KİM KİMDİR FİRMA REHBERİ Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
29 Mayıs 2024 Çarşamba
°C

Ahırları mühürlendi, hayvanları telef oldu

Bingöl'ün Genç İlçesi'nde hayvancılıkla uğraşan Muhsin ve Mehmet Davran kuzenlerin 2018 yılında yaptıkları ve yapı kayıt belgesi aldıkları ahırları mühürlendi. Gerekçe, kim olduğu bilinmeyen birinin şikâyeti! Gebe olan ve doğum sonrası telef olan hayanlar da cabası..!

Ahırları mühürlendi, hayvanları telef oldu
19 NİSAN 2024 CUMA 18:50
6
3584
2
AA aa

Bingöl'ün Genç İlçesi'ne bağlı Gözütok Köyü Binekli Mezrası'nda hayvancılıkla uğraştıklarını belirten Muhsin Davran, amcasının oğlu Mehmet Davran ile birlikte 6 yıl önce yaptıkları ahırlarının mühürlenerek hayvanlarının dışarı atıldığını söyledi.

Yaşadıkları mağduriyeti anlatan Mehmet Davran; “70 seneden beridir kullandığımız mevcut ahırımızı, 2017- 2018 yılları arasında yıkıp yerine daha büyük bir ahir inşa ettik. 20 Aralık 2018 tarihinde Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığından yapı kayıt belgesi aldık. Daha sonrasında Genç Kaymakamlığı Milli Emlak Şefliği tarafından eksik evrakların olduğu söylendi. 24.11.2023 tarihinde eksik evrakları tamamlayıp Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığına gönderdik. Oradan da evraklar Elâzığ Orman Bölge Müdürlüğüne gönderildi. Henüz bize geri dönüş olmadan, bir şahıs tarafından Genç Orman İşletme Şefliğine şikâyet edildik. Şikâyet üzerine yetkili kişilerce ahırın yapıldığı arazinin 3'te 2'sinden fazlasının orman arazisi olduğu tarafımıza iletildi. Biz de yetkililere, 2018 yılında yapı kayıt belgesi aldığımızı ve satın alma ile ilgili dilekçemizin de Elâzığ Orman Bölge Müdürlüğü'nde olduğunu belirttik. Buna rağmen Genç Kaymakamlığı İlçe İdare Kurulu kararıyla 16 Nisan 2024 tarihinde hayvanlar dışarı atılıp ahırın kapısı mühürlendi. Ertesi gün gece saatlerinde ise gebe olan büyükbaş hayvanımız doğum yaptı ve soğuktan dolayı telef oldu. Bu mağduriyetimizin yetkililerce hızlı bir şekilde giderilmesini talep ediyoruz” dedi.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Bingöl Valisi Ahmet Hamdi Usta'ya seslenen Davran, hayvanları dışarıda olduğu için mağdur olduklarını belirterek, daha fazla hayvanlarının telef olmaması için mağduriyetlerinin giderilmesini istedi.

GENÇ KAYMAKAMLIĞI İLÇE İDARE KURULU KARARI

Söz konusu ahırla ilgili Genç Kaymakamlığı İlçe İdare Kurulu tarafından alınan kararda, Gözütok Köyü Binekli Mezrasında inşa edilen ahırın 343,47 metrekaresinin işgal olduğu, bu nedenle alanın Genç Orman İşletme Şefliğine teslim edilmesine karar verildiği belirtildi.

İlçe kaymakamlığınca Genç Orman İşletme Şefliğine gönderilen yazıda, “İlçemiz Gözütok Köyü Binekli Mezrasında, devlet ormanına ait yerin kapatılarak ahır yapıldığı ve aynı yeri zimmetine geçirmek suretiyle müdahalede bulunulduğu, 11.03.2024 tarihinde kaymakamlığımıza bildirilmiştir. Kaymakamlığımızca 3091 sayılı Kanun kapsamında yapılan tahkikat sonucunda, 22.03.2024 tarihinde yapılan işgal men edilmiş ve taşınmazın Genç Orman İşletme Şefliğine teslim edilmesine karar verilmiştir” denildi.

Bu karar üzerine ahırın kapatıldığı ve hayvanların dışarı atıldığı belirtildi.

 

 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Misafir Kullanıcı (@Misafir_109142)
21 Nisan 2024 Pazar 18:13
Ahıra hayvanlar bırakıldıktan sonra milli emlak şefliği evrak eksikliğini farketti. Normaldir
Misafir Kullanıcı (@Misafir_109134)
20 Nisan 2024 Cumartesi 21:15
Ne hikmetse gencin köyündeki mezra da Kaçak yapi diye işlem yapılıyor, ama merkez mazra Cami yukarisi ormanlik alan , çamlik içinde ki onlarca kulübe ve cevirmeye çıt yok. Sn Editor lütfen bu konuda bir haber yapsaniz.
28.05.2024
16:01
Bingöl`de üniversiteliler Gazze için 81 Bin TL`lik bağış yaptı
Bingöl'de üniversiteliler Gazze için 81 Bin TL'lik bağış yaptı
Bingöl Üniversitesi öğrencileri, yaptıkları kermesten elde ettikleri 81 bin 190 TL geliri Gazze'ye gönderilmesi için Bingöl Umut Kervanı Derneği'ne bağışladı.
28.05.2024
15:50
Sürücü kontrolü kaybetti! 1 ölü 2 yaralı
Sürücü kontrolü kaybetti! 1 ölü 2 yaralı
Bingöl-Diyarbakır yolunda Bingöllü ailenin içinde bulunduğu otomobil, sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi şarampole yuvarlandı. Kazada 1 kişi öldü, 2 kişi ağır yaralandı.
28.05.2024
14:24
12Bingölspor`dan taraftara ‘Gazze` çağrısı
12Bingölspor'dan taraftara 'Gazze' çağrısı
Kulüp yönetiminden yapılan açıklamada; '1 Haziran 2024 Cumartesi günü saat 15:00'te Bingöl merkez Ulu Camii önünden Kentpark'a yapılacak 'Gazze Barış Yürüyüşü'ne de kulüp olarak katılacağımızı bildirerek, tüm Bingöl halkını ve taraftarlarımızı bu onurlu yürüyüşe katılmaya davet ediyoruz.'
28.05.2024
14:02
Bingöl`de
Bingöl'de 'Gazze Barış Yürüyüşü' düzenleniyor
01 Haziran 2024 Cumartesi günü saat 15.00'da Bingöl merkez Genç Caddesi Ulu Camii önünden başlayıp Düzağaç Kent Park'ta sonlanacak yürüyüş, çadır kurulumu ve gece nöbeti ile devam edecek.
28.05.2024
11:24
Avrupa`ya gidecekler dikkat! Şans Kart dönemi başlıyor!
Avrupa'ya gidecekler dikkat! Şans Kart dönemi başlıyor!
Türkiye'den Avrupa'ya kalıcı olarak gitmek isteyenler için önemli değişiklikler geliyor. 1 Haziran'dan itibaren vatandaşlık, iltica, sınır dışı işlemleri ve AB dışından işe personel alımı (şans kartı) konularında yenilikler uygulanacak.
28.05.2024
11:16
Düşük fiyatlı tapu işlemine son! Ekspertiz zorunluluğu geliyor!
Düşük fiyatlı tapu işlemine son! Ekspertiz zorunluluğu geliyor!
Kamuda tasarruf tedbirleri kapsamında yeni atılacak adımlar 4 aşamadan oluşacak. Öne çıkan hususlardan biri kısım vergi muafiyet ve istisnaları olurken, taşınmazlardan elde edilen gelirlerin gerçek değeri üzerinden vergilendirilmesi planlanıyor. Tapudaki işlemler, bu merkezdeki bilgilere ve taşınmazla ilgili ekspertiz raporuna dayanarak gerçekleştirilecek.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın