KİM KİMDİR FİRMA REHBERİ Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
22 Temmuz 2024 Pazartesi
°C

ATM'lerde para çekme limiti değişiyor

Kurban Bayramı'nın sona ermesiyle birlikte, birçok özel banka günlük para çekme limitlerini artırma kararı aldı.

ATM`lerde para çekme limiti değişiyor
19 HAZİRAN 2024 ÇARŞAMBA 12:15
7
2973
1
AA aa

Kurban Bayramı süresince, kurbanlık alışverişi dört gün boyunca devam etti. Bayram nedeniyle cuma günü son kez mesai yapan bankalar, perşembe gününe kadar kapalı kaldı.

Türkiye'de yüksek enflasyon nedeniyle kurbanlık fiyatları minimum 15 bin lira seviyesine çıktı. Bu durum, ödeme yapmak isteyen kişilerin para çekim limitleriyle karşı karşıya kalmasına neden oldu.

Halk TV'nin haberine göre, birçok banka günlük ATM para çekim limitini 10 bin lira seviyesinde tutarken, kurbanlık ticareti için ödeme yapmak isteyenler 15 bin lira çekmek zorunda kaldı.

Ancak, bu miktarın üzerindeki çekimlerde yüksek komisyon bedelleri ödendi. Bankalar, ATM'lerdeki nakit para talebini karşılamakta zorlanırken, en büyük banknotun 200 lira olması nedeniyle fiziki para talebine tam olarak cevap veremedi.

Bankalar, nakit talebini karşılamak için ATM'lerde bazı düzenlemeler yaptı. 10 ve 20 liralık para giriş ve çıkış slotlarını kapatan bankalar, bu bölümleri 200 liralık banknotlar için ayırma kararı aldı. Ancak, bu değişiklikler nakit sıkıntısını tamamen ortadan kaldıramadı.

Bayram sonrası birçok özel banka, günlük para çekme limitini 20 bin liraya çıkarmaya hazırlanıyor. Şu anda bu sınırı 7 bin 500 lira olarak belirleyen bankalar da yüzde 100'lük artışla günlük para çekme limitini 15 bin liraya yükseltecek.

 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Misafir Kullanıcı (@Misafir_110076)
21 Haziran 2024 Cuma 14:59
Dolar yada euro ya geçelim,yok düşdü yok çıktı dan kurtulalım
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın