KİM KİMDİR FİRMA REHBERİ Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
23 Haziran 2024 Pazar
°C

Anşin; 'Gazze'de yaşananlar açık bir soykırımdır'

Gazze'de açık bir soykırım yapıldığını belirtip, uluslararası toplumların seyirci kalmak yerine harekete geçmesi gerektiğini vurgulayan Türk Sağlık-Sen Bingöl Şube Başkanı Sadık Anşin; 'Eğer bu vahşete bir son verilmezse dünya da insanlık da Gazze'deki bebeklerle birlikte ölecektir'

Anşin;
21 KASIM 2023 SALI 16:07
25
719
2
AA aa

Türk Sağlık-Sen Bingöl Şube Başkanı Sadık Anşin, Siyonist İsrail'in Gazze'deki soykırıma ulaşan katliamlarını kınadı ve ateşkes için acilen karara varılması gerektiğini vurguladı.

“İsrail, Filistinliler üzerinde uyguladığı devlet teröründe insani hiçbir sınır tanımamakta, tüm dünyanın gözleri önünde bir vahşet yaşanmaktadır” diyen Anşin, 1947 yılından beri aynı topraklar üzerinde yaşadığı halkı sistemli bir biçimde katlederek topraklarını işgal eden İsrail'in, bir buçuk aydır Gazze'de gerçekleştirdiği saldırılarda silahsız, masum halkın üzerine adeta ölüm yağdırdığını ifade etti.

GAZZE'DE KAYBEDİLECEK BİR DAKİKA DAHA KALMAMIŞTIR

Küçük bir kara parçasına sığınmış ve kaçacak hiçbir yeri olmayan milyonlarca sivilin acımasızca bombalanmasını, sivil yerleşim alanlarının, hastanelerin, okulların yerle bir edilmesini “tarihin hiçbir döneminde görülmemiş bir alçaklık” olarak nitelendiren Anşin, şunları söyledi;

“İsrail'in günlerdir, bütün uyarılara kulak tıkayarak uyguladığı bu mezalim, insanlığın gördüğü en acımasız katliamlardan biri olarak tarihteki yerini alacak, İsrail tarih önünde katil bir devlet olarak yargılanacaktır.

Hastanelerin bombalandığı, çocuk, kadın, yaşlı, silahsız demeden bir halkın topyekûn ölüme mahkûm edildiği Gazze'de son olarak bir okul binasına daha saldırı düzenlenmiştir.

İsrail'in insanlıktan nasibini almamış bu tutumuna destek veren ülkeler de bu suça aynı derecede ortak olmaktadırlar. Bu devletlerin de İsrail'le birlikte ellerine bebek kanı bulanmıştır.

Bu toplu katliamlarla İsrail, dünyada savaş hukukunun da ötesinde, insanlığın en temel değerlerini dahi ayaklar altına almakta, çocuklar, siviller, masumlarla birlikte Gazze'de insanlık da ölmektedir.

Uluslararası camianın sesinin yeterince gür çıkmaması, İsrail'e yönelik caydırıcı bir yaptırımın uygulanmaması, insanlığın geleceği açısından da büyük bir tehdit oluşturmaktadır. Gazze'de yaşanan açık bir soykırımdır ve dünyanın gözleri önünde gerçekleşen bu soykırıma bir son verilmezse, bütün devletler aynı vahşeti diledikleri toplumlar üzerinde uygulamaktan çekinmeyeceklerdir.

Böylesine bir katliamı meşrulaştırmaya ve çeşitli gerekçelerle haklı göstermeye çalışmak, vicdani ve ahlaki bütün değerleri ayaklar altına almak anlamına gelmektedir.

Gazze'de kaybedilecek bir dakika daha kalmamıştır. Geçen her an daha fazla çocuğun hayatını kaybettiği, kalan birkaç hastanenin de bombalandığı, okulların yıkıldığı, ailelerin dağıldığı, insanlığın karanlığa gömüldüğü bir durum oluşturmaktadır.

Bu nedenle vakit geçirmeksizin Gazze'de derhal ateşkes sağlanmalıdır. İsrail uyguladığı devlet terörü nedeniyle mutlak surette Uluslararası Adalet Divanı'nda yargılanmalı ve işlediği suçların cezasını mutlaka çekmelidir.

Eğer bu vahşete bir son verilmezse dünyada insanlık da Gazze'deki bebeklerle birlikte ölecektir”

 

 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Misafir Kullanıcı (@Misafir_105694)
22 Kasım 2023 Çarşamba 08:31
ee sende git ne duruyorsun
Misafir Kullanıcı (@Misafir_105655)
21 Kasım 2023 Salı 16:18
İsrail denen terör devleti yaptığı katliamlar sonucunda derhal haritadan silinmelidir. Müslüman düşmanlığı yapan siyonistlerin hesap vermesi gerekmektedir. Kahrolsun israil ve onu destekleyenler
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın