KİM KİMDİR FİRMA REHBERİ Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
23 Haziran 2024 Pazar
°C

Bingöl Belediyesi'nden uyarı! Yarın son gün!

Geciken taksit tutarı için ödemenin geciktiği her ay ve kesri için yüzde 4,5 gecikme zammı uygulanacak.

Bingöl Belediyesi`nden uyarı! Yarın son gün!
30 MAYIS 2024 PERŞEMBE 13:15
0
1662
0
AA aa

Bingöl Belediyesi, emlak, çevre temizlik ile ilan ve reklam vergisi 2024 yılı ilk taksit ödemelerine ilişkin son gün uyarısında bulundu.

Bina, arsa ve işyeri gibi gayrimenkulleri bulunanlar ile kiracılarının ödemekle yükümlü olduğu emlak, çevre temizlik ile ilan ve reklam vergisi ilk taksit ödemelerindeki süre, 31 Mayıs'ta sona eriyor. Ödemeler, gayrimenkulün bağlı bulunduğu belediyelerde nakit ödenebileceği gibi belediyelerin internet sitelerinden ya da e-Devlet'ten kredi kartı ile ödenebiliyor.

31 Mayıs'a kadar ilk taksit ödemesini yapmayanlara, geciken taksit tutarı için ödemenin geciktiği her ay ve kesri için yüzde 4,5 gecikme zammı uygulanacak.

Brüt 200 metrekareyi geçmeyen tek konut sahibi emekliler ile emekli dul ve yetim aylığı alanlar emlak vergisi ödemiyor. Tek bir konutu olup emekli, dul ve yetim aylığı alanların gerekli belgeler ile belediyelere başvurarak bildirimde bulunması gerekiyor. Engelliler, gaziler ve hiçbir geliri olmadığını belgeleyenler de bu vergiden muaf.

Emlak, çevre temizlik ile ilan ve reklam vergisi yıllık peşin ödenebileceği gibi iki taksit halinde de ödenebiliyor. İlk taksitin mayıs sonu, ikinci taksitin ise kasım sonuna kadar ödenmesi gerekiyor.

 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın