KİM KİMDİR FİRMA REHBERİ Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
23 Haziran 2024 Pazar
°C

Bingöl'de 2 Bin kişiye istihdam sağlayacak fabrika faaliyete geçiyor

Bingöl Organize Sanayi Bölgesindeki yatırım hazırlıklarını yerinde inceleyen Vali Usta; 'Bingöl'ümüze hayırlı olsun' dedi.

Bingöl`de 2 Bin kişiye istihdam sağlayacak fabrika faaliyete geçiyor
30 MAYIS 2024 PERŞEMBE 23:54
10
6479
3
AA aa

PERDESAN A.Ş. tarafından Bingöl'de bir yılı aşkın süredir çalışmaları sürdürülen ve önemli bir istihdam kapısı olarak görülen perdelik kumaş ve paketli ürün entegre üretim tesisindeki hazırlıklarda sona gelindi.

Bingöl Belediye Başkanı Erdal Arıkan ve Bingöl Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Yönetim Kurulu üyeleriyle birlikte fiziki altyapısı oluşturulan fabrikayı ziyaret eden Bingöl Valisi Ahmet Hamdi Usta, firma yetkililerinden son durum hakkında bilgi aldı.

İncelemelerin ardından Haziran 2024'te faaliyete başlayacak fabrikanın 2 bin kişiye istihdam kapısı aralayacağı bilgisini paylaşan Vali Usta, hayırlı olması dileklerini de aktardı.

Vali Usta; “İlimizde perde kumaş fabrikası projesinin tamamlanmasıyla 70.000m² kapalı alanda 2.000 kişiye istihdam sağlayacak olan PERDESAN A.Ş'nin Bingöl OSB'de bulunan ve Haziran ayında faaliyete başlaması planlanan fabrikasında OSB Yönetim Kurulu ile birlikte incelemelerde bulunduk. Bingöl'ümüze hayırlı olsun” dedi.

PERDESAN Bingöl'de ne yapacak?

PERDESAN Brode tarafından Bingöl OSB'de perdelik kumaş ve paketli ürün üretimi için kurulacak olan entegre üretim tesisinde İplik Üretimi, Kumaş Üretimi, Boya/Apre bölümleriyle birlikte Konfeksiyon Atölyesi yer alacak. Entegre tesislerde hammadde olarak sisteme giriş yapan ürün tam mamul olarak paketlenerek satışa hazır hale getirilecek. Proje kapsamında oluşturulacak alt yapı sayesinde entegre tesis Endüstri 4.0 ilkeleriyle uyumlu olarak akıllı fabrika ve sistem alt yapısına uygun olarak inşa edilecek.

Proje, Bingöl'ün istihdam olanaklarının gelişmesine katkı yapmayı amaçlarken, özellikle ihracat alanında kente döviz girdisi sağlanması bekleniyor.

Bunun yanında Brode Perde ve Paketli Ürün imalatı sayesinde bölgeye canlılık katacak olan proje sayesinde sektörle bağlantılı farklı kuruluşların da oyuna katılması, dolaylı olarak bölge ekonomisi için bir çarpan etkisi ortaya çıkması hedefleniyor. Ayrıca hedeflerden biri de tekstil sektörünün önemli alanlarından birisi olan perdelik kumaş üretiminde küresel düzeyde bir oyuncu haline gelmek.

Projede yatırım hedefi nedir? 

PERDESAN Entegre Üretim Tesisleri aşamalı olarak 5 yıllık bir süreçte tamamlanacak olup, ilk bir yıllık sürede 7 Bin metrekare kapalı alanda üretime başlarken 5 yıllık süreçte toplamda 70 bin metrekarelik üretim alt yapısına kavuşacak. İlk faaliyet aşamasında 200'ü aşkın kişinin istihdamını hedefleyen firma, tam kapasiteyle hizmet sürecinde 2 Bin istihdam hedefini hayata geçirmeyi planlıyor.

 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Misafir Kullanıcı (@Misafir_109835)
31 Mayıs 2024 Cuma 16:27
Sütaş'da açılacağı zaman şukadar istihdam bu kadar aile şu veya bu şekilde faydalanacak dı
Misafir Kullanıcı (@Misafir_109834)
31 Mayıs 2024 Cuma 16:25
Bingöl'e döviz girdisi olacakmış,firma sahipleri nereliyse döviz oraya gider...
Misafir Kullanıcı (@Misafir_109830)
31 Mayıs 2024 Cuma 08:46
Bingölümüze Hayırlı olsun emeği geçenlere teşekkür ederim.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın