KİM KİMDİR FİRMA REHBERİ Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
23 Haziran 2024 Pazar
°C

Bingöl'de Kurban Bayramı teyakkuzu

Trafik ekipleri şehir içi ve şehirler arası yollarda sıkı denetimde olacak, Tarım ve Orman İl müdürlüğü kurban pazarında kontrollerini yaparken, zabıta yasak alanlarda kurban kesimine müsaade etmeyecek. Ayrıca polis, sahte para ve dolandırıcılığa karşı kurban pazarını kontrol altında tutacak

Bingöl`de Kurban Bayramı teyakkuzu
11 HAZİRAN 2024 SALI 17:38
0
593
0
AA aa

Kurban Bayramı'na sayılı günler kala kamuda da aksaklıkların önlenmesi için hazırlıklar yoğunlaştırıldı. Emniyet, Belediye ile Tarım ve Orman Müdürlüğü sorumluluk bölgelerinde inceleme ve kontrollerini attırırken, vatandaşlara yönelik uyarılar da sıklıklar paylaşılacak.   

RADARLI KONTROLLER ARTACAK

Bu kapsamda Bingöl Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri şehir giriş ve çıkışları ile şehir içinde belirlenen noktalarda radarlı hız denetimi yapacak, emniyet kemeri ve ruhsat kontrollerini sıkı tutacak.

Bingöl Valisi Ahmet Hamdi Usta da, İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya başkanlığında Video Konferans Sistemi (VKS) üzerinden gerçekleştirilen toplantıya katıldı. Toplantıda Kurban Bayramı münasebetiyle alınacak trafik tedbirleri değerlendirildi.

RASGELE KURBAN SATIŞ VE KESİMİNE MÜSAADE EDİLMEYECEK

İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Kurban Bayramı nedeniyle Bingöl'deki kurban satış ve kesim yerlerinde denetimlerde bulunurken, İl Müdürlüğünce bastırılan liflet ve afişler dağıtılmaya başlandı. Ayrıca köylerde cami ve kahvehanelere kurbanlık hayvanlarla ilgili bilgilendirici afişler de asıldı.

Bingöl merkezde kurban satışı ‘Canlı Hayvan Pazarı'yla sınırlandırılırken, harici alanlarda satış yapılmasına Bingöl Belediyesi Zabıta Müdürlüğü'nce müsaade edilmeyecek. Ayrıca sokak ya da bahçelerde kurban kesimine izin verilmeyecek olup kesimler sadece mezbahanede yapılabilecek. Satış ve kesim konusunda ihlalde bulunanlara yönelik idari yaptırımlar uygulanacak.

DOLANDIRICILIĞA KARŞI TEYAKKUZDA OLUNACAK

Bingöl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri de vatandaşları sahte para, tırnakçılık ve dolandırıcılık olaylarına karşı uyarırken, Canlı Hayvan Pazarında da Kurban Bayramı süresince takip ve kontrollerini sıkı tutacak.

Sosyal medya üzerinden uyarıcı afiş paylaşımları da yapan Emniyet Müdürlüğü; “Kurban Pazarında dolandırıcılık ve hırsızlık olaylarına karşı dikkatli olun, internet üzerinden bedelinin çok altında kurbanlık satışı yapan sitelerden alışveriş yapmayın” uyarısında bulundu.

 

 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın