KİM KİMDİR FİRMA REHBERİ Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
29 Mayıs 2024 Çarşamba
°C

Bingöl'de geri dönüşümden sanata….

Bingöl'de Gençlik Hizmetleri Müdürlüğü'nce açılan kursta gençler, evde kullanılmayan veya dışarda buldukları ürünleri, el becerisi ve hayal güçleriyle geri dönüşüm atölyesinde sanata dönüştürüyor.

Bingöl`de geri dönüşümden sanata….
12 NİSAN 2024 CUMA 18:11
25
806
0
AA aa

Bingöl'de Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Hizmetleri Müdürlüğü koordinesinde, gençlerin okullarından arta kalan zamanlarını değerlendirmeleri için çeşitli ücretsiz kurslar açıldı. Gitar, keman, İngilizce, ahşap ve geri dönüşüm gibi yaklaşık 22 kurs, gençlerin zamanlarını iyi değerlendirmeleri için hizmet veriyor.

Bu kurslardan biri olan Geri Dönüşüm Atölyesi de gençlerin hem el becerilerini hem hayal güçlerini geliştirmeleri hem de atık ürünlerin geri dönüşümle kazandırılması gerektiğini uygulamalı bir şekilde anlatıyor.

Evde kullanılmayan veya sokakta bulunan ürünler, bu kursla gençlerinde ellerinde abajur, vazo, maket ev gibi sanat eserlerine dönüştürülüyor.

Gençlik merkezinde geri dönüşüm atölyesine gelen üniversite öğrencilerinden Sara Fidan, kursun zihin geliştirici olduğunu belirtti.

Fidan, “Gençlik merkezine geldiğimde geri dönüşümden bahsetmişlerdi ve ilgimi çeken bir kurstu. Boş vakitlerimizde buraya gelince hem zihnimizi geliştiren hem de evde kullanmadığımız herhangi bir şeyi, yolda gördüğümüz herhangi bir şeyi burada dönüştürebiliyoruz. Aklımızda olan herhangi bir ürünü burada boyuyoruz, şekillendiriyoruz. Zihnimizi geliştiren bir kurs olduğunu düşünüyorum” dedi.

“Sokakta bulunan ürünler sanata dönüşüyor”

Gençlik Hizmetleri Müdürü Yunus Bulmuş, gençlik merkezindeki çeşitli kurslardan 200'e yakın gencin ücretsiz bir şekilde faydalandığını aktardı.

Geri dönüşüm atölyesinde de gençlerin atık ürünleri daha faydalı kullandığını belirten Bulmuş, “Burada yaklaşık 22 kursumuzla gençlerimizin hizmetindeyiz. İngilizce kursumuz, keman kursumuz, gitar kursumuz, ahşap, geri dönüşüm gibi birçok kursumuz var. Gün içerisinde yaklaşık 150-200 gencimiz buradaki imkanlardan faydalanmaktadır. Geri dönüşüm atölyemizde de gençlerimizin aslında sokakta buldukları çöplerin, kartonların, bir gazoz kapağının bile geri dönüşümde çok daha faydalı olabileceğini onlara anlatmaya çalışıyoruz. Geri dönüşüm atölyesinde genelde maket vb. ürünler elde ediyoruz. Abajurlar, cam seramik tarzı ürünler, şişeler ve bunlar üzerinde işlenen figürlerle bunları bir şekilde dönüştürmeye gayret ediyoruz” diye konuştu.

Gençler tarafından kurslarda hazırlanan ürünler, mayıs ayındaki gençlik haftasında sergilenecek. İHA

 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
28.05.2024
16:01
Bingöl`de üniversiteliler Gazze için 81 Bin TL`lik bağış yaptı
Bingöl'de üniversiteliler Gazze için 81 Bin TL'lik bağış yaptı
Bingöl Üniversitesi öğrencileri, yaptıkları kermesten elde ettikleri 81 bin 190 TL geliri Gazze'ye gönderilmesi için Bingöl Umut Kervanı Derneği'ne bağışladı.
28.05.2024
15:50
Sürücü kontrolü kaybetti! 1 ölü 2 yaralı
Sürücü kontrolü kaybetti! 1 ölü 2 yaralı
Bingöl-Diyarbakır yolunda Bingöllü ailenin içinde bulunduğu otomobil, sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi şarampole yuvarlandı. Kazada 1 kişi öldü, 2 kişi ağır yaralandı.
28.05.2024
14:24
12Bingölspor`dan taraftara ‘Gazze` çağrısı
12Bingölspor'dan taraftara 'Gazze' çağrısı
Kulüp yönetiminden yapılan açıklamada; '1 Haziran 2024 Cumartesi günü saat 15:00'te Bingöl merkez Ulu Camii önünden Kentpark'a yapılacak 'Gazze Barış Yürüyüşü'ne de kulüp olarak katılacağımızı bildirerek, tüm Bingöl halkını ve taraftarlarımızı bu onurlu yürüyüşe katılmaya davet ediyoruz.'
28.05.2024
14:02
Bingöl`de
Bingöl'de 'Gazze Barış Yürüyüşü' düzenleniyor
01 Haziran 2024 Cumartesi günü saat 15.00'da Bingöl merkez Genç Caddesi Ulu Camii önünden başlayıp Düzağaç Kent Park'ta sonlanacak yürüyüş, çadır kurulumu ve gece nöbeti ile devam edecek.
28.05.2024
11:24
Avrupa`ya gidecekler dikkat! Şans Kart dönemi başlıyor!
Avrupa'ya gidecekler dikkat! Şans Kart dönemi başlıyor!
Türkiye'den Avrupa'ya kalıcı olarak gitmek isteyenler için önemli değişiklikler geliyor. 1 Haziran'dan itibaren vatandaşlık, iltica, sınır dışı işlemleri ve AB dışından işe personel alımı (şans kartı) konularında yenilikler uygulanacak.
28.05.2024
11:16
Düşük fiyatlı tapu işlemine son! Ekspertiz zorunluluğu geliyor!
Düşük fiyatlı tapu işlemine son! Ekspertiz zorunluluğu geliyor!
Kamuda tasarruf tedbirleri kapsamında yeni atılacak adımlar 4 aşamadan oluşacak. Öne çıkan hususlardan biri kısım vergi muafiyet ve istisnaları olurken, taşınmazlardan elde edilen gelirlerin gerçek değeri üzerinden vergilendirilmesi planlanıyor. Tapudaki işlemler, bu merkezdeki bilgilere ve taşınmazla ilgili ekspertiz raporuna dayanarak gerçekleştirilecek.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın