Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
19 Kasım 2019 Salı
°C

Bingöl, referanduma ne diyor?

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Bizim AB'ye katacağımız çok şey var, onların da bize katacağı çok şey olabilir. Ama bu mantıkla giderse, bize düşen de 81 milyona gitmek sözlerini değerlendiren Bingöl'deki bazı vatandaşlar, referandumda Avrupa Birliği'ne girmeme yönünde oy kullanacaklarını dile getirirken, bazı vatandaşlar ise Türkiye'nin Avrupa'ya ihtiyacı olduğunu savundular.

07 EKİM 2018 PAZAR 22:42
2
2821
2
AA aa
Bingöl, referanduma ne diyor?

Yıllarca Avrupa Birliği'ne (AB) girmek isteyen Türkiye'nin sürekli oyalanması Türkiye ve Türk insanını sonunda bıktırdı. Son olarak Avrupa Birliği'yle ilgili konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Bizim AB'ye katacağımız çok şey var, onların da bize katacağı çok şey olabilir ama bu mantıkla giderse bize düşen de 81 milyona gitmek” sözünü Bingöl'deki bazı vatandaşlar değerlendirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Avrupa Birliği'ne girip girmeme konusunda referandum sinyalini desteklediğini belirten Sinan Atan, “Sadece bizi kendi halimize bırakmıyorlar. Eğer halk oylaması olsa kimsenin Avrupa Birliği'ne olumlu yaklaşacağını düşünmüyorum. Mesela ben böylesi bir referandumda Avrupa Birliği'ne girmeyi desteklemeyeceğim. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın referandum sinyalini ben destekliyorum” diye konuştu.

BAZI VATANDAŞLAR İSE DESTEKLEDİ

Avrupa Birliği'ne girmenin gerekliliğini belirten Ünal Kandöken isimli vatandaş ise, “Ben Avrupa Birliği'ne girip girmeme konusunda halk oylamasına gidilmesindense Avrupa Birliği'ne girmeyi kabul edebilirim. Avrupa Birliği'ne girmek lazım. Ekonomimize biraz daha faydası olacağını düşünüyorum. Benim oyum Avrupa Birliği'ne girmek yönünde olacak” ifadelerini kullandı.

Referandum olsa oyunu Avrupa'ya Birliği'ne girmemek yönünde kullanacağını söyleyen Ahmet Büdüş ise, “Cumhurbaşkanı ne derse biz onu yapacağız. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Avrupa Birliği olmazsa olmaz değil demişse ben de öyle derim ve halk oylaması yapılırsa ben de girmeyelim yönünde oy kullanırım. Cumhurbaşkanımdan yanayım” şeklinde konuştu.

Öte görüşüne başvurulan birçok vatandaş ise çekimser kaldıklarını, sürece göre bir karar vereceklerini söyledi.

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Misafir Kullanıcı (@Misafir_31751)
08 Ekim 2018 Pazartesi 22:25
Bingöl online tarafsız haber yap siyasinin tekerinden çık gazetecilik tarafsız haber yapandır
Beğendim (1) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_31750)
08 Ekim 2018 Pazartesi 20:48
AB kalitedir imsan ca yasamaktir.Oyum evetr
Beğendim (0) Beğenmedim (0)Cevapla
18.11.2019
16:48
Bingöl balına kadın eli değecek
Bingöl balına kadın eli değecek
'Çalışkan Arı, Üretken Kadın, Kaliteli Bal' Projesi hakkında konuşan Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak, 'Kadını bal üretimine dâhil edecek güzel bir proje. Bingöl balına kadın elinin değmesi balımıza artı değer katacak' dedi.
18.11.2019
16:47
Vali Ekinci`ye yolun kontrolü için seslendi
Vali Ekinci'ye yolun kontrolü için seslendi
Bingöl-Sancak Beldesi arasında bulunan bir taş ocağı fabrikasından dolayı şarampol oluştuğunu aktaran vatandaş Heser Bakır: 'Özellikle Sayın Valimden talep ediyorum, ilgili personeli oraya yönlendirirse bizlerin talebini daha iyi anlayacaktır.'
18.11.2019
16:46
Çok sayıda mühimmat ele geçirildi
Çok sayıda mühimmat ele geçirildi
Bingöl'ün Genç ilçesi kırsalında operasyona çıkan jandarma timleri, toprağa gömülü bir bidon içerisinde kaleşnikof silah, fünye, araç anahtarları ve dürbün ile çok sayıda malzeme ele geçirdi.
18.11.2019
16:45
5 iş yeri soyan şüpheliler tutuklandı
5 iş yeri soyan şüpheliler tutuklandı
Bingöl'de 5 ayrı iş yerinden hırsızlık yapan 3 şüpheli jandarma ekipleri tarafından yakalanıp çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.
18.11.2019
16:44
Bingöl`de görevli uzman, kazada hayatını kaybetti
Bingöl'de görevli uzman, kazada hayatını kaybetti
Kayseri'de TIR ile otomobilin çarpışması sonucu meydana gelen kazada Bingöl'de görevli olduğu öğrenilen bir uzman çavuş hayatını kaybetti, 3 kişi yaralandı.
18.11.2019
16:43
Delen`e yılın en iyi ozanı ödülü
Delen'e yılın en iyi ozanı ödülü
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın isteği üzerine 15 Temmuz İle ilgili marş yazarak ünlenen Bingöllü ozan Abdurrahman Delen, Azerbaycan Türkiye Kardeşlik Ödülleri Gecesi'nde ödül aldı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın