Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
13 Ağustos 2020 Perşembe
°C

Finansal Okuryazarlık Eğitimi

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası'nın yürüttüğü Bingöl Ticaret ve Sanayi Odası'nın da ortak olduğu KOBİ Hastanesi ve Avrupa Ağı Projesi kapsamında KOBİ'lere yönelik Finansal Okuryazarlık Eğitimi verildi.

06 ARALIK 2019 CUMA 16:27
2
621
0
AA aa
Finansal Okuryazarlık Eğitimi

Grand Berti Otel'de gerçekleşen Finansal Okuryazarlık Eğitimi programına yoğun katılım sağlandı. Düzenlenen seminerde, para yönetimi, gelir, harcama, birikim, yatırım, yatırım araçları ve muhasebe sistemi gibi konular ele alındı.

Finansal okur yazarlığın ekonomi açısından önemine değinen eğitmen; “Finansal okuryazarlık, paranın sevk ve idaresi, optimum seviyede paranın satın alabileceği en değerli şeyi alabilme becerisidir. İnsanların ihtiyaçları sınırsız, ancak kaynaklarımız sınırlıdır. Finansal okuryazarlık biraz da sınırlı kaynaklarımızı sınırsız ihtiyaçlarımız ile örtüştürme sanatı, paranın, para hükmündeki değerlerinin sevk ve idaresidir. Para kavramı, bütçe borç yönetimi, kredi kartı, gelir gider, tasarruf ve yatırım araçları gibi konularda farkındalık oluşturmayı amaçlıyoruz. Amacımız finansal yetkinliği yüksek ve ekonomisi sağlam KOBİ'lerden oluşan bir Bingöl oluşturmaktır” dedi.

Para idaresinin önemine değinen eğitmen; “Finansal planlama, finansal gelirin elde edilmesinden harcanmasına kadar ki tüm süreci ifade etmektedir. Finansal planlama yaparken öncelikle finansal hedefler koymak bütçe yapmak, borçlar ve birim yapma konusunda bilinçli olmak gerekir. Nakit para bizi hedeflerimize götüren en önemli araçtır. Nakit kraldır. Bu nedenle nakit parasını yöneten kişi hayatını yönetebilir”  dedi.

Eğitmen, eğitim sonunda katılımcıların sorularını yanıtladı. KOBİ'lerin finansal problemlerine yönelik çözüm yollarını anlattı.

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın