KİM KİMDİR FİRMA REHBERİ Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
31 Mayıs 2024 Cuma
°C

'Doğru bildiğimiz yolda ilerlemeye devam edeceğiz'

Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, 'Teröristler ve arkasındaki güçler ne yaparlarsa yapsınlar biz doğru bildiğimiz yolda ilerlemeye devam edeceğiz' dedi.

`Doğru bildiğimiz yolda ilerlemeye devam edeceğiz`
20 AĞUSTOS 2011 CUMARTESİ 01:43
0
1926
1
AA aa

Kalkınma Bakanı Yılmaz, bir dizi ziyaret ve etkinliğe katılmak için gittiği Malatya'da, Yeşilyurt ilçesindeki sokak sağlıklaştırma çalışması ve tarihi konakların restorasyonu ile ilgili yetkililerden bilgi aldı, ilçe esnafı ile görüştü.

Daha sonra gazetecilerin sorularını yanıtlayan Yılmaz, son dönemde yoğunlaşan terör hadiselerini şiddetle kınadığını belirtti.

Terör saldırılarını "menfur' olarak nitelendiren Yılmaz, "Bu saldıralar ülkemizin huzuruna, gelişmesine ekonomik olarak, demokratik olarak daha ileri gitmesine engel olmaya çalışan çevrelerin çabaları. Öyle görüyorum ben" diye konuştu.

Bu saldırıların Doğu ve Güney Doğu Anadolu Bölgelerine diğer bölgelerden daha fazla zarar verdiğine işaret eden Bakan Yılmaz, "Saldırıların bu bölgelerin kalkınmasına, gelişmesine, halkın huzuruna refahına zarar verdiğini vurguladı.

Yılmaz, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Fakat, Türkiye güçlü bir ülke. Milletimiz bütün etnik unsurları ile bütün inanç unsurları ile bu hadiselerin değerlendirmesini çok iyi yapabilecek olgunluğa sahip bir millet. Dolayısı ile ben bu hadiselerin, bu badirelerin de atlatılacağına inanıyorum. Ne yaparlarsa yapsınlar. Teröristler, bunların arkasındaki güçler ne yaparlarsa yapsınlar. Biz doğru bildiğimiz yolda ilerlemeye devam edeceğiz. Demokrasimizi geliştirecek, ekonomimizi geliştireceğiz. Türkiye, Orta Doğu'da, Balkanlarda, Kafkaslarda güçlü bir ülke olmaya devam edecek. Küresel düzeyde güçlü bir Aktör olmaya devam edeceğiz. ve bu gücünü de her zaman olduğu gibi bundan sonra da barıştan, refahtan, özgürlükten yana kul lanacak. "

"BİR TEK İNSANIN CANI BİLE HERŞEYDEN DAHA DEĞERLİ, DAHA ÜSTÜN"

Ateşin düştüğü yeri yaktığını dile getiren Bakan Yılmaz, şehitlere Allah'tan rahmet ve ailelerine sabır diledi, silahlı kuvvetlere, güvenlik güçlerine ve Türk milletine baş sağlığı dileğinde bulundu.

Bu tür olayların bir daha yaşanmamasını temenni eden Yılmaz, "Bir tek insanın canı bile her şeyden daha değerli, daha üstün. Bütün siyasi görüşlerden, ideolojilerden çok daha kutsal" dedi.

"Bir insanı haksız yere öldürmek bütün insanlığı öldürmek gibidir. Bir insanın hayatını kurtarmaksa bütün insanlığı kurtarmak gibidir" ayetini hatırlatan Yılmaz, insan canın aziz bir değer olduğunu buna herkesin saygı göstermesi gerektiğine dikkat çekti.

Yılmaz, buna saygı göstermeyenlere de sadece bir siyasi görüşün bir partinin, grubun değil bütün sivil toplum kuruluşları medya ve ilgili bütün tarafların gerekli tavrı göstermesi lazım. İnşallah ülkemiz bu badireleri de atlatacak ve yoluna devam edecek" diye konuştu.

TÜRKİYE'NİN SOMALİ'YE YÖNELİK YARDIMLARI

Türkiye'nin Somali'ye yönelik yardım kampanyalarını da değerlendiren Bakan Yılmaz, Türkiye'nin bu konuda büyük, örnek bir davranış sergilediğini söyledi.

Afrika'nın bazı ülkelerinde olduğu gibi, Somali'de de açlık ve kıtlık yaşandığına işaret eden Yılmaz, "Türkiye'den çok daha gelişmiş, maddi imkanları çok daha fazla olan ülkeler yeterince ilgi göstermezken, destek olmazken Türkiye bu konuda liderlik yapıyor" dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Somali'deki bütün olumsuz şartlara rağmen bizzat buraya gittiğini hatırlatan Yılmaz, Türk halkının büyük bir kadirşinaslık gösterdiğini belirterek, "Bu tür davranışlar tarihe geçecek davranışlardır, bunlar unutulmaz. Somali halkı, milletimizin yaptığı dayanışmayı, gösterdiği ilgiyi ben inanıyorum ki nesiller boyu anlatacaktır. Unutmayacaktır" diye konuştu.

Bakan Yılmaz, yapılan yardımların 200 milyon lirayı aştığını söyledi.

YEŞİLYURT'UN TARİHİ KONAKLARI

Bakan Yılmaz, Yeşilyurt'ta restorasyonu yapılan tarihi konaklarla ilgili projeyi Ankara'da duyduklarını, kağıt üzerinde de gördüğünü dile getiren Yılmaz, bakanlık olarak bu çalışmaya bir miktar destek de verdiklerini belirtti.

"Malatya'mız bir çok yönü ile tanınan bir şehir" diyen Yılmaz, ancak şehrin bugüne kadar tarihi dokusu ile çok fazla öne çıkmadığını kaydetti. Çalışmanın çok güzel olduğunu anlatan Yılmaz, "İnşallah bütün bu yapıları da bu sokakla uyumlu hale getirerek, eski yapıları orijinaline uygun bir şekilde restore ederek, çok güzel bir sokak sağlıklaştırma projesi gerçekleştirilmiş olacak. Proje hem şehrin kimliği açısından, tarihi ile bağlantılarını güçlendirmek açısından, hem de ekonomik açıdan önemli" değerlendirmesini yaptı

 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Hurmiye öğrt. (@Misafir_6166)
20 Ağustos 2011 Cumartesi 13:38
Değerli bakanımızın türkiyemizin hangi köşesinde varsa bir eksiklik ora da ve gereken yardımı vermekte .Takdir ediyorum. Bir öğretmen ve bir anne şefkatiyle gözlerinden öpüyorum.
31.05.2024
00:55
İhtiyaç kredisi çekecekler dikkat! 3 katı…
İhtiyaç kredisi çekecekler dikkat! 3 katı…
Bankaların ihtiyaç kredisi faiz oranları güncellendi. Güncellenen faiz oranlarına bakıldığında çekilecek paranın 3 katına kadar geri ödeme yapılacağı görülüyor. İşte bankaların faiz oranları ve 50 bin liralık kredi çekimine dair hesaplama örneği…
30.05.2024
23:54
Bingöl`de 2 Bin kişiye istihdam sağlayacak fabrika faaliyete geçiyor
Bingöl'de 2 Bin kişiye istihdam sağlayacak fabrika faaliyete geçiyor
Bingöl Organize Sanayi Bölgesindeki yatırım hazırlıklarını yerinde inceleyen Vali Usta; 'Bingöl'ümüze hayırlı olsun' dedi.
30.05.2024
23:53
Bingöl Devlet Hastanesi`nde o poliklinikte hizmet yeniden başladı
Bingöl Devlet Hastanesi'nde o poliklinikte hizmet yeniden başladı
Bingöl Devlet Hastanesi'nde, doktor olmadığı için kapalı bulunan Plastik Cerrahi Servisi, Uzm. Dr. Salih Sürün'ün göreve başlamasıyla yeniden aktifleştirildi.
30.05.2024
23:52
İşten çıkarıldı, mahkeme kararıyla döndü!
İşten çıkarıldı, mahkeme kararıyla döndü!
KOSGEB Bingöl Müdürlüğü'nde çalışırken işten çıkarılan işçi, 'haksız yere' işine son verildiği gerekçesiyle açtığı davayı kazandı! Mahkeme kararının memnuniyet verici olduğunu belirten işçi, 'Şahsıma atılan iftira ve hukuksuzluğa karşı verdiğim hukuk mücadelesini kazandım. Adalet yerini buldu' dedi.
30.05.2024
23:51
Tencereler Gazze için kaynadı, halk ilgisiz kalmadı
Tencereler Gazze için kaynadı, halk ilgisiz kalmadı
Bingöl'ün Genç ilçesinde faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları koordinesinde, geliri Gazze'ye gönderilmek üzere yardım etkinliği düzenlendi.
30.05.2024
23:50
Kaymakam Güzel, talepleri yerinde dinledi
Kaymakam Güzel, talepleri yerinde dinledi
Bingöl'ün Genç ilçesi Kaymakamı Muhammet Güzel, 4 köyü gezerek vatandaşların taleplerini dinledi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın