Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
25 Şubat 2020 Salı
°C

300 derecede zorlu mesai

Bingöl'de sıcaklık 35 dereceyi bulurken, kent halkına taze ekmek üreten fırıncılar, 250- 300 derece sıcaklığa ulaşan fırının karşısında 'ekmek parası' için çalışıyor.

16 AĞUSTOS 2019 CUMA 17:36
6
1034
1
AA aa
300 derecede zorlu mesai

Türkiye genelinde olduğu gibi Bingöl'de de hava sıcaklıkları artmaya başladı. Kent merkezinde hava sıcaklığının 40 dereceye kadar hissedildiği görülürken, bu sıcaktan en çok etkilenen ise fırıncılar oldu. Fırıncılar, 250- 300 derece sıcaklığa ulaşan fırının karşısında 'ekmek parası' için çalışıyor.

Bingöl merkezde 3 kuşaktır fırıncılık yapan usta Aziz Burkay, yaptığı işten sıcaklıklara rağmen hiçbir zaman pişman olmadığını söyledi.

Burkay, “Kendi ailemde üçüncü kuşak fırıncıyım. Dedem, babam ve şimdi de ben fırıncılık yapıyorum. Yaptığım işten hiçbir zaman şikayetçi olmadım, yoksa çoktan bırakmıştım. Ekmek parasıdır, bunun için mücadele ediyoruz. Havalar çok sıcak ve mecbur katlanmak zorundayız.  İşimizden memnunuz” dedi.

“Ne yapalım ekmek parası mecbur”

Yaklaşık 15 yıldır fırıncılık yapan Behçet Kalabalık ise, “ Havalar artık iyice ısınmaya başladı ve fırın 300 derecenin üstünde. Dışarıda hava zaten 35 dereceye kadar çıktı. Allah hepimizin yardımcısı olsun. Ne yapalım ekmek parası mecbur. Başka yapacak bir işimiz yok, işimizden de şikayetçi değiliz. Bu sıcakta vatandaşlarımız biraz daha bize karşı duyarlı olursa iyi olur” şeklinde konuştu.

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Misafir Kullanıcı (@Misafir_48794)
17 Ağustos 2019 Cumartesi 01:49
Ekmek 3 TL olmalı özellikle müslüman biri iyi bilmeli ki ekmek çok ucuz ve çalışanın hakkını karşılamıyor bu şekilde
Beğendim (0) Beğenmedim (6)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_48823)
19 Ağustos 2019 Pazartesi 00:07
@Misafir Kullanıcı Benzine zam gelince iyi ekmeğe niye gelmesin. Elektrik doğalgaz hepsine peşpeşe zam geliyor sigarada öyle. Ekmek zam almalı alacak ta
Beğendim (0) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_48819)
18 Ağustos 2019 Pazar 23:11
@Misafir Kullanıcı 3 TL ye EKMEĞİ kim ve nasıl alacak acaba???
Beğendim (0) Beğenmedim (0)Cevapla
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın