KİM KİMDİR FİRMA REHBERİ Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
30 Eylül 2023 Cumartesi
27 °C Kısmen güneşli

Bingöl'e hizmet için aday adayı oldum

Sağlık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Doç. Dr. Turan Buzgan, AK Parti'den aday adayı olmak için dün görevinden istifa etmişti. Buzgan sitemize yaptığı ilk özel açıklama; &';Bingöl'e hizmet sunmak için AK Parti'den aday adayı oldum” dedi.

Bingöl`e hizmet için aday adayı oldum
11 MART 2011 CUMA 09:18
0
3990
6
AA aa

Kamu görevlilerinin 12 Haziran 20011 seçimlerinde aday adayı olmaları için dün son gündü. Türkiye'nin dört bir tarafındaki kamu görevlileri, görevlerinden istifa ederek, aday adayı olduklarını açıkladılar.

Sağlık alanında tüm Türkiye'nin yakından tanıdığı bir isim olan Doç. Dr. Turan Buzgan da dün, Sağlık Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığı görevinden istifa ederek, AK Parti'den aday adayı olduğunu açıklamıştı.

Buzgan, aday adaylığını açıklamasından sonra ilk özel açıklamasını sitemize yaptı. Buzgan yaptığı kısa açıklamasında; “25 yıllık bürokratik ve akademik tecrübemi, siyaset alanında ülkemizin ve Bingöl'ün hizmetine sunmak için 12 Haziran 2011 milletvekili genel seçimlerinde, Adalet ve Kalkınma Partisi'nden aday adayı oldum” dedi.

Doç. Dr. Turan Buzgan kimdir?
1963 Bingöl merkez doğumlu. Baba tarafından merkez Erentepe (Şinek) Köyü'nden, Badan diye bilinen aileden, anne tarafından ise merkez Garip Köyü'nden Miri/Ertuğrul ailesinden. Çocukluğu Bahçelievler Mahallesinde geçti. İlkokulu, Bingöl Atatürk İlkokulu'nda, ortaokul ve liseyi İnebolu'da (Kastamonu) bitirdi. 1980 yılında Atatürk Üniversitesi Erzurum Tıp Fakültesi'nde yükseköğrenime başlayarak, 1986 yılında mezun oldu

Şimdiye kadar yaptığı görevler:
• SSK Polatlı Dispanseri (1986-1989, Tabip ve Sorumlu Tabip)

• SSK Bingöl Dispanseri ve Hastanesi (1989-1994, Tabip ve Sorumlu Tabip)

• Yüzüncü Yıl Üniversitesi Tıp Fakültesi, Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Ana Bilim Dalı (1994-2004, Araştırma Görevlisi, Uzman Tabip, Yrd. Doç. Dr.) görevlerinde bulundu.

• 2004 yılında üniversiteden Sağlık Bakanlığı'na geçerek Temel Sağlık Hizmetleri Genel Müdür Yardımcılığı'na atandı.

• 2005 yılında Temel Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü'ne atandı ve 2 yıl bu görevi sürdürdü.
• 2007 yılında Müsteşar Yardımcılığına atandı.

• Bürokrasideki görevinin yanı sıra akademik kariyerini de devam ettirerek, 2010 yılında doçentlik unvanını aldı.

• Yüksek Sağlık Şurası, Reklam Kurulu, Başbakanlık Küçükleri Muzır Neşriyattan Koruma Kurulu üyeliklerinde bulundu.

• Çeşitli bilimsel araştırmalarla birlikte; çok sayıda kitap bölümü, makale ve yayın çalışmasında bulundu.

• Sağlık Bakanlığı'nın halkımızın sağlık hizmetlerine erişimini kolaylaştıran, insan odaklı ve kaliteli hizmet sunumunu hedefleyen “Sağlıkta Dönüşüm Programı''nın uygulanması ve geliştirilmesinde görev aldı.

• Kuş Gribi, Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (keneden geçen hastalık), Sigara ve Tütünle Mücadele (Dumansız Hava Sahası Projesi), Grip Pandemisi (Domuz Gribi), gibi birçok programın koordinatörlüğünü yürüttü.

• Ülkemizin tamamının aile hekimliğine geçmesi ve bu uygulamanın geliştirilmesinde Aile Hekimliği Koordinatörü olarak görev yaptı.

• Başarı ile uygulanan bu programlar dolayısıyla ülkemiz uluslararası kuruluşların takdirini kazandı ve birçok ülkeye model olarak gösterildi.

• Görev alanımla ilgili birçok konuda yazılı ve görsel medyada Sağlık Bakanlığı'nın sözcülüğünü yaptı.

• Görev süresi içerisinde Bingöl'e hekim ve uzman hekim başta olmak üzere gerekli sağlık personeli istihdamı, hastane ve diğer sağlık kuruluşlarının yatırım programına alınması, ödenek temini ve sağlık kuruluşlarının fiziki şartlarının düzeltilmesi ile tıbbi cihaz ve araç gereç tahsisi için bürokratik destek sağladı.

• Müsteşar Yardımcılığı görevini sürdürmekte iken, 12 Haziran 2011 Milletvekili Genel Seçimleri için görevinden istifa etti.

Doç. Dr. Turan Buzgan; İngilizce bilmekte, evli ve 3 çocuk babası.

 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Tuğrulcan (@Misafir_2533)
13 Mart 2011 Pazar 01:35
Kaliteli karakter,dürüst ve ilkeli bir bürokrat olduğunu ispatlamış,adam gibi adam;
yolun ve bahtın açık,Allah yar ve yardımcın olsun.
zeynep çintay (@Misafir_2484)
11 Mart 2011 Cuma 18:36
Allah utandırmasın hayırlı olur inşallah..
salih inan (@Misafir_2480)
11 Mart 2011 Cuma 17:37
Değerli hocam hayırlı olsun allah utandırmasın sizin hizmetlerinizden memnunuz devamını istiyoruz yolunuz bahtınız açık olsun
Ayhan SUSADİ (@Misafir_2479)
11 Mart 2011 Cuma 17:35
Öncelikle hayırlı olsun Allah muvafak etsin...
sayın hocamızın bingöle yaptıkları göz ardı edilemez. siyasi ortamda da kendisinin büyük bir hasasiyetle bingölümüze hizmet etmesini bekliyoruz.
HER ŞEY BİNGÖL İÇİN yolunuz açık olsun...
başarılar dilerim...
AYDIN AYDAR (@Misafir_2468)
11 Mart 2011 Cuma 11:36
sn. Turan buzgan ın ulusal anlamda ve yerel olarakta Bingöle karşı hizmetleri tartışılmaz. Hepimiz için gurur kaynağı olacak bir şahsiyet. Brokrasideki hizmetelerinin siyasi arenada da devam etmesi dileği ile kendisine başarılar diliyorum.Yapılan hizmetlerin üstüne bir taş daha koyma misyonu ile yolunuz açık olsun. AYDIN AYDAR
Sami TOPAL (@Misafir_2466)
11 Mart 2011 Cuma 09:51
Sayın: çOk değerli Doç.Dr. Turan BUZGAN bey'e başarılar dilerim. Cenabı Allah ydrdımcısı olsun.

Sayılarımla
29.09.2023
17:41
Meteoroloji`den Bingöl için şiddetli yağış uyarısı!
Meteoroloji'den Bingöl için şiddetli yağış uyarısı!
Yurdu etkisi altına almaya başlayan yağışlı hava, hafta sonu itibariyle Bingöl'de de etkili olacak, Cuma'ya kadar da sürecek. Valilik, vatandaşlara tedbirli olmaları çağrısında bulundu.
29.09.2023
14:39
Bingöl`de gezici KETEM aracı hizmete alındı
Bingöl'de gezici KETEM aracı hizmete alındı
Kente kazandırılan ve İl Özel İdaresi ve Bingöl Belediyesinin de destekleriyle tamamlanan gezici KETEM aracı hizmete sunuldu. Aracın, öncelikle kırsal alanlarda hizmet vereceği belirtildi.
29.09.2023
14:17
Deprem için tedbir ve dikkat uyarısı!
Deprem için tedbir ve dikkat uyarısı!
Doğu Anadolu fay hattı boyunca Elâzığ Pütürge ve Bingöl Karlıova taraflarında çok ciddi bir gerilim yoğunlaşması olduğunu ifade eden Doç. Dr. Toker: 'İç Anadolu'da ve aynı zamanda Kuzeydoğu Anadolu fayının Erzincan tarafı ve Doğu Anadolu fayının Elâzığ ve Kahramanmaraş taraflarında 4 buçuk ve 5'in üzerinde yüksek değerli artış şokları görmeye devam edeceğiz.'
29.09.2023
13:17
Elektrikte ekim tarifesi belli oldu zam geldi!
Elektrikte ekim tarifesi belli oldu zam geldi!
1 Ekim'den itibaren geçerli olacak yeni elektrik fiyat tarifesi belirlendi. Yeni tarifeye göre, konut aboneleri için zam yapılmazken, sanayi ve ticarethane abonelerinin kullandığı elektriğe ise yüzde 20 oranında zam yapıldı.
28.09.2023
17:07
Yedisu`da kuru fasulye festivali
Yedisu'da kuru fasulye festivali
Coğrafi işaretli Yedisu horoz kuru fasulyesi festivali düzenlendi. Bingöl Valisi Usta, 'Halihazırdaki 700 dekarda üretimin ekonomiye katkısı yaklaşık 17 milyon TL civarındadır. Hedeflediğimiz üretimin 4 bin dekarının ekonomiye katkısı ise 100 milyon civarında olacağını paylaşmak istiyorum' dedi.
28.09.2023
17:02
Bingöl`de kentsel dönüşümle yeni bir yaşam alanı oluşuyor
Bingöl'de kentsel dönüşümle yeni bir yaşam alanı oluşuyor
Konut ve iş yerlerinin tamamlandığı, alt yapı ve çevre düzenlemesinin sürdürüldüğü kentsel dönüşüm projesi alanında incelemelerde bulunan Bingöl Belediye Başkanı Erdal Arıkan; 'Bingöl için çok güzel bir yaşam alanı oluşuyor, mahallemizle birlikte şehrimizin çehresi değişiyor' dedi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın