 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Misafir Kullanıcı (@Misafir_109788)
29 Mayıs 2024 Çarşamba 08:53
Futbol spor her meslek alanı insanları toplumumuzu taraftarları birleştirici kaynaştırıcı örnek olması lazımdır. Bu vesile ile Bingöl sporu tebrik ederim. Filistin Formaları ile desteğinizi de bekleriz. Yeryüzünde gerçek Müslümanların yaşadığı tek yerdir Filistin.#RafahOnFire Sesiz kalma susma sende ses ver.
Misafir Kullanıcı (@Misafir_109781)
28 Mayıs 2024 Salı 15:45
Bugün kınarız yarın komşu coğrafyamız der işbirliği yapar, siyasi dostumuz deriz. Siyasette her şey olur da olan masumlara oluyor
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın