KİM KİMDİR FİRMA REHBERİ Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
23 Haziran 2024 Pazar
°C

Bingöl Üniversitesi'nde 'Kanlı Önlüklü' İsrail Protestosu!

Filistin'de yaşanan soykırımı kanlı önlükler giyerek protesto eden Bingöl Üniversitesi öğrencileri; 'Orada insanlığın onuru çiğnenirken biz burada onurlu bir yaşam planı yapamayız' dediler.

Bingöl Üniversitesi`nde `Kanlı Önlüklü` İsrail Protestosu!
29 MAYIS 2024 ÇARŞAMBA 22:50
5
586
3
AA aa

İsrail ordusunun, Uluslararası Adalet Divanının saldırıları durdurma kararı aldığı Gazze Şeridi'ndeki Refah kentinde zorla yerlerinden edilen Filistinlilerin çadırlarına 26 ve 28 Mayıs'ta düzenlediği saldırılarda 66 Filistinli hayatını kaybetmiş, 300'den faza kişi yaralanmıştı.

İsrail ordusunun Gazze Şeridi'ne 7 Ekim 2023'ten bu yana düzenlediği saldırılarda hayatını kaybedenlerin sayısı son 24 saatte 75 artarak 36 bin 171'e yükseldi.

BİNGÖL'DE KANLI ÖNLÜKLÜ PROTESTO

Filistin'de yaşanan insanlık dışı katliamlara yönelik tepkiler ve protestolardan biri de bugün Bingöl Üniversitesi'nde gerçekleştirildi.

Bingöl Üniversitesi Erdemli Gençlik, Yaşayan Diller, İlahiyat Öğrencileri Topluluğu kulüplerinin öğrencileri giydikleri kanlı önlüklerle fakülte binalarını ve kütüphaneyi gezerek, Filistin'in Refah kentinde yapılan vahşi soykırımı ve dünya liderlerinin sessizliğini protesto etti.

Üniversiteliler, düzenledikleri protesto eyleminde Refah'ta işlenen insanlık suçuna dikkat çekmek için giydikleri kanlı önlüklerle Bingöl Üniversitesi kampüsündeki fakülteleri ve kütüphaneyi gezdiler.

Protestoya katılan öğrenciler; “Orada insanlığın onuru çiğnenirken biz burada onurlu bir yaşam planı yapamayız” diyerek yaşanan soykırıma karşı lakayt ve ilgisiz olmadıklarını gösterdiklerini ifade ettiler.

 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Misafir Kullanıcı (@Misafir_109819)
30 Mayıs 2024 Perşembe 11:50
İsrail'i protesto etmek doğrudur, ama Türkiye'de kolay. Eğer biz sözde Müslümanlar Gazze'de gerçekleşen katliamı gerektiği gibi dert edebilseydik, Türkiye'nin bu katliama seyirci kalmasını asla kabul etmezdik.
Misafir Kullanıcı (@Misafir_109813)
30 Mayıs 2024 Perşembe 08:57
Tebrik ediyorum gençleri. Gazze'de katliam ve soykırım devam ediyorken herkes elinden geleni yapmalı. Yapılan katliamlara alışmamalıyız. Susmamalıyız.
Misafir Kullanıcı (@Misafir_109805)
30 Mayıs 2024 Perşembe 00:30
1948'den beri bu tür protestolar yapılmakta, içimiz kan ağlamakta ve fakat hiçbir şey değişmemektedir. İsrail halkı ile Filistin halkının birlikte bir arada yaşaması dışında bir yol bulunmamaktadır. Bunu sağlayacak olan ise, İsrail'e destek verenlerin üzerinden zenginlik elde ettikleri malları boykot etmektir; söz konusu mallar hangileridir? Yılmadan bıkmadan bunu insanlara öğretmek gerekiyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın