Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
20 Ocak 2021 Çarşamba
-2 °C Çok bulutlu

150 bin bitki toprakla buluştu

Bingöl Belediyesi, bu yıl 150 bin mevsimlik bitki üreterek, şehrin muhtelif alanlarına ekti. Kentin iklimine uygun bitki ve fidan yetiştiren belediye, yaptığı çalışmalarla çiçek ve ağaç ithalinin de önüne geçti.

27 TEMMUZ 2020 PAZARTESİ 14:53
20
1282
9
AA aa
150 bin bitki toprakla buluştu

Bingöl Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü'nce fidanlık alanda yürütülen çalışmalar kapsamında 150 bin mevsimlik bitki ile 5 bin fidan üretildi.

Yıl içerisinde kavşak, orta refüj ve kentin yeşil alanlarına ekilen mevsimlik bitkiler, kenti adeta çiçek bahçesine dönüştürdü.

“Daha yeşil bir Bingöl için çalışıyoruz”

Bingöl Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü Volkan Aybek, çalışmalara dair yaptığı açıklamada, kentin bitki ve fidan ihtiyacını karşılamak için serada üretimlerin devam ettiğini söyledi.

‘Daha yeşil bir Bingöl' sloganıyla çalışmalarını sürdürdüklerini kaydeden Aybek, “İlimizin iklimine uygun çiçek, bitki ve fidanları seramızda üreterek, sahada kullanıyoruz. Bu yıl Sardunya, Petunya, Tagates, Dahlia, Horoz İbiği başta olmak üzere farklı türlerde 150 bin mevsimlik bitki üreterek, Çapakçur Viyadüğü, orta refüjler, kavşak noktaları ile yeşil alanlarımızda ekimini gerçekleştirdik. 5 bin ağaç fidanımızın da üretimi devam ediyor, onları da sahada yaptığımız çalışmalarda belirlediğimiz alanlarda toprakla buluşturacağız” dedi.

Kentin park ve yeşil alanlarındaki mevsimlik çiçek, ağaç, çalı ve bitki ihtiyacının fidanlık alanda üretilen ürünlerle karşılanmasıyla belediye bütçesinden tasarruf sağladığını belirten Aybek, şunları söyledi: “Kısa vadede ürettiğimiz bitkilerle dışarıdan ithalin önüne geçiyoruz. Uzun vade çalışmalarımızla fidanlıktaki çalışmalarımızı genişleterek, dışarıya bitki satmaya hazır hale geleceğiz İnşallah.”

“Parklarımızı Koruyalım”

Kent genelinde bulunan park ve yeşil alanların bakım ve onarım çalışmalarının devam ettiğini belriten Aybek, parklardaki tahribatlara da dikkat çekti.

Halkın ortak değeri olan parkların elbirliğiyle korunabileceğini vurgulayan Aybek, şunları söyledi: “Bazı duyarsız çevreler ile vandallar parklarımızı tahrip etmekden geri durmasa da kurduğumuz mobil ekiplerle ilimiz genelinde tüm parklarımızın bakım ve onarımlarını düzenli bir şekilde sürdürüyoruz. Bizim vatandaşlarımızdan en büyük beklentimiz park ve yeşil alanlara sahip çıkmaları ve bilinçsiz çevrelere fırsat verilmemeleridir. Ortak değerlerimizi koruyup kollayan tüm vatandaşlarımıza canı gönülden teşekkür ediyoruz.”

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Misafir Kullanıcı (@Misafir_60570)
28 Temmuz 2020 Salı 16:27
Cıcek ile hizmet olmaz daha öncelıklı işler var volkan bey
Beğendim (1) Beğenmedim (13)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_60580)
28 Temmuz 2020 Salı 20:29
@Misafir Kullanıcı Normalde yazmayacaktım ama dayanamadım çiçek ekmek yetiştirmek bal gibide Hizmettir hemde hizmetin kralıdır park Bahçelerden asfalt yapmasını mı isteyeceksin adamların işi peyzaj onlar da bunu yapıyorlar
Beğendim (6) Beğenmedim (1)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_60579)
28 Temmuz 2020 Salı 20:29
@Misafir Kullanıcı Belediyelerde Park ve Bahçeler diye bir müdürlük var onunda görevi çiçek ekmek ağaç dikmek kısacası yeşil alan oluşturmak.
Beğendim (11) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_60569)
28 Temmuz 2020 Salı 15:56
ben müdürümüzü sahada çalışanlarıyla beraber çöp toplarken bile gördüm bize böyle müdürler lazım masa başında herkes durur sahada olmadıktan sonra
Beğendim (11) Beğenmedim (1)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_60567)
28 Temmuz 2020 Salı 14:40
park ve bahçelere ağaç ekerken belediyeden ricam çınar ,dışbudak ve meyve vermeyen ağaç dikiniz çünkü kent parkta gördüm doğru dürüst bir ağaç yok gölgesinde oturalım.dikilen ağacın etrafına bir korunak yapılmamış hayvan olsun insan olsun koparmasına imkan verilmesin.
Beğendim (2) Beğenmedim (9)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_60558)
28 Temmuz 2020 Salı 09:32
Yeşil bir Bingöl için ortak kullanım alanı olan Parkların korunması için her vatandaşın duyarlı olması sosyal sorumluluktur. Her vatandaşımızı bu konuda hassas olmaya davet ediyor teşekkür ediyorum.
Beğendim (17) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_60554)
28 Temmuz 2020 Salı 09:19
Bingöl Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürünün gerçekten bu sene güzel işler çıkardığını görüyoruz seracılık ta Bingöl mevsimine uygun mevsimlik çiçek ve fidan yetiştirmek çok güzel ve yerinde bir iş olduğu kanaatindeyim yaptığı hizmetler için bir vatandaş olarak teşekkür ediyorum başarılar diliyorum.
Beğendim (18) Beğenmedim (1)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_60543)
27 Temmuz 2020 Pazartesi 20:55
hizmet yap hizmet çiçek ekmeyin
Beğendim (1) Beğenmedim (14)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_60578)
28 Temmuz 2020 Salı 20:23
@Misafir Kullanıcı Çiçek ekmek hizmet değil midir kardeşim çevre düzenlemesi hizmet değil midir üretim yapmak dışa bağımlı olmamak hizmet değil midir bir kezde yapılanı beğenin niye zorunuza gidiyor adamlar yapmışlar işte varsa eksik gördüğün birşey ulaşmak zor değil ki bir telefon uzaktalar arayın söyleyin bir kez olsun yapılanı beğenin ama yine de eleştirin
Beğendim (5) Beğenmedim (1)Cevapla
20.01.2021
14:42
Hayvan Hakları Yasası çıkıyor!
Hayvan Hakları Yasası çıkıyor!
AK Parti Grup Başkanvekili Akbaşoğlu, 'Hayvan hakları ile ilgili çalışmalar yapıldı. Önümüzdeki haftalarda sıraya almak suretiyle yasalaştıracağız.' dedi.
20.01.2021
10:22
İkinci kademeye geçiliyor! Kısıtlamalar kalkacak mı?
İkinci kademeye geçiliyor! Kısıtlamalar kalkacak mı?
Türkiye'nin koronavirüsle mücadelesi başarılı bir şekilde hız kesmeden devam ediyor. Yeni tip koronavirüs (COVID-19) vaka sayısının 30 binden 5 binlere gerilemesi ve hasta sayısının binin altında seyretmesiyle tedbirlerde gevşeme gündeme geldi. İşte detaylar...
20.01.2021
10:21
Restoran, Kafe, lokanta, ve kahveler ne zaman açılacak? Yasaklar ne zaman sona erecek?
Restoran, Kafe, lokanta, ve kahveler ne zaman açılacak? Yasaklar ne zaman sona erecek?
Kafe, lokanta, restoran ve kahveler gibi işletmelerin ne zaman eskisi gibi faaliyetlerine yeniden devam edeceği tüm vatandaşlar tarafından takip edilmeye başladı. İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelge ile getirilen kısıtlamalar ile birlikte sokağa çıkma yasakları yeniden uygulamaya koyuldu. İşte normalleşme sürecine ilişkin merak edilen gelişmeler...
20.01.2021
10:20
Sosyal hayatta aşı tartışması
Sosyal hayatta aşı tartışması
Koronavirüse karşı kitlesel aşı faaliyeti hız kazanırken başta Avrupa Birliği olmak üzere gelişmiş ülkelerde aşılanan kişilerin kayıt altına alınarak sosyal hayata dahil edilmesi tartışılıyor. Sadece ülkeler arasında seyahatlerde değil aynı zamanda sinema, konser ve restoranlara girişlerde de cep telefonlarında yer alabilecek dijital uygulamaların kullanılması gündemde.
19.01.2021
16:21
Yılmaz`dan Aydemir`e yanıt!
Yılmaz'dan Aydemir'e yanıt!
HDP'li Erdal Aydemir'in iddialarına yanıt veren TBMM Plan ve Bütçe Komisyon Başkanı Yılmaz: 'Bingöl adına çıkıp böyle bir istatistik veriyorsunuz. Bunun gerçekle uzaktan yakından bir ilgisi yok. Biz eleştiriye açığız, insanız eksiklerimiz olur. Bingöl'ün Türkiye genelindeki imajı açısından da çok doğru bir yaklaşım değil.'
19.01.2021
16:20
Süt üreticilerine 3,5 milyon TL destek
Süt üreticilerine 3,5 milyon TL destek
Bingöl'de ORKÖY Projeleri kapsamında 6 Köyde 52 ünite Süt Sığırcılığı ve 54 ünite Süt Koyunculuğu üreticiliğine 694 Bin TL'si hibe toplam 3 milyon 473 bin TL kredi desteği verildi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın