KİM KİMDİR FİRMA REHBERİ Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
25 Temmuz 2024 Perşembe
°C

Bingöl'de 520 milyonluk rüzgâr enerji santrali yatırımı

Bingöl'ün iki ilçesinde 520 milyon TL maliyetle kurulacak 8 türbinli rüzgâr enerji santralleri için ÇED olumlu kararı verildi.

Bingöl`de 520 milyonluk rüzgâr enerji santrali yatırımı
15 KASIM 2023 ÇARŞAMBA 02:54
9
3957
2
AA aa

Bingöl'ün Karlıova ve Solhan İlçeleri sınırında yapılacak 8 türbinli rüzgâr enerji santrali için ÇED olumlu kararı verildiği bildirildi. Bingöl'de Karlıova İlçesi ile Solhan İlçesi sınırlarında yeni bir rüzgâr enerji santralinin kurulması planlanıyor. 

Proje ile ilgili Çevresel Etki Değerlendirmesi, İzin Ve Denetim Genel Müdürlüğünden yapılan duyuruda, “Bingöl Karlıova İlçesi Sudurağı ve Göynük Mahalleleri Mevkileri ile Solhan İlçesi Mutluca Mahallesi, Karadere Mevki sınırları içerisinde, Eksim Enerji A.Ş. tarafından yapılması planlanan R3-BİNGÖL-1 Rüzgâr Enerji Santrali (8 türbin, 56 MWM/30 MWE) projesi ile ilgili olarak bakanlığımıza sunulan ÇED Raporu İnceleme Değerlendirme Komisyonu tarafından incelenmiş ve değerlendirilmiştir. Proje ile ilgili olarak ÇED Yönetmeliğinin 14. maddesi gereğince komisyon çalışmaları ve halkın görüşleri dikkate alınarak Bakanlığımızca 'Çevresel Etki Değerlendirmesi Olumlu' kararı verilmiş olup; Bingöl Valiliği (Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü) tarafından kararın halka duyurulması gerekmektedir. Ayrıca, söz konusu projeye ait Nihai ÇED Raporu ve eklerinde belirtilen hususlar ile 2872 sayılı Çevre Kanunu'na istinaden yürürlüğe giren yönetmeliklerin ilgili hükümlerine uyulması, mer'i mevzuat uyarınca ilgili kurum/kuruluşlardan gerekli izinlerin alınması gerekmektedir. İlgililere ve kamuoyuna duyurulur” denildi.

PROJE YATIRIM TUTARI 520 MİLYON TL

Çevresel Etki Değerlendirmesi, İzin ve Denetim Genel Müdürlüğünün paylaştığı proje tanıtım dosyasında yer alan bilgilere göre, projenin yatırım bedeli 520 milyon 800 bin TL olacak. Proje kapsamında toplam 8 adet türbin kurulması planlanırken, toplam kurulu güç 56 MWm/30 MWe olacak. Projede yıllık elektrik üretiminin 120 milyon kWh olması planlanıyor.

 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Misafir Kullanıcı (@Misafir_105519)
16 Kasım 2023 Perşembe 14:39
Bu proje AKP'nin tırşıkçılarından birine rant sağlamaktır. Bireysel ranttır. Başkada izahatı yoktur.
Misafir Kullanıcı (@Misafir_105501)
15 Kasım 2023 Çarşamba 19:42
Bu parayı bölgede hayvancılık yapan çiftçilere verin, para karşılığını bulsun. Para bir kişiyi kalkındıracağına tüm bölgeye fayda sağlasın.
25.07.2024
09:24
Bingöl`deki bıçaklı saldırı dehşetinde ölü sayısı 4`e yükseldi
Bingöl'deki bıçaklı saldırı dehşetinde ölü sayısı 4'e yükseldi
Bingöl'de madde bağımlısı şahıs tarafından gerçekleştirilen bıçaklı saldırı olayında hayatını kaybedenlerin sayısı 4'e yükseldi, 5 kişinin tedavisine devam edildiği öğrenildi.
24.07.2024
20:50
Yakalanmadan önce bu evi yaktı!
Yakalanmadan önce bu evi yaktı!
Bingöl'de 2 kişiyi öldürüp 7 kişiyi yaralayan zanlı, yakalanmadan önce Mirzan Mahallesi'nde dönemlik kullanılan bir evi ateşe verdi.
24.07.2024
19:00
O öldürdü, memleket izledi!
O öldürdü, memleket izledi!
Madde kullanıp Bingöl'de 2 kişiyi öldüren 7 kişiyi de yaralayan zanlı, çarşıyı dolaştı, önüne geleni bıçakladı. Saldırılar çevredekilerce izlenirken, polisin zanlıyı yakalanması ise neredeyse 1 saati aştı! Üstelik zanlının babası, 8 ay önce mahkemeye dilekçe vererek 'Oğlumun Elâzığ Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesine yatırılmasını arz ve talep ediyorum' demesine rağmen…! İşte şehrin yöneticilerinden yanıtı istenen sorular;
24.07.2024
17:29
Bingöl`de 40 bin kök kenevir bitkisi ele geçirildi
Bingöl'de 40 bin kök kenevir bitkisi ele geçirildi
Bingöl'de jandarma ekipleri tarafından yapılan operasyonda 3 farklı noktada 40 bin 660 kök kenevir bitkisi ele geçirildi.
24.07.2024
15:35
Bingöl`de Bıçaklı Saldırgan Yakalandı
Bingöl'de Bıçaklı Saldırgan Yakalandı
Bingöl'de 2 kişinin ölümüne 7 kişinin yaralanmasına sebep olan saldırgan polis tarafından yakalandı.
24.07.2024
14:54
Madde bağımlısı genç dehşet saçtı! Ölü ve yaralılar var
Madde bağımlısı genç dehşet saçtı! Ölü ve yaralılar var
Bingöl Merkez Eski Hal bölgesinde madde bağımlısı olduğu belirtilen bir genç, önüne gelene bıçakla saldırdı. Ölü ve yaralılar var. Ölü ve yaralıların isimleri şöyle;
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın