Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
02 Haziran 2020 Salı
°C

Canlı yayınlanacak

Bingöl Belediyesi Nisan ayı meclis toplantılarının son oturumunda HDP'nin verdiği önergeyi değerlendiren ve olumlu yanıt veren Belediye Başkanı Arıkan, 2020 yılında yeni belediye binasının hizmete girmesiyle meclis toplantılarının canlı yayınlanacağını söyledi. Belediye Otobüsü için de ön çalışma başlatılacağı belirtildi.

09 MAYIS 2019 PERŞEMBE 19:12
7
4067
13
AA aa
Canlı yayınlanacak

Bingöl Belediyesi Nisan ayı meclis toplantılarının son oturumunda Halkların Demokratik Partisi(HDP), belediye meclis toplantılarının internet ortamında canlı yayınlanması için önerge verdi. HDP'li Meclis Üyesi Aydın Bürçün, geçtiğimiz dönem 36 ay boyunca her meclis toplantısında meclis toplantılarının internet ortamında canlı yayınlanması için önerge verdiklerini ancak gündeme dahi alınmadan ret edildiğini söyledi.

Önerge oylaması öncesi konuşan Belediye Başkan Yardımcısı Yaşar Demir, belediye meclis toplantılarının yapıldığı salonun fiziki şartlarının uygun olmadığını söyledi.

Demir; “şu an bir belediye binamız yok. Bütün birimlerimiz dağınık ve toplantıların yapıldığı salonumuz canlı yayın için uygun değil. Yeni belediye binamızın yapılacağına inanıyorum. Yeni binamızda her grubun toplantı salonu olacak. Yeni belediye binamıza geçtiğimizde gündeme gelmeli ve hayata geçirilmeli” dedi.

Belediye Başkanı Erdal Arıkan, ihalelerin bile canlı yayınlanması gerektiğini söyleyerek, meclis içerisinde konuşulanların gizli kalmamasını ve kalmayacağını söyledi. Arıkan; “Burada aldığımız kararların, konuşulanların hiçbir gizli yanı yok. Burada aldığımız kararlar basın yoluyla zaten kamuoyuyla paylaşılıyor. Ben konuştuklarımızın paylaşılmasından rahatsız değilim. İhaleleri bile canlı yayınlayalım. Ancak yedi yıl bekledik, bir yıl daha bekleyelim” diye konuştu.

Belediye Başkanı Erdal Arıkan, önceliklerinin belediye binası olduğunu söyledi. Arıkan, 36 ay boyunca gündeme dahi alınmamış bu konunun gündeme getirilmesinin bir iyi niyet göstergesi olduğunu söyledi. Arıkan, 2020 yılında yeni belediye binasının hizmete girdiğinde, meclis toplantılarının canlı yayınlanacağını söyledi.

HDP Belediye Melis Üyesi Aydın Bürçün ise; “halk bizi seçti ve ne yaptığımızı merak ediyor. Biz kimi seçtik, ne yapıyorlar diye merak ederler. Bizim bir gerçeğimiz var. Bugün bu salonun fiziki yapısının uygun olmaması bizim gerçeğimiz. Gerçeğimizi neden saklama gereği duyalım ki, işimizi doğru yaptıktan sonra yerde oturalım. İl dışında ve Avrupa'da yaşayan birçok hemşerimiz var, onlarda olan biteni merak ediyor. Burada bize proje noktasında öneri verebilirler. İl dışındaki STK'larımıza mesaj atıp bugün bu saatte bu gündem maddeleriyle canlı yayında olacağız diyebiliriz” şeklinde konuştu.

Belediye Otobüsü Çalışmaları Başlatılacak

Bingöl Belediyesi Meclis toplantısında Halkaların Demokratik Partisinin ‘belediye otobüsleri' ile ilgili verdiği önergeye yazılı olarak. İlgili önerge ile ilgili gerekli ön çalışmaların başlatılacağı şeklinde cevap verildi. HDP Belediye Meclis Üyesi Aydın Bürçün'ün yazılı cevabı Belediye Başkan Erdal Arıkan'a hatırlatması üzerine Arıkan, gerekli çalışmaların başlatılacağını söyledi.

 

 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Misafir Kullanıcı (@Misafir_44330)
12 Mayıs 2019 Pazar 01:10
Arkadaşlar bi durunda bakın kim konuşuyor tabikide yaşar bey konusuyor herşeyi bilen adam yaşar bey....
Beğendim (0) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_44321)
11 Mayıs 2019 Cumartesi 16:04
Belediye halk otobüsü istiyoruz
Beğendim (0) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_44317)
11 Mayıs 2019 Cumartesi 10:59
Kültür ( afatlar) kentsel dönüşümü hakkında bir açıklama bekliyoruz..bütün bir il mağdur oluyor farkında mısınız? Belediye otobüsü konusu da acil olarak hal edilmeli...her an kavga etmeye müsait bu şoförlerden ve küçücük otobüslerden bıktık
Beğendim (2) Beğenmedim (1)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_44313)
10 Mayıs 2019 Cuma 23:30
Belediye otobüsü şart iyi bir çalışma olur..
Beğendim (2) Beğenmedim (3)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_44308)
10 Mayıs 2019 Cuma 18:48
Belediye otobüsünun olmadığı tek il
Beğendim (8) Beğenmedim (1)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_44307)
10 Mayıs 2019 Cuma 18:47
Kültür Mah mağdur olan insanlariz bize cevap verin
Beğendim (7) Beğenmedim (1)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_44302)
10 Mayıs 2019 Cuma 14:44
Afatları ne yaptınız? Bu enkaz yığını ne olacak hani nerde kentsel dönüşüm?
Beğendim (7) Beğenmedim (1)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_44299)
10 Mayıs 2019 Cuma 12:59
BEN BU HALK OTOBÜSLERİNİ BİNGÖLÜN KENESİ OLARAK GÖRÜYORUM ÇÜNKÜ ŞÖFÖRLERİN BİZE BAKIŞI BİLE BİR ACAYİP . OTOBÜS TIKLIM TIKLIM. ŞÖFÖRE BİŞEY DESEK BİZİ DÖVECEK BİR TAVIR SERGİLİYOR. ÜCRETSİZ KART KULLANANLARA BİR BAKIŞLARI VAR GÖRMENİZ LAZIM. HA BU ARADA KARTI OLMAYANLARDAN ALINAN 3 LİRA DA CABASI GİT GEL 6 TL KART İLE 3,5 TL KENE DEĞİL DE NEDİR SİZ SÖYLEYİN.
Beğendim (14) Beğenmedim (2)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_44288)
10 Mayıs 2019 Cuma 07:02
Yasar bey fiziki şartlar uygun değil deyip hemen belediyecilikle ilgili herşeyi öğrenmiş havasına girmiş. Birileri yaşar beye belediyenin öyle bir imkânının olduğunu anlatmalı, yücel bey döneminde tüm ihaleler canlı yayınlanır idi, cep telefonu bile yayın yapılabilir, çok basit bir sistem. 2020 sonrası diye uzatmaya gerek yok, neden korkup hemen işi ertelettiniz şüphe uyandırdı halkta
Beğendim (1) Beğenmedim (2)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_44282)
10 Mayıs 2019 Cuma 01:36
İmar müdürü ne zaman belli olacak yoksa istanbul seçimi gibi oda belirsizliğini sürdürüyor
Beğendim (7) Beğenmedim (0)Cevapla
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın