Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
26 Şubat 2020 Çarşamba
°C

Bingöllüler Gecesi'ne davet

Ankara Binyar Derneği Yönetim Kurulu, 1 Şubat 2020 tarihinde yapılacak Bingöllüler gecesine tüm hemşerilerin davetli olduğunu duyurdu.

20 OCAK 2020 PAZARTESİ 16:44
9
2711
0
AA aa
Bingöllüler Gecesi`ne davet

Ankara Binyar Derneği Yönetim Kurulu, 1 Şubat 2020 tarihinde yapılacak Bingöllüler gecesine tüm hemşerilerin davetli olduğunu duyurdu.

Ankara Binyar Derneği Yönetim Kurulu tarafından yapılan açıklamada; “Ankara'da Bingöllüler gecesi yapılacaktır.01.02.2020 tarihinde saat 19.00'da Ankara Bingöl İli ve İlçeleri yardımlaşma derneği (BİNYAR)  öncülüğünde Şehr-İ Bingöl Tiyatrosu' nun TRT Arı Stüdyolarında sahneleyeceği Bawe Godot Ben (Godot'yu Beklerken) adlı Zazaca tiyatro oyununa ve öncesinde düzenlenecek olan eğlence programına tüm hemşerilerimiz davetlidir. Ankara'da veya Bingöl dışında yaşayan hemşerilerimizin ilk defa Ankara' da yapılacak olan böyle bir kültürel faaliyete katılımlarını çok önemsiyoruz. BİNYAR derneği olarak bu tür sosyal-kültürel faaliyetlerin yanında ve destekçisi olduğumuzu hemşerilerimizin bilmesini isteriz. Bu Tiyatro etkinliği ayrıca bizler için özel önem arz etmektedir. Tiyatro etkinliğinin Zazaca olması nedeniyle dilimizin canlı tutulması ve yaygınlaştırılması fırsatı doğurduğundan dolayı emeği geçen bütün sanatçı arkadaşlarımıza BİNYAR yönetim kurulu olarak teşekkür ederiz” denildi.

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın