Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
13 Ağustos 2020 Perşembe
°C

Depremzede çocukları ısıtan hediye

Zaza Dernekler Federasyonu, Elazığ'daki depremzede çocuklara atkı ve bere hediye etti. Sorunları da dinleyen heyet, ihtiyaçlara göre bir kampanya planladıklarını ilettiler.

13 ŞUBAT 2020 PERŞEMBE 19:03
52
7486
3
AA aa
Depremzede çocukları ısıtan hediye

24 Ocak 2020 günü akşam saatlerinde merkez üssü Elazığ'ın Sivrice ilçesi olan 6,8 büyüklüğünde depremin ardından Türkiye, hasarın ve can kayıplarının yaşandığı Elazığ ve Malatya'ya koştu. Doğudan batıya hemen her ilden yardım ve desteklerin yapıldığı depremzedelere, çetin geçen kış gününde ısıtan bir hediye de Zaza Dernekler Federasyonu'ndan geldi.

Federasyon Genel Başkanı Murat Bukan ve Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Alan ile bağlı derneklerin başkan ve üyelerinin eşlik ettiği programda çadır kentteki depremzede çocuklara atkı ve bere hediye edildi.

Üzerinde Zaza Dernekler Federasyonu ile İngiltere'deki Zaza FC London futbol takımı logolarının yer aldığı atkı ve bereleri dağıtan Başkan Bukan ile beraberindeki heyet, yakından ilgilendikleri çocuklarla hem sohbet ettiler, hem de anne babalarından sıkıntıları dinlediler.

Yoğun ve dondurucu soğuklarda çadırlarda yaşamını idame ettiren aileler, bir an önce sıcak bir eve kavuşma hayallerini paylaşırken, yardımlarına koşan, hediyeler veren herkese teşekkür ettiler.

Zaza Dernekler Federasyonu tarafından yoğun kar yağışının olduğu bir günde sıcak bir hediye verilmesinin de anlamlı olduğunu aktaran depremzedeler; “Hediyenin miktarı, büyüklüğü veya değeri bizler için pek bir önem taşımıyor. Bizleri düşünmüş olmaları, soğuk bir günde yanımızda bulunmaları ve sıkıntımıza ortak olmaları yetiyor. Zaza Dernekler Federasyonu ve emeği geçenlere teşekkür ediyoruz” dediler.

BUKAN: “HERKES GÜCÜ NİSPETİNDE DESTEĞİNİ SÜRDÜRMELİ”

Hediye dağıtımının ardından görüşlerini aktaran Federasyon Genel Başkanı Murat Bukan, depremin yarattığı travmaların büyük olduğunu ve bunun atlatılmasının ilgi ve birliktelikle atlatılabileceğini söyledi.

Dondurucu soğukların etkili olduğu bugünlerde çocukların üşümemesi için hazırlattıkları atkı ve bereleri takdim ederken çocukların yüzündeki tebessümün ve gözlerinden yayılan umut dolu bakışların her şeye bedel olduğunu ifade eden Bukan: “Türkiye'nin her yöresiyle Elazığ'ın yanında olduğunu burada görmüş olduk. Devlet, her türlü imkânı seferber etmiş durumda. İş dünyası, sivil toplum örgütleri ve bireyler, imkanları dahilinde her türlü desteği sunuyor. Herkes bir fayda sağlama telaşında. Miktarı veya değeri önemli değil. Depremin hemen ardından başlatılan kampanyalar devam ettirilmeli. İhtiyaçlar fazla. Herkes gücü nispetinde desteğini sürdürmeli. Bugüne kadar gösterilen hassasiyetler, insanımızın merhametini, birlik ve beraberliğe verdiği önemin göstergesidir. Rabbim bir daha böyle acılar yaşatmasın” dedi.

Bukan, çalışmalara katkılarından ve emeklerinden ötürü İngiltere'deki Zaza FC London futbol takımı yönetimine, Almanya Zaza Derneği Başkanı Ali Keskin ve yönetim kurulu üyesi Erkan Bukan'a, Bingöl, Tunceli, Adıyaman Gerger, Ankara ve İstanbul dernek başkan ve yönetimine teşekkür ettiğini de sözlerine ekledi.

ALAN: “YANIMIZDA OLUNMASI GURUR VERİCİ”

Federasyon Genel Başkan Yardımcısı ve Elazığ Zaza Derneği Başkanı Muharrem Alan ise; “Mensubu olduğum Zaza Dernekler Federasyonu'nun bu zor günlerde yanımızda olması bizler için büyük bir gurur kaynağıdır. Genel Başkanımıza ve emeği geçen tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Misafir Kullanıcı (@Misafir_55726)
14 Şubat 2020 Cuma 10:54
Maşallah... Elinize sağlık...
Beğendim (1) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_55722)
14 Şubat 2020 Cuma 10:35
ALLAH ŞIMARA RAZİV
Beğendim (2) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_55713)
14 Şubat 2020 Cuma 08:09
Allah hayırlarınızı kabul etsin güzel bir davranış
Beğendim (2) Beğenmedim (0)Cevapla
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın