Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
26 Şubat 2020 Çarşamba
°C

6 bin kişi istihdam edildi

Bingöl Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürlüğü, 2019 yılı içinde hem özel sektör hem de TYP kapsamında toplamda 6 bin 300 kişiyi çeşitli kurum ve kuruluşlarda istihdam etti. Ayrıca işsizlik sigortası bağlanan kişilere 16 milyon 877 bin TL ödeme gerçekleştirdi.

20 OCAK 2020 PAZARTESİ 16:47
8
1427
0
AA aa
6 bin kişi istihdam edildi

İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulunun 2020 yılı 1. Olağan toplantısı Vali Yardımcısı Fatih Kaya başkanlığında Bingöl İŞKUR İl Müdürlüğü Toplantı Salonunda ve Kurul üyesi kurum yöneticilerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulunun 2020/1. Olağan toplantısı için toplanıldığını ve kentteki istihdam alanları, ihtiyaç duyulan meslekleri görüşmek üzere toplandıklarını aktaran Vali Yardımcısı Kaya, toplantının hayırlı olmasını diledi.

16 MİLYON ÖDEME YAPILDI

İŞKUR İl Müdürü Mehmet Fesih Güler ise, önceki toplantılarda alınan kararlar doğrultusunda yapılan çalışmalar ve 2020 yılında yapılacak planlamalar ve programlar hakkında detaylı bilgi verildi.

2019 yılı içindeki çalışmaları aktaran Güler, şu bilgilere yer verdi:

“İl Müdürlüğümüzce toplam 3090 kişi işe yerleştirilmiştir, Çeşitli mesleklerde 1200 kişi mesleki eğitim kurslarına katılmıştır, İşbaşı Eğitim Programları kapsamında 257 program düzenlenerek 859 kişi bu programlardan faydalandırılmıştır, 2497 kişiye işsizlik sigortası maaşı bağlanmış olup 16.877.618 TL ödeme yapılmıştır, 21.621 kişiye İş ve Meslek Danışmanlığı hizmeti verilmiştir, 1628 işyeri yüz yüze ziyaret edilerek kurumsal hizmetlerimiz hakkında bilgi verilmiştir, İşverenlere, Öğrencilere ve İşsizlere yönelik olarak toplam 120 grup çalışması yapılarak kurum hizmetlerimiz, iş arama-işe yerleştirme süreci ve danışmanlık hizmetleri çerçevesinde bilgilendirme yapılmıştır, Toplum Yararına Programlar kapsamında 97 program düzenlenmiş olup 3119 kişi istihdam edilmiştir, Sosyal Çalışma Programları kapsamında 8 program düzenlenmiş olup 105 üniversite öğrencisi istihdam edilmiştir.”

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın