KİM KİMDİR FİRMA REHBERİ Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
23 Haziran 2024 Pazar
°C

Bingöl'de 'Gazze Barış Yürüyüşü' düzenleniyor

01 Haziran 2024 Cumartesi günü saat 15.00'da Bingöl merkez Genç Caddesi Ulu Camii önünden başlayıp Düzağaç Kent Park'ta sonlanacak yürüyüş, çadır kurulumu ve gece nöbeti ile devam edecek.

Bingöl`de
28 MAYIS 2024 SALI 14:02
4
1598
1
AA aa

Bingöl'de Anadolu Kültür Eğitim Derneği resmiyetinde, öğrenciler ve gençler tarafından organize edilen, siyasi figür ve temalardan uzak, sadece insani ve vicdani bir adım olarak hazırlığı sürdürülen “Gazze Barış Yürüyüşü” düzenlenecek.

01 Haziran 2024 Cumartesi günü saat 15.00'da Bingöl merkez Genç Caddesi Ulu Camii önünden başlayan yürüyüş, Çapakçur Köprüsü istikametinden Karşıyaka Mahallesi'nden Recep Tayyip Erdoğan Mahallesi'ne bağlanarak Kent Park'ta sonlandırılacak.

ÇADIR KURULACAK, SABAHLANACAK

Kent Park'ta gençler ve katılımcılar tarafından çadır kurularak Refah'taki katliama dikkat çekilecek. Çadır kurulumunun yanı sıra meşaleler yakılacak ve Gazze'ye ithafen ilahiler seslendirilecek, dualar edilecek. Organizasyonda, anne babası Filistin'de bulunan ve son saldırılarda annesi yaralanan Filistinli bir öğrenci ile geçtiğimiz günlerde insani yardım kapsamında Kudüs'e giden öğrenciler, oradaki gözlemlerini anlatacak.

“Gazze Hatırası” diye nitelendirilen bir bez branda açılarak insanların duygu ve düşüncelerini yazmaları istenecek. Gece süresince çay ve çorba ikramları olacak. Pazar günü sabah 10.0'da program sonlanacak.

“BÜYÜK BİR KATILIM BEKLİYORUZ”

Programın geniş katılımlı ve Bingöl'e yakışır yoğunlukta gerçekleşmesini beklediklerini ifade eden organizatör gençler; “Gazze'de insanlık dramı ve soykırım yaşanırken, bizler toplum olarak sessiz ve duyarsız kalamayız. İstiyoruz ki, tüm Bingöl halkı cumartesi günü bu organizasyona insani ve vicdani olarak destek sunsun. Bu yürüyüş, herhangi bir siyasi partinin, kurum ya da kuruluşun uhdesinde değildir. Gazze için yüreği sızlayan, insanlık için vidanı yaralanan herkesi bu yürüyüşe katılımını bekliyoruz.

 

 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Misafir Kullanıcı (@Misafir_109780)
28 Mayıs 2024 Salı 15:39
Ülkenin batı kısmında yaşıyorum. Filistin ile ilgili sadece doğu illerinde gösteri ve duyarlılık var. Buralarda hayat olağan akışında devam ediyor. Sanırım Kürtler ve Zazalar kendi anane, dil v.b. durumlar dışında her şeye sahip çıkıyor. Var olsun Filistin
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın