Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
13 Kasım 2019 Çarşamba
°C

4 Bin Öğretmen, Öğrencilere Misafir Oldu

Bingöl genelinde görev yapan 4 bin 154 öğretmen, hazırlanan proje kapsamında eş zamanlı olarak öğrencilerinin evlerine misafir olup, aileleriyle tanıştı.

06 KASIM 2019 ÇARŞAMBA 18:06
7
2002
5
AA aa
4 Bin Öğretmen, Öğrencilere Misafir Oldu

Milli Eğitim Bakanlığı koordinesinde İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından “Öğretmen Veli El Ele” projesi uygulamaya konuldu. Bu kapsamda kentte görevli 4 bin 154 öğretmen, ders çıkışı öğrencilerinin evlerini ziyaret ederek hem ailelerle sohbet etti hem de öğrencilerini yakından tanıma fırsatı buldu.

Öğretmenleriyle birlikte öğrencilerinin evlerini ziyaret eden merkez Cumhuriyet İlkokulu Müdürü Abdullah Biricik, bu projenin uzun süre devam etmesi gerektiğini söyledi.

Okul müdürü Biricik, “Uzun süredir yapmamız gereken bir faaliyeti bakanlığımızın öncülüğünde hayata geçirdik. Bu ziyaretlerde ailelerimizin yüzüne yansıyan mutluluğu yüreğimiz de hissettik. Bingöl'de 4 bin 154 öğrenci, 4 bin 154 öğretmen tarafından ziyaret edildi. Bu kapsamda oldukça başarılı bir proje olduğunu düşünüyoruz. Biz de Cumhuriyet İlkokulu olarak 600 öğrencimize ulaştık. Projenin en güzel şekilde devam etmesini diliyoruz” dedi.

Özel öğrencisine evde eğitim veren öğretmenlerden Merve Sanır, “Öğrencimizi diğer arkadaşlarımızla birlikte ziyarete geldik. Onların mutlu olduklarını görünce bizlerde çok mutlu olduk. Ziyaretlerimiz hiç eksilmeden devam edecektir” diye konuştu.

Yapılan projenin çok güzel bir ortam oluşturduğunu aktaran Velilerden Gönül Kılıç, “Değerli öğretmenlerimizi evimizde ağırladık, çocuklarımız için geldiler. Çocuklarımızın ödevlerini kontrol ettiler, bizlerle sohbet ettiler. Çok güzel bir ortam oluştu. Temennimiz her zaman bunun devam etmesidir. Öğretmenlerimizden çok memnunuz” ifadelerini kullandı.

Velilerden Ömer Toprak ise, engelli oğlunun evde ziyaret edilmesinden dolayı çok memnun olduğunu belirterek, “Yusuf özel bir öğrenci. Özel nedenlerinden dolayı da eğitimi evde görüyor. Sağ olsun öğretmenlerimizi bizi ziyarete geldiler, oğlum ve biz çok mutlu olduk. Bu şekilde olan ziyaretlerin devamını bekliyoruz. Öğretmenlerimize bu hassas davranıştan dolayı çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Evde eğitim gören 8 yaşındaki Hasan Topluk ise, “Öğretmenlerimden çok memnunum. Beni ziyarete geldiler, çok mutlu oldum. Öğretmenlerimi çok seviyorum” diyerek düşüncelerini aktardı.

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Misafir Kullanıcı (@Misafir_52475)
07 Kasım 2019 Perşembe 23:51
Keske bunlardan once okullar duzeltilse merkezde okul var ama toplantisi caminin taziye yerinde oluyor pes artik
Beğendim (0) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_52458)
07 Kasım 2019 Perşembe 14:56
Bütün mesele MEB bakanını etiketleyip tivıtırda paylaşmak Veli sadece obje
Beğendim (4) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_52447)
07 Kasım 2019 Perşembe 08:11
haberde verilen 2 resim arasındaki farkları bulalım
Beğendim (11) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_52468)
07 Kasım 2019 Perşembe 19:54
@Misafir Kullanıcı EVET ÇOK DOĞRU BİR TESPİT FARK HER HALLAERİNDEN BELLİ
Beğendim (2) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_52445)
07 Kasım 2019 Perşembe 07:11
bence sadece sorunlu öğrenci evleri ziyaret edilmeli.
Beğendim (10) Beğenmedim (1)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_52442)
07 Kasım 2019 Perşembe 05:55
Önce 40 kişilik sınıfları düzelttin
Beğendim (6) Beğenmedim (0)Cevapla
13.11.2019
15:39
Engin, kararnameyle görevden alındı
Engin, kararnameyle görevden alındı
Geçtiğimiz aylarda merkeze alınan Bingöl Milli Eğitim Müdürü Kadri Engin, Resmi Gazetede yayımlanan kararname ile görevden alındı.
13.11.2019
11:46
BES`e taze kan geliyor
BES'e taze kan geliyor
Yeni Bireysel Emeklilik düzenlemeleri sistemdeki gençlerin sayısını artırırken yaş ortalamasını da aşağı çekecek. Sektöre göre diğer bir kritik nokta ise sistemden çıkmadan nakit çekme özgürlüğü
13.11.2019
11:19
Kamu ihalelerinde yeni dönem! Resmen değişti...
Kamu ihalelerinde yeni dönem! Resmen değişti...
Kamu İhale Kurumu, ihale süreçlerinde teknik sorunlar nedeniyle Elektronik Kamu Alımları Platformu (EKAP) üzerinde işlem yapılamaması halinde, işlemlerin mevzuata uygun sürdürülebilmesi ve hak kayıplarının önlenmesi amacıyla alternatif sistemleri ve uygulamaları devreye almaya yetkili kılındı.
13.11.2019
11:04
Sözleşmeli personellerle ilgili yeni düzenleme! Yeniden hizmete alınacak
Sözleşmeli personellerle ilgili yeni düzenleme! Yeniden hizmete alınacak
Sözleşmeli personel çalıştırılmasına ilişkin esaslarda değişik yapılmasına ilişkin Cumhurbaşkanı kararı, Resmi Gazete'de yayımlandı.
13.11.2019
10:58
Zorunlu ama Türkiye`nin yarısı yaptırmadı!
Zorunlu ama Türkiye'nin yarısı yaptırmadı!
Zorunlu Deprem Sigortası'ndaki toplam konut sayısı 9,5 milyona ulaştı. Ödeme güçlerinin ise 24 milyar lira olduğunu dile getiren DASK Yönetim Kurulu Başkanı Mete Güler, 'İki konuttan biri Zorunlu Deprem Sigortası'na sahip fakat diğer bir yüzde 50'yi de hiçbir zaman unutmamalıyız' dedi.
12.11.2019
17:27
`Bizleri güçlü kılan, beraberliğimizdir`
'Bizleri güçlü kılan, beraberliğimizdir'
Köy ziyaretlerine devam eden Vali Ekinci, 'Bizleri güçlü ve farklı kılacak olan şey, birliğimiz, beraberliğimiz, muhabbetimiz, kardeşliğimiz ve paylaşma duygularımızdır' dedi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın