KİM KİMDİR FİRMA REHBERİ Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
21 Şubat 2024 Çarşamba
8 °C Çok bulutlu

AK Parti İlçe ve Belde Başkan Adayları Tanıtılacak

Tanıtım toplantısı cuma sabah 10.00'da Belediye Konferans Salonu'nda gerçekleştirilecek. Yedisu'da MHP adayı desteklenecek, Adaklı'da ise MHP ve AK Parti adayları ayrı ayrı yarışacak. AK Parti'de yer alamayan bazı isimlerin ise farklı partilerde yer arayışına başladığı gözlemlendi. İşte siyasi gelişmelerden notlar…

AK Parti İlçe ve Belde Başkan Adayları Tanıtılacak
09 ŞUBAT 2024 CUMA 00:27
13
2328
4
AA aa

AK Parti Bingöl Belediye Başkanı Erdal Arıkan'ın yeniden aday olarak ilanının ardından gözler ilçe ve belde belediye başkan adaylarına çevrilmişti.

AK Parti İl Başkanlığı, Genel Başkan Yardımcısı Bilgi ve İletişim Teknolojileri Başkanı Dr. Ömer İleri ve milletvekillerinin katılımlarıyla cuma günü saat 09:30'da Belediye Konferans Salonu'nda düzenlenecek Belediye Başkanları Aday Tanıtım Programında ilçe ve belde belediye başkan adaylarının ilan edileceğini bildirdi.

MEVCUTLARLA DEVAM

Alınan bilgiye göre AK Parti, tüm ilçe ve belde belediyelerinde mevcut başkanlarla yola devam edecek. Genç'te M.Zeki Dirik, Solhan'da Abdulhakim Yıldız, Karlıova'da Veysi Bingöl, Adaklı'da Zeki Işık, Kiğı'da Hikmet Özüağ, Ilıcalar'da M.Akif Günerigök, Sancak'ta Nusret Koçin, Arakonak'ta ise Mustafa Döner yeniden aday gösterilecek.

YEDİSU'DA MHP ADAYI DESTEKLENECEK, ADAKLI'DA YARIŞACAKLAR

İttifak görüşmeleri kapsamında AK Parti, Yedisu İlçesi'nde aday göstermeyecek ve MHP'nin adayı desteklenecek. MHP'nin Yedisu Belediye Başkan Adayı Hüseyin Gülçiçek olarak açıklanmıştı.

Adaklı İlçesi'nde ise AK Parti ve MHP ayrı adaylarla yarışacak. Adaklı'da Ak Parti'nin adayı Zeki Işık, MHP'nin adayı ise Erdal Almalı.

İL GENEL MECLİSİNDE HER PARTİ AYRI ADAYLARLA YARIŞACAK

Bingöl için ittifak denilse de Yedisu'da MHP adayı desteklenecek, Adaklı'da ise AK Parti ve MHP kendi listeleriyle yarışacak. Bingöl geneli il genel meclis üyeliğinde ise AK Parti ve MHP kendi listeleriyle seçime girecek. İttifak, daha çok belediyelerle sınırlı olacak.

BELEDİYELERDE MECLİS ÜYELİĞİ DAĞILIMI

İttifak kapsamında Yedisu'da AK Parti'den, il ve diğer ilçe ve beldelerde MHP'den bazı isimler belediye meclis üyeliği listelerine alınacak. Genel Merkezler düzeyinde koşulsuz destek tabanlı ittifak nedeniyle MHP, Bingöl'de AK Parti'ye destek verecek.

AK PARTİNİN LİSTESİNDE YER ALAMAYANLAR…

İlçe ve Belde Belediye Başkan Adaylığında yer alamayan bazı isimlerin farklı partilerde yer almaya çalışacakları da belirtiliyor. Edinilen bilgilere göre bazı ilçelerde başkan adayı gösterilmeyecek isimlerin, el altından başka partilere çalışacağını belirttiği kaydediliyor. İl Genel ve Belediye Meclis üyeliklerinden adaylıklar henüz açıklanmasa da aday gösterilmeyeceğine inanan bazı isimler partiden istifa edip başka partilerde yer arayışına başladı.

İl Genel Meclis üyeliğinde AK Parti'de yer bulamayan bazı isimler MHP ve Yeniden Refah Partisi'nden liste kapma çabasına girerken, Bingöl merkezde il genel ve belediye meclisi üyeliği için özellikle Yeniden Refah Partisi'nin AK Parti'de yer alamayan bazı isimleri listesine katma planlamasında olduğu belirtiliyor.

 

 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Misafir Kullanıcı (@Misafir_107700)
11 Şubat 2024 Pazar 12:36
Adaya değil projeye hizmete bakalım,
Misafir Kullanıcı (@Misafir_107696)
10 Şubat 2024 Cumartesi 16:14
Ekonomik devrimler ve Türkiyeyi Dünyanın ilk 10 ekonomisi arasına sokan iktidarın Belediyeyi alması kadar doğal ne olabilir ki...
Misafir Kullanıcı (@Misafir_107674)
09 Şubat 2024 Cuma 10:57
Hüdapar geniş katılımlı gövde gösterisi oldu. Sona doğru..
Misafir Kullanıcı (@Misafir_107673)
09 Şubat 2024 Cuma 07:34
Bingöl siyaseti hersey beklenilir
20.02.2024
19:20
Yeniden Refah Partisi Bingöl meclis üyeleri listesi
Yeniden Refah Partisi Bingöl meclis üyeleri listesi
Nasıl bir listeyle seçime gireceği merak edilen Yeniden Refah Partisi Bingöl İl Başkanlığı, belediye başkanlığı, belediye meclis üyeliği ve il genel meclisi üyelikleri seçimlerine ait aday listelerini Merkez İlçe Seçim Kurulu'na teslim etti. İşte o liste…
20.02.2024
18:08
HÜDAPAR Bingöl meclis üyeleri listesi açıklandı
HÜDAPAR Bingöl meclis üyeleri listesi açıklandı
Hür Dava Partisi (HÜDAPAR) İl Başkanlığı, belediye başkanlığı, belediye meclis üyeliği ve il genel meclisi üyelikleri seçimlerine ait aday listelerini Merkez İlçe Seçim Kurulu'na teslim etti.
20.02.2024
17:33
Ak Parti`nin Bingöl meclis üyeleri listesi belli oldu
Ak Parti'nin Bingöl meclis üyeleri listesi belli oldu
AK Parti Bingöl İl Başkanlığı, belediye başkanlığı, belediye meclis üyeliği ve il genel meclisi üyelikleri seçimlerine ait aday listelerini saat 17.00'a dakikalar kala Merkez İlçe Seçim Kurulu'na teslim etti. İşte o liste...
20.02.2024
16:53
Harçlıklarını `SMA`lı bebeğe bağışladılar!
Harçlıklarını 'SMA'lı bebeğe bağışladılar!
Bingöl Murat İlkokulu öğrencileri, SMA Hastası Aziz Ali bebek için başlatılan kampanyaya harçlıklarını bağışlayarak destek verdiler.
20.02.2024
14:59
Yabancı öğrenciler Hesarek`te ilkleri yaşadılar
Yabancı öğrenciler Hesarek'te ilkleri yaşadılar
Bingöl Üniversitesinde okuyan yabancı uyruklu öğrenciler Hesarek Kayak Merkezi'nde dolu dolu bir gün geçirdi. Öğrencilerin birçoğu ilk defa kar görürken birçoğu da ilk kez kayak tesisine gitti.
20.02.2024
14:43
Partiler listelerini teslim ediyor!
Partiler listelerini teslim ediyor!
Yerel seçim takvimine göre siyasi partiler aday listelerini bugün en geç saat 17.00'ye kadar teslim edecek. Kesin aday listeleri 3 Mart'ta açıklanacak.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın