KİM KİMDİR FİRMA REHBERİ Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
23 Nisan 2024 Salı
°C

Eğitim-bir-sen iftar yemeklerini iptal etti

Eğitim-Bir-Sen Bingöl Şube Başkanı Yunus Kava, Ramazan ayında yapmayı planladıkları iftar programlarını iptal ettiklerini ve parasını Afrika için başlatılan yardım kampanyasına bağışlayacaklarını söyleyerek, iftar programlarının iptalinin yanı sıra, tüm yardım kuruluşlarının kampanyalarına destek olmaya çağırdı.

Eğitim-bir-sen iftar yemeklerini iptal etti
10 AĞUSTOS 2011 ÇARŞAMBA 01:12
0
1508
0
AA aa

 Başta Somali olmak üzere Afrika'nın son yılların en büyük kuraklık ve kıtlık felaketini yaşadığını ifade eden Eğitim-Bir-Sen Bingöl Şube Başkanı KAVA, büyük çoğunluğunu çocukların oluşturduğu 11 milyon insanın ölüm sınırında yaşam mücadelesi verdiğini kaydederek, acilen gıda, temiz su, sağlık ve diğer insani yardımların ulaşmaması halinde bu insanların büyük bir bölümüyle birlikte insanlığın da Afrika sıcağında öleceğini dile getirdi.

Eğitim-Bir-Sen olarak, insanlığın ölmediğini, vicdanların tükenmediğini, erdemliliğin sözlüklerde kalmadığını göstermek için, “Yardımlar Afrika'ya, Afrikalı masum çocuklara” dediklerini belirten Kava, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Bu kapsamda, bu yıl Ramazan ayında düzenleyeceğimiz iftar programlarını iptal ederek bu programlara ayrılan kaynağın Afrika'daki açlık çeken, susuzluktan kıvranan kardeşlerimize gönderilmesini uygun gördük. Bu mesajın aslında ülkemizin bütün sivil toplum kuruluşlarının, hatta bütün insanlığın ortak mesajı olması gerektiğine inanıyoruz. “Çocuk ölümlerine sessiz kalmayıp “Bu kız çocukları neden diri diri gömülüyor” peygamber haykırışının günümüzdeki karşılığı “Kara kıtanın çocukları neden ölüyor?” Dünya kaynakları 10 milyar İnsana yetecekken adil olmayan paylaşımın acı bilançosu: Her gün Afikada 50 bin çocuk açlıktan ölüyor. Irak ve Afganistan'a ölüm getirmek için 2 trilyon dolar bulan Batı'nın, savaş ve ölüm konusunda oldukça cömert; yardım ve yaşatmak konusunda ise oldukça cimri olduğuna şahitlik ediyoruz.”

Pakistan'a sessiz kalmadıklarını, Gazze'ye yardım elini uzattıkları gibi bugün de Somali'ye, Sudan'a ve Darfur'a sessiz kalmayacaklarını vurgulayan Kava, “Dünyanın neresinden yardım çığlığı duyuluyorsa, oraya ilk biz koşmalıyız, öyle de yapıyoruz, yapmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
23.04.2024
14:19
23 Nisan`da valilik makamına oturan Muhammed, `Bingöl`de dayanaksız binaların yapılmasına izin vermeyeceğiz`
23 Nisan'da valilik makamına oturan Muhammed, 'Bingöl'de dayanaksız binaların yapılmasına izin vermeyeceğiz'
Bingöl Valisi Ahmet Hamdi Usta, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında makamını temsili olarak 6'ıncı sınıf öğrencisi Muhammed Berke Saray'a devretti. 6'ıncı sınıf öğrencisi Muhammed Berke, deprem bölgesi Bingöl'de dayanıksız yapılara izin verilmemesini temsili belediye başkanına iletti.
22.04.2024
15:24
Emeklilere yönelik 9 maddede destek programı
Emeklilere yönelik 9 maddede destek programı
Hükümet, emeklilere hane halkı gelirine ve yaşanılan bölgeye göre değişen destek formülleri üzerinde çalışıyor. Yakında kamuoyuna açıklanması beklenen 9 maddede emekli düzenlemesinde detaylar belli oldu.
22.04.2024
14:50
Doğa harikası yüzen adaları görenler görmeyenlere tavsiye ediyor
Doğa harikası yüzen adaları görenler görmeyenlere tavsiye ediyor
Bingöl'ün Solhan ilçesinde bulunan doğa harikası yüzen adalar, baharla birlikte ziyaretçilerini ağırlamaya başladı. Trabzon'dan aileleri ile bölgeye gelen vatandaşlar, 'Herkesin burayı görmesini de tavsiye ederiz' dediler.
22.04.2024
14:49
Bingöl`de yüzde 75 hibeli sebze fidesi dağıtılacak
Bingöl'de yüzde 75 hibeli sebze fidesi dağıtılacak
Bingöl İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, yüzde 75 hibe ile domates, biber ve patlıcan fidesi temin ederek çiftçilere dağıtacak. Başvurular başladı.
22.04.2024
14:47
Katil İsrail`in `Gazze` vahşetine tepki yürüyüşü
Katil İsrail'in 'Gazze' vahşetine tepki yürüyüşü
Bingöl İslami Kardeşlik ve Dayanışma Platformu tarafından Gazze'de yaşanan vahşeti kınamak için yürüyüş ve basın açıklaması düzenledi. Açıklamada; 'Gazze'de katliam var ama aynı zamanda izzetli bir direniş var. Umudumuzu kaybetmeyeceğiz' vurgusu yapıldı!
22.04.2024
14:46
Bingöl`de otomobilin çarptığı inek telef oldu
Bingöl'de otomobilin çarptığı inek telef oldu
Bingöl-Muş Karayolu'nda otomobilin çarptığı inek telef oldu.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın